Musím prevárať mlieko?

da_n_ka
26. feb 2013

Maminy, mam otazku. Moje rocne dieta odmieta pit umele mlieko, davala som mu uz aj prevarene kravske....len sa chcem opytat treba ho stale prevarat??? Do kedy ste vy prevarali?? Prosim vas priruckove maminy, co by za svet nedali dietatu obycajne mlieko do troch rokov ani nepiste 🙂

daol
26. feb 2013

ja davam od roka trvanlive mlieko Tami a neprevaram, problem sme zatial nemali

kkl82
26. feb 2013

odpovedam len k tvojej otazke a ignorujem to, ze mas rovnako stare dieta ako ja 😝 😀 😉. ked kupujes ine ako cerstve z automatu, tak prevarat nemusis. nedava to zmysel, lebo vsetko kupovane mlieko je UHT - osetrene pod ultra vysokou teplotou. ak z automatu, tak to prevarat urcite treba, aspon na 95 stupnoch celzia. na jednej strane ho tak zbavis prospesnych enzymov a prirodzenych probiotik, na druhej sa vsak znicia aj vsetky pripadne skodlive bakterie ako listerie atd. takze pri malom dietati by som neriskovala neprevarat. ale opakujem - len to z automatu. pri hocijakom kupovanom v obchode si pozri popis, ak tam mas znacku UHT, tak prevarat nemusis.
a mala poznamka na zaver - skusit mozes aj susene kozie (ak nevies zohnat cerstve), je o nieco lepsie stravitelne ako kravske 😉

katieg85
26. feb 2013

moje druhe dieta pilo od roka kozie mlieko a neprevarala som,iba toho roku v auguste som prevarala bo boli riadne horucavi aby nahodou sa nevyskytli klieste.teraz moje 3 dieta ma 7 mesiacou a od pol pije kravske mlieko cerstve z automatu a tiez neprevaram lebo prevareniim sa znici vsetko co v tom mlieku je teraz od jari ked budu mat kozy zas mlieko tak budem davat kozie.

ktore
26. feb 2013

trvanlive je upravene,netreba prevarat. 🙂

puskaruka
26. feb 2013

Vyhoda trvanliveho je, ze ho staci zohriat na primeranu teplotu.

cutce
26. feb 2013

dej normalni koupene, mi takhle pijeme od 18 mesice, myslim, ze mu nejak neuskodi kupovane 😉

nikuska265
26. feb 2013

už tiež dávame na striedačku kravské mlieko s umelým. kupujem aj v obchode kravské trvanlivé to nepreváram, no zvyknem kupovať aj z automatu a to veru preváram, to nie upravené to by som sa bála neprevariť, (vraví sa, že ak sa skonzumuje do 24 h , tak netreba, ale ja to aj tak preváram)

14petulka88
26. feb 2013

Ja neprevaram ale kupujem krabickove 🙂 mimochodom cele detstvo som pila od babkinej kravy nikdy nam ho neprevarala a nemam klop klop ziadne alergie ani ziadne ine choroby 🙂

nikolet_89
26. feb 2013

My prevarame plnotucne tatranske mlieko

euka210
26. feb 2013

trvanlive dlhsie ako tyzden ani nie je mlieko. Ak je cerstve z automatu tak prevarat, ak krabickove Sabi, Rajo ci pod. nie, tam uz su bakterie zabite. V pohode moze od 10m v strave a od roka pit.

turistka
26. feb 2013

trvanlive netreba, ale cerstve - v sacikoch, s kratkou dobou spotreby by som prevarala

klincek
27. feb 2013

z automatu by som prevarila (ale mozno radsej davaj az neskor, je dost tucne, mozno by malemu bolo tazke na brusko)
sackove a krabicove s niekolkodnovou trvanlivostou staci len zohriat - uz je pasterizovane, takze bezpecne.
trvanlive nedavaj, to nie je mlieko vhodne pre male dieta 😝

ikke
27. feb 2013

krabicove netreba prevarat.
prevarat treba iba mlieko z automatu.

toto stoji za pozretie
http://www.stream.cz/peklonataliri/792963-peklo...

svetlusa12
27. feb 2013

balene neprevaram, z automatu ano..... a skus aj sojove, nasej to davam sem tam ako spestrenie 🙂 nasa pije mlieko klasicke od cca 15mesiacov a nic jej nie je 😵

tetapetra
27. feb 2013

@da_n_ka ziadne mlieko, ani cerstve t.j. 7 dnove a ani UHT prevarat nemusis, ono uz je prevarene ( spasterizovane). Prevara sa len mlieko z mliekomatu, ktore je surove, cize tepelne neosetrene. 😉 Ale ked tu mudre matky vedia dosiahnut teplotu varu 132C, tak nech prevaraju 😀

lenkakravcova
4. máj 2024

@tetapetra U kravského mlieka stačí na pasterizáciu: na 72 °C na aspoň 15 sekúnd (132 °C je na 2-3sek.)

tetapetra
4. máj 2024

@lenkakravcova ? Reagujes na 11r staré odpovede. Medzi nami dievčatami: mám 20r odrobenych ako laborant v mliekarni 🤣

lenkakravcova
4. máj 2024

@tetapetra ooo to som si nevšimla 😃 som sa preklikla nechtiac do inej (podobnej) diskusie