Kedy chodia spávať vaše dvojročné deti?

chovancova27
19. máj 2013

Každý večer si vypočujem kázanie, že malý chodí neskoro spať... proste pred pol 10 večer nezaspí... cez deň spí od pol 12 obyčajne tie 2 hodiny, niekedy potiahne aj 3, mám ho teda cez deň budiť, aby išiel skôr večer spať? Kedy chodia Vaše 2-roč. deti spávať?

katren
19. máj 2013

😅 tak moj o 20:30 musi byt v postielke inak zacina plac a nervozita....a vstava tak pred 9 rano s Dominickou 😅 😎 .... /ta chodi spat okolo 21-21:15

erikasofiina
19. máj 2013

Nasa mala chodi o 21:00hod.spat a vstava o pol10 niekedy o 10tej😉 a poobede od pol2 do 4tej 😀

hradnapani
19. máj 2013

nieco po desiatej vecer. A vyrazne sa mi ulavilo, ked som prestala pocuvat premudrele reci o tom, ze je to chyba rodicov,ze zaspava tak neskoro. Kto nezazil, nepochopi. Mam nacitanych mnozstvo informacii o spanku dietata, snazila som sa dodrziavat kadeco, vysledok bol nulovy a moja nervozita maximalna. Teraz respektujem jeho vecerny biorytmus a je nam fajn 🙂 Rano ho budim o osmej, cez den spi dve hodiny a musim ho zobudit, lebo by zaspal este neskor.

dendy1
19. máj 2013

malá má 2+3mes.a spávať chodí dlhodobo okolo 21-22:00. Vstáva okolo 8-8:30. Cez obed chodí spať horko-ťažko o 13-13:30 asi 1-1,5hod. Nedávno sme boli na svadbe, cez obed dala 1hod. a potom behala, lietala a tancovala do 23:30. Aj to sme ju išli uložiť, lebo odišli staršie deti čo sa s ňou hrali. Už nemala partnerov na hranie 😀
Tiež závidím tym čo majú o 20:00 veget, ale na našu to nefunguje. Ona nemá bod zlomu 🙂

zigzag
19. máj 2013

moj pred 20:00. a rano vstava po 6tej, a potom pol 11tej do 12 : 00 - 12.30...

lienkao
19. máj 2013

je to ťažké s tými deťúrencami. Môj takmer 2-ročný syn takisto nemá záujem ísť spať skôr ako o pol desiatej. Niekedy je to až o desiatej. A pritom cez deň je jeho aktivita neuveriteľná. ja som už tak unavená a on vypije čaj, pozrie rozprávku a energia je späť. Ráno vstáva okolo ôsmej. Nikedy o niečo skôr niekedy neskôr. Ale ten náš priemer je - večerné spanie o 22.00, ranné vstávanie o 8.00 a cez deň pospí cca 2 hodiny od 14.00 do 16.00. To je naozaj taký priemer, ale niekedy sa to aj vymyká. Je najúžasnejšie dať dieťa spať o ôsmej večer a môcť si oddýchnuť, resp. pozrieť film, prečítať knihu, ale pri niektorých deťúrencoch to možné nie je. Aj keď musím povedať, že on mi celkom knižkovo spal do roka a pol. Potom sa to zmenilo. My už začíname mať ale problém s poobedňajším spánkom. Začína štrajkovať, nechce spať.

evickapooh
19. máj 2013

ano kazde dieta je ine moja noemi od narodnia chodi neskoro spat proste pred 10 iatou nezaspi...a uz chodi do druhej triedy ...leuska zas uz o 8 ej je uz hotovaa....cez den ho budit nema zmysel.... nechaj ho spat ak to potrebuje...ani ty by si nebola rada ked by ta niekto budil pocas spanku resp. by ta nenechal zaspat ked sa ti spat chce!!!

monika15
19. máj 2013

7.30 vecer ...... a ziadne vynimky 🙂)))))

sante81
20. máj 2013

spánok sa nám menil vekom, a hlavne či bola zima alebo leto. ako skoro 2 ročny chodil spávat pred 21.30 s nami, byvali sme vonku na záhrade skoro do 19,30 celé leto. okupat večera a zaspal do minuty od unavy, ziadne hodinové ukladanie, cez den spal cca 3 hod. nikdy som nebudila a ani nenutila aby siel spat ked nechcel. v zime chodil spávat okolo 19,30 + - takze si z nasich rad vyber čo potrebujes, ale svoje dieta poznás najlepsie sama.

