Dvojročný syn nechce jesť

gabilili
30. jan 2021

Baby prosím vás syn ide mat už dva roky a nechce mi normálne jest... Stále len mixovať, výživu, jogurty, krupicu to ano, ako náhle mu nepomixujem ryžu bude to držať v ustach ako taký škrečok už začínam byť zúfalá...samozrejme potom ide hladný spat... S dcérou som také problémy nemala... Ja neviem co ho nechať hladovať nech začne žuvat? 🤷‍♀️

elizabet173
30. jan 2021

@gabilili ked mu das do ruky kusok uvarenej zeleniny, banan, rozok, ani to nechce?

gabilili
autor
30. jan 2021

@elizabet173 rožok, chleba áno ale čistý

ivca88
30. jan 2021

To isté bolo s mojou prvou dcérou.
Keď som jej dala väčší kus napr. zemiaku, tak ju až natiahlo na vracanie.
Ale neboj. Prešlo to.
My sme dokonca museli dlho kupovať kupovanu stravu v sklíčkach, nič iné nechcela.
Ale naozaj to chcelo len čas. Tuším už okolo 3 roku to bolo ok.
Proste ju to asi dráždilo v hrdle, netrápili sme ju.
Také maliny nezje stále. Len čo cíti semienka, hneď vypluje. Neznesie to 🤷

mackamosna
30. jan 2021

@gabilili nema podráždene hrdlo? Alebo mandle?nedávno mi moja mama hovorila ze keď bola malá nechcela nič jest lebo ju hrozne drazdilo hrdlo.. A keď jej vybrali mandle už nebol žiadny problém...

ivca88
30. jan 2021

@mackamosna toto aj mňa napadlo, lebo dcéra má má pohľad väčšie/veľké mandle .. teraz má už 5 rokov.
Ale na druhú stranu, nikdy nebrala ATB, za celý život mala len zo tri krát soplik.
Takže ja som jej s nimi nič nechcela robiť, prešlo to, keď podrastla..

zuzap33
30. jan 2021

@mackamosna nemá, jednoducho vymýšľa, je tu plno takých diskusií o takých deťoch. Rady sú alebo hlad je najlepší kuchár alebo ustupovať a robiť mu všetko povoli s nádejou, že ho to prestane baviť

elizabet173
30. jan 2021

@gabilili ak pohryzie rozok a chlieb, pohryzie vsetko. Skoncila by som s mixovanim hned, najprv len popucila vidlickou, neskor nie. Idealne by bolo, keby ste zacali niekde mimo domov, co je teraz takmer nemozne. Mozno u starych rodicov, ak k nich chodite. Cim neskor zacnes, tym dlhsie budes mat problem s jeho jedenim. Nechaj ho uz jest sameho, kup obrazkove taniere a naloz obidvom rovnako. Skoda, ze si nezacala riesit pred rokom.

gabilili
autor
30. jan 2021

@mackamosna on spapa ale len po mixované 😁

bublinka1426
30. jan 2021

mali sme to iste, do 18m len mix strava postupne som skusala kusky..doteraz mi maso napr nechce jest to mixujem ale ine uz kuse. chcelo to cas nervy a skusat rozne recepty

gabilili
autor
30. jan 2021

@bublinka1426 poradíte nejaké? 😁

mackamosna
30. jan 2021

@zuzap33 môže byť.. No to ma len tak napadlo ci to aj tym nemôže byť

elizabet173
30. jan 2021

@mackamosna podrazdene hrdlo by mu prekazalo aj pri jedeni rozka a chleba

bublinka1426
30. jan 2021

@gabilili skusala som vsetko mozne, verte. a stalo ma to nervy sediny a nadbytocne kg co som po nej dojedala, dojedam stale.dzobe jak vrabec stale, 3 roky