Hystericky plač novorodenca po prebudení

kvetinka719
15. mar 2023

Ahojte maminy, prišla som si k vám po radu, nakoľko som len čerstvá mama a neviem, či je normálne, čo zažívame.
Synček ma dnes dva týždne, po narodeni bol odomna na dva dni odlúčený na JIS, kde ho naučili na fľašu.

Po príchode domov sme intenzívne pracovali s laktacnou poradkyňou, aby sa naučil prisavat. Piaty deň ho plne kojím, tomu sa tešíme.

Avšak musíme ho budiť na jedenie, je to spachtos. Začne sa síce sám budiť a mrknat, avšak keď ho vyberiem z postieľky, aby sa najedol, tak zaspí a musím ho potom budit.

Tu nastáva problém, okamžite začne hystericky plakať, trvá to aj 20-30min, berieme ho na ruky, tisime, ponúkam mu prsník, nič nepomáha. Trhá mi to srdce, niekedy si pri tom aj poplacem, naozaj to vyzerá dramaticky.

Potom sa prisaje a pije aj pol hodinu, hodinu, kým sa nasýti a zaspinka.

Je prosím normálne, že ma takéto záchvaty plaču pred každým jedením?

Čo robím zle? Ako ho mám utíšiť?

Za každú radu vám budem vďačná 🙏🏻

beata_k
15. mar 2023

@kvetinka719 Preco ho budis?

julliska
15. mar 2023

naco ho budis??

januska12323
15. mar 2023

Tebe by sa tiež nepáčilo keby ťa zobudia a hneď pchaju do teba jedlo aj keď nie si hladná.

fiafia
15. mar 2023

@kvetinka719 prečo ho Budiš? Nebudit a čakať kým si sám vypýta papať

makakova
15. mar 2023

Čítaš po sebe?

On sa zobudí,napapa a zaspí a ty ho vzápätí nasilu zas zobudíš a potom ho cicikas polhodinu až zase zaspí na prsníku? Kde je logika?

Nebid to dieťa ked zaspí..take babo len spi papa cika a kaka...

svetlonos
15. mar 2023

@kvetinka719
ahoj, skusala si si ho nechat navspanok pri sebe v posteli a ak ho musis budit aby priberal- nebud ho, len mu priloz prsnik k ustam/ nosu moznobsa prisaje v spanku. Pekne sa napapa bez toho aby sa zobudil. Ja som spavala s malym a ked len pomliaskal pwrami, tak som urobila. Neplakal napil sa a zaspal. Odgrgnutie som neriesila, problem nemal.
Vyskusaj mozno ti to pomoze.

jaskolka
15. mar 2023

Neviem, ale ja som to pochopila tak, že synček, keďže bol na jiske, tak z nejakého dôvodu teraz je potrebné ho často kŕmiť a keďže je príliš spavý, tak aj budiť na jedlo . (trebárs pri žltačke je dieťa enormne správe, tam fakt sa musí budiť)
Dalej som to pochopila tak, že syn sa aj zobudí sam, ale kým ho autorka stihne vybrať z postieľky a priložiť dobre na prsník, tak opäť zaspí a preto ho budí, nie že sa naje a zaspí a potom ho budi. To je rozdiel.
Takže Skúsila by som ho mat pri sebe v posteli, aby si ihneď mohla zareagovať a dat mu prsník. Možno ešte nevie hneď uchopiť bradavku a je z toho nervózny, alebo mu mlieko príliš tečie, keďže je plny prsník

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@jaskolka ďakujem, ty jediná píšeš k veci. Budit ho musíme, keďže je hypotroficky. Skúšali sme ho aj nebudiť, spal vyše 6 hodín a teda výsledok bol úplne, ale úplne rovnaký. Potom, čo sa zobudil, hystericky plakal. Normálne rozmýšľam, či nemôže mať nejakú zlu asociáciu s papanim…
Ja si ho klokankujem, že spáva na mne. Keď aj vystrčiť jazýček a ponúknem mu prsník, nevie ho uchopiť v spánku, ale vyskúša a potom spi ďalej 🤷🏼‍♀️

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@svetlonos a ako si s ním spávala? Vedľa teba bol v posteli? Ja zvyknem ležať na chrbte a jeho mám na hrudi

pandeia
15. mar 2023

Ja som tiez musela prve tyzdne budit v noci na papanie. Vyberanie a ukladanie do postielky nebolo tiez idealne, tak sme tie prve tyzdne spali s malou v posteli vedla seba.