katia7
20. máj 2013

vsetky moje deti chodia v kazdom veku spat o osmej teda mimo uplne mimi veku aj ked u tohto tretieho mi to funguje od narodenia 😀 ale dcerka poobede nespava, cize vecer padne ako kabela a ak by spala tak vecer nezaspi, vstavaju cca o 7 a je jedno kedy idu spat cize podla mna je to uplne tvoja vec, mne lepsie vyhovuje potiahnut cez den a vecer mam klud 😉 podla mna spia vzdy aj tak tolko isto hodin

edie63
20. máj 2013

Nasa chodi spat o 21.30 a ked o 22.00 spi, neviem co so sebou od stastia. 😀 Obcas sa stane, ze zaspi este pred 22.00, ale to musi byt extremne unavena. Rano vstava medzi 7.00 a 7.30 a poobede spi hodinu aj stvrt, max hodinu a pol. Predtym chodila spat az okolo 23.00, takze aj ked je to este stale neskoro, je to lepsie ako bolo. 🙂

vefi89
20. máj 2013

komu ako vyhovuje. poznám rodičov, čo sú ránovstajovia, ale aj sedmospáčov, a podľa toho riadia aj deti. mne chodí od krpata spávať cca o 20-tej, vstáva ráno o šiestej, mne to vyhovuje, resp. dá sa na to zvyknúť. celkom som proti tomu, aby boli deti dlhšie hore, pretože čochvíľa príde režim škôlka, a zrazu sa dieťa uloží do postele o dve hodiny skôr. ale samozrejme každej osobná vec a záležitosť.
ale z môjho pozorovania, je jedno, či ide do postele skôr, alebo neskôr, i tak vstáva v tú istú hodinu 😅

kubuliatko
20. máj 2013

nas o 22.00

sea23
20. máj 2013

ahoj môj bude mať 2r.v july a chdime spavat medzi 20:30 až 21:00,cez deň spinka tiež cca 2 hodky.

stanislavao
20. máj 2013

do 20:00 syn vzdy spal. Niekedy uz pred pol 8. cez den spi cca 2-2,5 hod. preco chodia take male deti spavat o desiatej v noci. ved to je strasne neskoro.

snopkulka
20. máj 2013

Snažím sa, aby bol najneskôr o 20h v posteli (v lete je to ťažšie, lebo sa vždy vonku niekde zabudneme 😀 ) a cez obed spáva od cca 1,5 do 3hodín, ako kedy

usiko
20. máj 2013

my sme od narodenia /aj teraz druhe dieta/ nauceni o 8.00 vecer uz byt v postielke...teda ulozim do postielky, poviem dobru noc, pobozkam a odidem.....sme rodicia, nie otroci, takze aj my mame pravo na sukromie a napriklad rozhovor alebo televiziu alebo knizku...mat dieta neznamena vzdat sa svojho zivota a volneho casu ale dopriat si volna, a oddychu aby sme mali energiu na staranie sa o dieta a venovanie sa mu naplno zase....2 rocna od 2 a pol mesiaca prespala celu nic, treda do cca 5 rana, potom sa to predlzovalo....maly ma 2 mesiace a uz spi od 8 vecer do rana do pol 5..

lejlla
20. máj 2013

U nas sa chodi spinkat tak ze o 20.00 su uz v postielkach a zaspia tak cca do 20.30

hajajanka
20. máj 2013

U nas o osmej, u susedov nad nami okolo jedenastej 🙂 Kazde dieta je ine. Jedno zaspi o osmej, druhe lieta do polnoci. A niekedy nepomoze ani budenie z poobedneho spanku alebo nadmerny pohyb (ktory podla mojich skusenosti unavi skor rodica ako dieta 🙂 ). My sa snazime mat pevny rezim uz od narodenia. Je pravda, ze sme neboli na ziadnej oslave dlhsie ako do osmej, na ziadnej zabave, nechodime na vylety s neskorym prichodom. Ale obvykle mame o 20:30 hod. volny vecer.

fitka
20. máj 2013

moja ma 2 roky a 7 mesiacov, rano vstava medzi 7-8 hod, spať ide o 13-14 hod, spi vačšinou 1,5-2 hod, niekedy aj dlhšie, no a doteraz chodila tak, že o 21 hod už spala, ale ako začalo byť teplo a pekne, tak sa jej to posunulo a zaspi až o 21,30-22 hod podľa mňa je to individuálne, určite sa treba snažiť o nejaký režim, ale nie vždy to ide🙂

