Jedináčik - výhody a nevýhody

30. nov 2020

Ake su vyhody mat 1 dieta oproti viacerym... napise vsetky vyhody nevyhody🙄

zuzuliennka1
2. dec 2020

@hederamonstera vidno, ze dieta nemas... lebo s dietatom praveze o slobodu prides... nemozem si vecer ist s kamoskami von, lebo sa mi chce, nemozem si v sobotu pospat do 10:00 lebo som mala tazku noc, dokonca ani na zachod nemozem ist vtedy, ked chcem, a uz vobec na nom nie som sama... ty sa rozhodnes, ze si v sobotu pospis do 10,00, alebo si naopak pojdes uz o 7;00 zabehat, ja sa nerozhodujem sama, vsetko zavisi od dietata.... vecer s manzelom si film pozrieme nie vtedy, ked sa rozhodneme, ale ked nam “dieta dopraje” a zaspi pred 21:00....
tymto sa na nic z toho nestazujem - ale tak to je.... nic sebecke na tom, mat dieta. nie je, naopak...
mat dieta je obeta

nevludna
2. dec 2020

@zuzuliennka1 prepac, ale pre to dieta ste sa urcite nerozhodli pre tieto veci, ze? ;)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
2. dec 2020

niekedy človek nemá na výber, že má len jedno dieťa.........

zuzuliennka1
2. dec 2020

@nevludna samozrejme ze nie, ved som to aj napisala

zuzuliennka1
2. dec 2020

@pupavka89 pre mna mat dieta nebolo sebecke rozhodnutie, ale naplnenie nasho vztahu... nechapem ako moze niekto rozhodnutie mat dieta povazovat za sebecke... co potom pary co sa pre dieta absolutne nerozhodnu?

zuzuliennka1
2. dec 2020

@pupavka89 a so 7m dietatom som to videla rovnako, to moje ma uz 3 roky, daj vediet ked to tvoje bude starsie, s vlastnou hlavou 😏😏😉

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
2. dec 2020

@zuzuliennka1 dieta nemam nie preto, ze by sme sa dobrovolne rozhodli...stale na nom pracujeme ale nebojim sa priznat, ze je to z nasej sebeckosti (obcas sa nudim, obcas chcem niekoho nieco naucit - to su asi jedine dovody, preco ho chcem - mam sa tak rada, ze nepotrebujem, aby mi iny clovek prejavoval lasku alebo bol na mna naviazany, aby som sa citila lepsie ) - preto obcas rozmyslam, ci naozaj ist do toho...lebo je to predsa dalsi clovek, osobnost, ktora nam momentalne v zivote nechyba, kedze s muzom nam je uzasne + tolko volneho casu a penazi uz mat nebudeme, ked pride dieta :D ale stale sa vo mne objavuje ten zivocisny pud (tzv. tykajuce hodiny, pud zachovania rodu a nevymretia druhu), co v kazdej, ale rozmyslam aj racionalne.
A som nesmierne stastna, ze sa to neboji priznat aj niekto iny ako napr. @pupavka89 - dakujem.

zuzuliennka1
4. dec 2020

@pupavka89 aj ja som sa to napocuvala 😂 nevyspis sa, nenajes sa,... spi od narodenia celu noc, zahra sa aj sam,... ale museli sme sa proste prisposobit, teraz ma obdobie vzdorovania a objavil svoje “ja”, uz to nie je dieta, co sa necha usadit do kocika a ideme na vychadzku... co by som za to dala opat 😂 proste mi z toho kocika pocas nakupu vyskoci aj von, vlastne na nakupy chodieva uz len manzel.... napis sem o 3 roky, okej? 😉😉😉

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevludna
4. dec 2020

@pupavka89 lebo sa nechces obetovat

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
4. dec 2020

@pupavka89 tak to ti uprimne gratulujem, ja som si chvilu zvykala, ze zrazu nemozem robit uplne vsetko co dovtedy. asi najviac som prehodnocovala, ze je v pohode ist do prace aj po materskej, a mat radsej rodinu a dieta kym na to este vladzem, kedze najmladsia nie som (studovala som vs dlhsie), ze s manzelom pojdeme sami dvaja na dovolenku si oddychnut najskor tak o 4-5 rokov, a ano obcas zavidim ludom, co pridu domov z prace do ticha si oddychnut, manzel chodi posledne mesiace domov vacsinou do totalneho chaosu,... to nie je stazovanie, ja to beriem, ze to k tomu patri, ale naozaj nemam pocit, ze by som bola rovnako “slobodna” ako bezdetni ludia

nevludna
5. dec 2020

@pupavka89 to ona tvrdi 🙂 ale tak je to trosku aj pravda, tvoj zivot ide trochu do uzadia a preto sa aj bezdetni ludia pre dieta nerozhodnu. Ale aj tak je tiez moj nazor, ze sebecke je mat deti ako ich nemat. Jedno je ukojenie svojho ja, druhe je zvazenie pre a proti a urobenie rozhodnutia.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz