Dokedy prevárať vodu na UM a dokedy dávať piť z fľaše ?

25. jan 2020

Mamičky, len informatívne:
- Ako dlho ste svojim deťom prevárali vodu na umelé mlieko?
- Ako dlho ste im ho dávali, do akého veku?
- A ešte jedna otázka : Dokedy ste im to mlieko dávali piť z fľaše?
🙂

ivangeline
25. jan 2020

Vždy som prevárala vodu na umelé. Do 1 roka. Vždy z fľaše mlieko, to cucanie ukľudňuje a nie, že sa napijem mlieka z pohára..

hennyinnsbruck
25. jan 2020

Prevarala som do 6mes....aj na UM aj na pitie, potom nie.
Mala 14mes..a ráno(um) a večer pije z fľaše(hustú kašu) - večer zaspí pri tom.

autor
25. jan 2020

@ivangeline 🙂 a potom od 1 roka, kravské mlieko? a z pohárika?

hettinka
25. jan 2020

Vodu som na um prevarala po cely čas.

Dcéra - fľašu mala do necelých 2 rokov. Do roka bola na UM, od roka kravské.
Syn - fľašu do 1,5 roka, UM pil na odporúčanie lekárky do 6 rokov. Z kravského mal problémy.

autor
25. jan 2020

@hettinka A vlastne ako ste prešli z fľaše na pohár? Nejaké vysvetlenie, alebo len zmena?

hettinka
25. jan 2020

Dcere sa kazili zuby, syn z nej piť už nechcel

uhnakova
25. jan 2020

Vodu na UM som prevarala vzdy. UM som obom detom davala do roka a pol, odvtedy piju ovsene mlieko s trochou granka. Flasky mali dlho, no nie s klasickym dudlikom (ten len do 3/4 roka), ale s naustkom pre starsie deti, ktory som este nastrihavala, aby rychlejsie tieklo 🙂. Z pohara piju obaja vodu a caj zhruba od dvoch rokov, kakavko stale piju z pohara so slamkou.

tosomja
25. jan 2020

Neprevarala som. Kupovsla som dojcensku vodu.
Do roka pila sunar, od roka polotucne kravske.
Flasu mala dlho. Pila aj z pohara. Ostatne napoje.

ivangeline
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
25. jan 2020

Kravské plnotučné z fľaše, stále premyjem prevarenou vodou fľašu. A z pohárika skôr čaj a vodu. Ešte mu to dobre nejde. Cez slamku nemá problém. S pohárom to je také, že veľmi chce ako ja ale zakucka sa, keď nevystihne, koľko vody už ma v ústach. XD

kika831
25. jan 2020

Vodu na UM som prevarala do 2 rokov. Maly ma 3 roky a este stale si vecer vypije flasu mlieka.

saskia_98
25. jan 2020

Maly ma 14 m a este stale prevaram kedze mame vodu zo studne (je sice ok ale do istoty), nutrilon pije vecer ked ide spat a nad ranom okolo 5-6tej, no a mam v plane tak do 2 rokov davat ak bude chciet a cez flasu. Potom sa chystam aj flase zbavit. Ale kedze moj syn je nevyspytatelny, kludne sa moze stat ze zo dna na den nebude chciet ani flasku ani um.