cetera
20. máj 2013

Tak ja by som ti o tom pri tych dvoch mojich napisala aj roman, a keby len jeden. 🙂
Mala, starsia uz ako rocna nevedela sama zaspavat tak sme chodili obaja s nou, takze nocny program ziaden, niekedy dokazala byt hore aj do jednej, a na obed uz ako dvojrocna spavat nechcela len obcas, teraz ma 3,5 a ked zaspi na obed co je asi raz za mesiac tak to si teda schrupne aj na 4 hodinky a potom vysedava sj do jednej, preyo som z obednajsieho spanku u nej upustila lebo oba vie zadpat o 16-17. a potom sa zobudi o 21-22 a sedi ti do 4 rana, ale zato maly ma buduci mesiac dva roky a ten je zase iny, spava naobed ked mala nieje doma,ale ona do skolky nechodi tak to uz ani on nespava, niekedy ano aj to si lahne sam a zaspi, ziadne ceremonie s odprevadzanim do postele, pospi tak 2-3 hodky a vecer najneskor tak o tej desiatej uz zaspi, viem je to tazke byt s nimi tak dlho, ale clovek si zvykne, podla mna ani v skolke by mala nespala, ale ked cez den nespi ma miestami take amoky je unavena a zla no o 5 minut ju to prejde a funguje dalej akoby na baterky, bez spanku na obed si vecer lahne o tej siedmej osmej niekedy uz o siestej zaspi a spi celu noc az do rano 7-8-9, kedy ako, podla sa to upravit neda nakolko som skusala rozne strategie a nic, ak zaspi skor ako o sietej tak sa zobudza v noci aj rano o 4 a potom opat zaspi o 6 tej. Takze skus to bez obednajsieho spanku mozno vydrzi a vecer zaspi, alebo ak zaspi tak po hodine ho zobud,to mi radila nasa lekarka, niektore deti nemusia naobed spat staci ked len na tu hodinu dve si lahnu alebo nic nerobia, to je asi nas pripad, sedi a pozera rozpravku napr.

euka210
20. máj 2013

nas je trochu mensi, ale vstava rano okolo 6.3O-7h a na obed spi okolo 13h aj do 15.30 a vecer ide spat okolo pol 9.

saska.t
20. máj 2013

uprimne,kto si ako nauci tak ma,od malicka chodi mala spat o 20,00 hod. Je neskoro,aby tak male deti nemali rezim,to,ze nezaspi hned nic neznamena,ale jednoducho od 20,00 odpociva v posteli,vstava okolo 7,00 a tak to je naozaj od mala 😉 Zda sa mi aj divne,ze rodicia nemaju vecer cas na seba,alebo na TV,alebo jednoducho na klud bez dietata,ved aj my rodicia potrebujeme pokoj a klud na regeneraciu,nervozny rodicia=nervozne deti...

matozazzo
20. máj 2013

Ja chodievam spat okolo 22 hod a vstavam o 6 a neraz som unavena... Rodicia su unaveny, ze dieta je hyperaktivne, figu borovu, je len permanentne unavene!!!!
Kazde dietatko sa nauci rezimu, ale ten mu davame my. Ak raz nemame pevnu volu dat ho o 7 - 8 do postele, ono samo nepojde...
Od mala (par mesiacov od narodenia) deti uz mavaju rezim.. Starsia 6r chodieva spat o 20 hod, ak poobede este pospi hodku, ak nespi, uz o pol 8 je v posteli. Mladsia 2r chodi spat okolo pol 7. Vstavaju obe rano okolo 6-pol 7, niekedy ich budim pred 7. Mladsia spi poobede od 12-14.30 (az 15 h). Nie je to o tom, ze ak poobede spi, vecer pojde neskoro! Stale to vysvetlujem rodicom a pisem dookola, male deti si potrebuju poobede oddychnut, niekomu staci pol hodinka, iny potrebuje 2 h, ine je, aky maju rezim. Ak nechate dietatko spat do 9 rana, je jasne, ze ho ma posunuty, ale zase - je to o nas, rodicoch. Ak raz mamka nechce vstat z postele o 6-7 hod, tak tazko pojde zobudit dieta. Treba sa rozhodnut, co vlastne chcete, ci spat rano dlho alebo mat vecer klud pre seba, partnera a hlavne, mat oddychnute a kludne deti... Plati pravidlo, cim neskor ide dieta spat, tym skor vstane. Mnohi prechadzaju na novy rezim ale nevydrzia, lebo po 1-2 dnoch sa dieta nezmenilo. Prechod na novy rezim trva niekedy aj 2-3 tyzdne, ale rodicia musia byt dosledny. Aj nam sa stane, ze obcas pretiahneme vecer u znamych a potom ten cirkus doma, obe pomaly s placom veceraju, obliekaju sa, nemozu zaspat, lebo sme narusili ich rezim. My s manzelom ideme vyskocit z koze a nabuduce si radsej rozmyslime, kedy odist z navstevy.. Ak zacneme s rezimom, nepovolujeme, deti vycitia nasu neistotu. ze chodil spat o 22 a ja ho dam o 20? V com je problem? V nicom, len v nas, lebo my pochybujeme... Tak isto sa bude vrtiet, chciet napit, vypisat atd. ako o 22, mozno prve dni zaspi neskor, az okolo 21, ale postupne sa cas zaspavania skrati a vy si vecer vydychnete ze mate klud pre seba 🙂
Kolkokrat pride dietatko aj 4r do skolky, rodicia zufali, lebo chodi spat o 22, vstava o 6 a poobede nespi... Do 2 t dietatko spi v skolke poobede tak, ze ho musime budit, vecer ide spat podla nastaveneho noveho rezimu o 20 a vstava o pol 7.. A to, ze spi poobede v skolke, nevedia. Lebo keby vedeli, mali by X dovodov na to, preco nemoze (nie ze nechce) ist spat o 20... Tolko z vlastnych skusenosti...