taktotedanie
15. mar 2023

Spominam si vas zo skupinky Snazilky alebo v nejakej takej skupinky gratulujem 🌸 vydrzte bude dobre

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@pandeia ja sa strašne bojím spať s ním, aby som ho náhodou nepriľahla alebo neublížila v spánku… tak aspoň cez deň som stále s ním… akurát dnes sa poobede zobudil sám od seba prvýkrát úplne do bdela a aj tak začal rovnako plakať - tak to tak asi naozaj ma 🤷🏼‍♀️

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@taktotedanie ďakujem pekne 🍀🙏🏻 veruze, bola som aj v snazillach a všetkých tých ivf skupinách, kde sa len dalo. Je to naš malý zázrak, všetko sa snažíme robiť najlepšie ako vieme, preto možno niekedy aj mám hlúpe otázky 🍀🫶🏻

taktotedanie
15. mar 2023

@kvetinka719 ja tiez, preto sami zdal nick aj profilova fotka povedoma
Aj my uz mame doma 4.5mes zazrak a nakoniec prirodzene
Vydrzte prejde to
My sme sa tiez na zaciatku naplakali a preslo to

svetlonos
15. mar 2023

@kvetinka719
spal vedla mna aj ked som spala na. hrbate ci na boku. Mala som jeho hlavu zarovno mojej alebo vyssie koli paplonu. Len som sa otocila potom nabok posunula vyssie, dala prsnik a pil.

tatiana321123
15. mar 2023

@kvetinka719 obe baby hneď po zobudení na prso ináč strašný krik. Ja som ich mala na postieľke a dole bocnicu. Tak keď sa začala prebudzat už som si ju brala. Musela to byť sekunda keď ešte neboli riadne ani bdele. Cca po mesiaci som začala spávať s menšou. Spí mi "pod pazuchou" ale teda kvalita spánku je mizerná práve preto že sa bojím že ju prilahnem. Ja napr. Kojim v ľahu bez odgrgnutia možno skús zmenu polohy. V každom prípade sa to vyvíja a každý deň sa to môže zmeniť, len vydržať ❤️

beata_k
15. mar 2023

@kvetinka719 Poradim ti ak sa bojis spat s nim. Musis si ho ulozit co najvyssie k celu postele. Tak aby si jeho nozicky mala na urovni tvojej hlavy. Ak aj tuho zaspis a otocis sa smerom k nemu, tak tvarou narazis max do jeho noziciek. To ta zabudi. A stale si dostatocne blizko pri nom. Casom sa naucis spat nehybne. Drzim prst 🙂 Kym si nebudes ista, neodporucam dojcenie v lahu. Mozes zaspat. A skus dojcit inak nez, ze ty lezis na chrbte. Myslim, ze pre babatko je to dost nepohodlna poloha. Musi dvihat hlavu a ona je este dost tazka.

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@taktotedanie to je krásne, keď máte takýto príbeh so šťastným koncom, veľmi gratulujem a želám plne zdravie 🍀 a už je to lepšie, áno? 🤗

kvetinka719
autor
15. mar 2023

@beata_k
@tatiana321123
@svetlonos
Ďakujem vám veľmi veľmi pekne za cenné rady, nenapadlo mi spať tak, ako ste písali, asi to vyskúšame 😊

taktotedanie
15. mar 2023

@kvetinka719 ano zlepsilo sa to, treba vydrzat, vsetko je len obdobie ;)

danyelia
15. mar 2023

Ahoj, nemá synček problém s uzdičkou pod jazykom? To mi len tak napadlo, lebo aj moja dcérka strašne plakala ešte v nemocnici, lekárom aj sestričkám sa zdalo všetko v poriadku, až po 2 dňoch niekomu napadlo, že problém môže byť aj tam - spôsobuje to aj problém s prisatím, resp. papaním. Keď to dcére ,,prestrihli,, všetko bolo ok, žiadny plač...

kvetinka719
autor
16. mar 2023
kvetinka719
autor
16. mar 2023

@danyelia uzdicku sme mu boli dať prestrihnúť ešte minulý týždeň… v nemocnici to nikto neriešil, všimla si to až laktačná… dnešný deň mal ale lepší. No bodajby to veru pomaly prechádzalo…

martul
16. mar 2023

@kvetinka719 teba keby stále budili a nenechali vyspať by si bola usmiata?

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz