Hra s 2,5 ročným dieťaťom ma nudí

esther7
19. feb 2014

Ahojte, hra s mojou 2.5 rocnou dcerou ma nudi... viem,ze je to odvazne takto napisat, ale takto asi najjednoduchsie a najpravdivejsie vyjadrim,co sa deje a rozmyslam,ci som sama alebo sa len o tom nehovori... Co Vy na to babenky?

monciky
19. feb 2014

@esther7
a ako sa spolu hrate? nudia Ta aktivity aj vonku?

vevesh
19. feb 2014

ak ma zacalo nudit to co sme prave robili, tak sme to obmienali (takisto ako obmienam hracky, t.j. cast ma na hranie, druhu skryjem, a po dvoch tyzdnoch menim resp. ked uz to ani ju nebavi), dobra obmena je kreslenie, malovanie resp. vonku hladanie kamienkov atd. podla toho co bavi aj teba, niekedy je super zabava, ked ti drobec moze pomoct pri domacich pracach..... 😉

baklik
19. feb 2014

ja si myslim, ze v tom pripade by sa to dalo riesit tak, ze predsa tvoja dcerka je uz dost velka na skolku vo svojom veku a ak ma rada deti a nie je na teba prilis upnuta, tak by som ju tam dala a ty sups ho do prace alebo hladat pracu 😉

0silvia0
19. feb 2014

@esther7 super úprimne napísané 🙂, odporúčam nájsť si kamarátku s približne rovnako starým dieťaťom aby sa deti hrali samé alebo zadovážiť súrodenca 😀 😀 😀

aliza
19. feb 2014

@esther7 podla mna to je normalne, len vacsina sa k tomu takto verejne neprizna 😀. Nic si z toho nerob, ak sa ti dcerka v pohode sama zahra, tak nemusis mat ziadne vycitky. Mozes este porozmyslat nad skolkou, v tomto veku je podla mna vacsim prinosom kolektiv, ako matka.

bubelko
19. feb 2014
mariuska1503
19. feb 2014

@bubelko dobrý článok 🙂

lucka011
19. feb 2014

@esther7 Myslím, si že je to normálne. Len žiadna to nepovie nahlas, lebo chceme byť vzorné maminy. Ani mňa nebaví sa s malou hrať, aj keď ma to mrzí. A teraz ešte k tomu ani nemám toľko času, keď máme doma druhú 3-mesačnú herečku 🙂 Treba hľadať čo zabaví trošku aj teba. Ja keď tak s ňou skladám puzzle, ale si vyfarbujeme omalovánky. Ale ona sa veľa prehrá aj sama. Ja sa len modlím aby ju od septembra zobrali do škôlky, lebo detský kolektív jej treba..

rora
19. feb 2014

Tak je normalne ze dospelych nebavia hracky... teda skor zeny, chlapi sa sem tam radi pohraju s autickami alebo podobnymi blbinami hlavne ked su na dialkove ovladanie 😀 😀 mna by tiez nebavilo a ani nebavi bavkat sa pol dna s hrackami 2 rocneho dietata.... mala je naucena hrat sa sama,no sem tam ked vidim ze ju "mrle žerú" a od dobroty nevie uz co so sebou robit tak sa s nou zacnem hrat a po chvili ju nenapadne necham nech sa hra uz sama. a velakrat mi aj berie hracky z ruk a chce sa hrat potom sama 🙂

majal
19. feb 2014

nič si z toho nerob, ani mna to nebaví, snažím sa naučit deti, aby sa zahrali aj sami, malej sme sa vela venovali a má niekedy problém sa sama zahrat, nudi sa... maleho som viacej nechavala, nech sa hra sam. malá stále caká, ze nieco vymyslíme, alebo niekam pojdeme, ale nie je to dobre, deti by sa mali vediet aj sami zamestnat, my sme sa ako deti tiez sami hrávali, a ten článok vyšie uvedený je ozaj pravda.

kiki68
19. feb 2014

je to normalne,ale je to aj vec pristupu,nasa 5 rocna suseda je pre mna ako rovnocenny clovek,niekedy mam dojem,ze ma vaic rozumu ako ja, ked mi vysvetluje veci,mam dojem,ze sa rozpravam s dospelym clovekom,nie s dietatom. Je to aj o tom najst si ten pristup,mozno zacat studovat a rozvijat to dieta aj inymi smermi. Je toho velmi vela,co sa da robit. Vymalovanie omalovanok mne osobne pride pre umelecky rozvoj ako taka drobnost,pokial to dieta uplne nemiluje. Co mam odkusane je dat detom pisat po stenach, to miluju, alebo natiahnut velky papier na zem a tam im dat volny priestor pre tvorbu. Budete prekavpeny koho doma mate 😀 Mam odlozene nadherne abstrakcie mnohych deti z rodiny. Tiez deti miluju rozne hry s beznymi vecami, ako su prirodne materialy,kamienky atd. Musite pochopit fascinaciu dietata danou cinnostou,hoci je to len hadzanie kamienkov do kanala. Neviem mne ten detsky svet pride krasny,lebo je este taky neobmedzeny. Tam je to este o tom,ze ked dieta povie,ze ten predmet je nieco uplne ine nez viete,ze je,tak to berie uplne vazne v tej chvili. Deti sa uz rodia inteligentne, len to treba rozvijat. 😉 Este ma z toho malovania napadla taka ta technika, ze date do nejakej vanicky vodu,troska oleja, potom tam nafrkate vsetky mozne farby, nejakou spajlikou to premiesate a otlacate na tu hladinu papiere. Je to nadhera a zvladnu to aj male deti spolu s rodicmi. Ja kreslim a mlujem s malymi detmi a je to uplne uzasne. Strasne sa tesim na svoje dieta, stale si planujem,ze na materskej s nim budem ilustrovat rozpravkove knizky. Furt som na to nemala cas, takze ja osobne sa neviem dockat. Tiez sa tesim na nejake tie absurdne zostavy domaceho baletu... 😀 Mozno len musite nabrat inpiraciu dospelaci 😉

pikino
19. feb 2014

mňa to tiež nebaví, našťastie malá bola od malinka velmi samostatná a rada sa hrala sama, najlepšie aby som ju nevidela keď robila hluposti 😀 hrajeme sa s puzzlami, pexesom,kreslíme, malujeme ale väčšinou si ja robím svoje a ona svoje. ked ma potrebuje, tak príde za mnou a chvilu sa jej venujem ak mám pri povinnostiach čas. Bohužial nie som z tých matiek čo venujú všetok čas dieťaťu, som v tomto sebec a nehanbím sa za to. 😀 Veď má aj tatu, robí tolko čo ja tak sa jej môže tiež venovať. Do školky išla v 2,5 roku, lebo som musela do práce. Je velmi kreatívna, živá, vnímavá a nenechá si skákať po hlave (to neviem po kom má 😀 )

zeytin
19. feb 2014

Neboj, ani ja neviem travit hodinu s babikou v ruke a tvarit sa, ze ju uz po 50ty krat davam spinkat a papat... 😀 Ja sa s nasimi babami zacnem hrat - rozohram nejaku hru, nejaky pribeh a oni pokracuju same 😉 Casto s nimi robim domace prace (ukrizujte ma) ale dam im do ruky prachovku a utieraju prach, alebo umyvaju stolik, ktory pokreslili s farbičkami, pomahaju mi upiect kolac, alebo len sa tak tmolia pri mne a pozeraju na mna, ja im nahlas komentujem, co prave robim. Su velmi samostatne, nie su odkazane iba na mna a som presvedcena, ze toto je cesta - ze takyto pristup im da omnoho viac 🙂

veronicka1901
19. feb 2014

Nikto ta za to neodsudi. Nasa mala ma 2 roky a 2 mesiace, ked mala 2 roky, vratila som sa do prace. A teraz si hru s nou vyslovene uzivam, kedze sme spolu ovela menej. Ale priznam sa, ze niekedy po celom vikende, ked sme 500x prezliekali babiku, tiez sa nudim 🙂, uprimne to uznavam. Stale sa snazim pre nu vymyslat nove hry, ale ona ma svoju hlavu a niekedy sa chce hrat s tym istym aj cely den v kuse.

veronicka1901
19. feb 2014

@zeytin Podla mna je to super. Mna mama tiez takto od malicka zapajala a v 10 rokoch som uz bola schopna varit a od 12 rokov som bola jediny clovek v nasej domacnosti, ktory upratoval. Bavilo ma to 🙂

zara0201
19. feb 2014

Moj maly ma 2r2m a tiez ma to nudi. Este tak kreslit, vystrihovat, lepit. Ale auticka a tak...Tak sa to snazim robit tak, ze skoro cele dopoludnie sme von (ihrisko, prechadzky) alebo v meste, tam sa mu snazim komentovat vsetko co vidime, take prakticke veci mu spristupnit, ako funguje obchod, autobusy, zvieratka, fontana....cez obed spi, poobede idem k nasim (neskutocne sa s nim vyhra moj otec, DEDO je velmi popularny) a potom nech sa realizuje tatinko. Aj tak si myslim ze 50% hraciek vyberame podla vkusu nasho tatinka. Maly sa ale vyhra aj sam, vcera MNA asi prvykrat zavolal k zeleznici (bola som v soku z toho). Nech je ako je, podla mna je toto "nudenie" sa pri hre s dietatom ale aj jasny znak toho, ze uz potrebuje rovnocennejsich partnerov na hru, skolku, kolektiv, kamaratov. Mama uz asi nestaci...

eliska31
19. feb 2014

podla mna to je asi normalne...nastastie u nas je nablizku 4 nohy clen rodiny a ten dokaze hodiny a hodiny spolu kavickovat, strpiet obliekanie/prezliekanie...aj tajomstva popocuva a najlepsie je ze neprezradi 🙂 🙂

yvonn
19. feb 2014

ahoj, bola som na tom podobne, tak sme casto navstevovali materske centra a zistila som ze tam o synovi ani neviem, prehra sa bez mna 3 hodiny a ani o nom neviem... prisli sme domov a do 10 minut uz vymyslal, rozmyslala som co robim zle🙂 Nic, len jemu chybal kolektiv, deti...tak som zacala hladat skolku a v 2,5 roku nastupil do sukromnej...adaptoval sa v priebehu tyzdna velmi rychlo, plac bol rano mozno 3x a to bolo cele... nic lepsie som veru urobit nemohla pre neho ale ani pre seba, vobec to nelutujem.. a ako 3-rocny prestupil potom do statnej - a adaptacia nebola ziadna🙂 len z tyzdna na tyzden vymenil bez problemov prostredie, kde mu bolo/je dobre... takze ak sa s 2,5r. dcerou doma nudis a ona ma energie na rozdavanie, vyskusaj ju dat do kolektivu🙂

marcela_mate
19. feb 2014

Ahoj maminky, som na tom podobne, mam doma dvojrocneho chlapca a dalsieho na ceste 🙂 Auticka ma fakt nebavia, este lego, kreslenie to sa da. V takomto pocasi, ked sa neda ist von na piesok, na ihrisko, ma ide slak trafit :D Takze som rada, ze viem, ze v tom nie som sama 🙂

demo
19. feb 2014

@esther7 s nami sa hraval vzdy tato, ked sme boli mali. Teraz, ked mam deti, tak to celkom chapem 😉

jabadaba
19. feb 2014

takto - su iste veci, ktore nie su "politicky korektne" a medzi ne patri menstruacia, odvratena stranka tehotenstva, pobyt doma na rodicovskej "dovolenke", hry s detickami a spol. Neradno nahlas povedat, ze sa na jednu z tychto stranok zenskeho zivota divame aj kriticky a negativne. Nosi sa blahorecenie kazdeho jedneho stavu a kto tak necini a zanadava si na kadeco spojene s nasim zenskym telom ci zivotom, isto nie je normalny. In je zazivat nirvanu. Nirvanu pri menstruovani, nirvanu pri celodennej tehotenskej nevolnosti, ved je to predsa ten najkrajsi stav aky zena moze zazit, vratane gynekologickych nastupov kazdy mesiac a nasledne aj v kratsich intervaloch. Niet nad to zazit opateru ako lazar, ale vzapati sa tesit z reakcii okolia, ze predsa nie ste chore, ste len tehotne tak jake pak co pak, stat hodinu v MHD je na mieste. Treba zazivat nirvanu aj po celu dobu trvania materskej a rodicovskej, mat pocity vyhorenia je nemiestne. Z coho by tak asi mohla zena vyhoriet, nie? To mozu len lekari a manazeri, vraj ludia uspokojujuci potreby druhych. Zena na rodicovskej zasadne naplna len svoje potreby! 😀 Nirvana by skratka mala byt dosahovana neustale a kto ju nedosahuje a remca, nech sa zahrabe. Nie je fit. 😀

jahodka8
19. feb 2014

@jabadaba Dik, super mi to pomohlo na náladu. No poznám jedného muža, ktorý sa dosť stará o deti - teda väčšie 10 a 13-ročné a on má pre to pochopenie.

digysa
19. feb 2014

@jabadaba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Este sa sem zapletie 3-rocna materska dovolenka a bude vojna 😎

@esther7 Mna vsetky hry s detmi nudia.....aj ninja vojnove utoky, aj star wars boje o republiku, aj cesanie vlasov barbinam, aj bal pre princezne, aj najazdy vojakov na Lego zamok, aj cajova party pre plysove zvieratka, aj hra na skolku, aj stavanie papieroveho sveta minecraft..........vsetkym som presla a nic ma nebavilo......lebo nemam 2,3,6 rokov......

Jedine, co ma bavi s detmi robit je sportovat (preto som ich aj dostatocne rychlo priviedla k sportu), stolove hry, karty a citanie kniziek.

Vsetko ostatne robim koli detom........a trpim.... 😅

0silvia0
19. feb 2014

@jabadaba 😀 😀 😀 máš pravdu, je načase strhnúť masky materskej dokonalosti a začať nazývať veci pravými menami 😎

jabadaba
19. feb 2014

@0silvia0 😀 vsak to, len to treba potichuuuucku lebo dostaneme po gebuliach. 😀

jabadaba
19. feb 2014

@digysa len trojrocna? 😀 😀

Ako, ja sa rada hram, ale...no, mam vzhladom k dospelemu pokrocilemu veku uz iste limity a ako ma to niekedy nadchne tak ma to niekedy dusevne polozi. 😀

kiki68
19. feb 2014

@digysa ninja utoky aj star wars???? 😢 no moj chlap sa na toto straasne tesi,ze konecne sa bude moct legitimne hrat s legom star wars co si nakupil 😀 ja by som sa tesila,tiez aj jedno aj druhe zboznujem.
Ja neviem ,my sme asi stale take velke deti alebo co,ze nas to tak bavi...
V minule dosla rodina, vytasila som barbie dom aj barbie auto,sice to bolo 90ties style este,ale decka doniesli dnesne aktualne barbie osadenstvo a uz sa to zenilo, byvalo...boli barbecue parties na dvore... 😀
mna to bavi aj v 29 rokoch... 😀
ale u mna v minule hodnotili kreaitivitu a skoro to presvihlo vobec tabulky 😀 a najlepsie bolo hrat sa po xy rokoch s deckami na nemocnicu pre babiky...to som ale zase cumela,co tie deti uz vedia...hold seriali robia svoje....

digysa
19. feb 2014

@jabadaba Tak ja len o tej Slovenskej "povinnej" pisem.....pokial 3 roky vydrzis, tak uz to mozes hodit za plece....Nikto ti nemoze povedat ani makke "f"....ale beda ti, ak by si pred tretim rokom isla do roboty.... 😅

jabadaba
19. feb 2014

@digysa 😀

0silvia0
19. feb 2014

@jabadaba neboj, bude nás väčšina, veď to predsa nemôže nikoho baviť predstierať dokonalosť 🙂 Pozri koľko sa ich tu už priznalo k nude s dieťaťom 🙂