popelka5000
20. máj 2013

AJ nas je nocny vtak 😀 Zaspava niekedy az o 22,15h... skusala som posuvat mu cas spanku cez den ,ale len mal nervy ... Cize kasli na reci ,kazdy deco z toho vyrastie...

royalka
20. máj 2013

Ahojček. Moja malá má 2roky a 2 mesiace a poobede mi už málo kedy spí. A keď, tak zaspí medzi 14:00 - 14:30. Večer potom ide spať medzi 21:00 -21:30 a ráno mi vstáva okolo 7.00 - 8:00. Keď poobede nespíme (čo je väčšinou dní), tak mi večer ide späť medzi 19:00 - 20:00 a ráno vstávame okolo 7:00. 😉

jaruska6
20. máj 2013

Ahojky, aj môj drobec má 3 roky a 2 mesiace skôr ako o 21.30 -22.00 nezaspí.Po obede si pospí hodinku cca od 12.30 - 13.30, večer je už o 20.00 je v posteli, ale rozpráva si, spieva pesničky, skôr ako o 21.30 nezaspí.A ráno vstávame do jasličiek o 6.30- takže neskutočný hyperaktivista. 😉

sandra86
20. máj 2013

moj maly ma 2,5 r. a od 2 rokov nechce naobed spat, takze vecer spi uz o 19.00. ale maaalokedy zaspi aj cez den a to potom zaspi vecer o 21.00 a vstava vzdy o 6,15 -6,30

majka777
21. máj 2013

nemyslim si, ze kazdy clovek ma iny biorytmus...ide o tom, ze postupne si kazdy to zaspavanie a vstavanie sam sebe prisposobi...prave preto sa u nas castejsie rozprava o tom, ake zle vyuzivame denne svetlo a ponocujeme...tak isto to plati u deti...deti miluju pevny rezim a tomu ho treba naucit...my sme nasu malu zacali tomu icit od pol roka a teraz ma tri a pol a pravidelne chodi spavat poobede 12.00 a vecer 19.30. ( v pripada dovolenky je mozne to porusit, nasa mal chodila na dovolenke spavat o 22.00 a vobec nemala problem sa potom vratit spat k beznemu rezimu)...je o tom aj super knizka...niekedy sa to zacina s placom, najma, ak dieta musi zaspavat samo, ale trva to max 2-3 vecery...ja o sobne si myslim, ze deticky by ponocovat nemali, ved ked sme boli my mali, tak si pamatam, ze sme teda dost dlho chodili spavat po vecernicku...ak deticky nemaju rezaim, nevedia, co so sebou, cu nervoznejsie a aj rodicia su urcite kludnesji, ked si vecer o 20.00 mozu vylozit nohy na stol a pozriet dobry film alebo precitat knizku...treba to len skusit a nastavit si to 😉

onlika
21. máj 2013

Tiez si myslim, ze male deti nemaju byt hore dlhsie ako do 20. Moje deti chodia spavat medzi 19.30 - 20 mladsia a 20 - 20.30 starsi. Mam to takto rozdelene, lebo ked idu spat naraz, tak robia neskutocny cirkus, mala sa nabudi a potom nemoze aj do pol 10 zaspat.
Asi ide o to, ako si deti rodicia od mala naucia. U nas proste neexistovalo, ze po 20 boli deti hore, aj ked to znamenalo, ze lezim pri nich ja alebo manzel. Ale naucili sa zaspavat v normalnom case.
Este k tomu ponocovaniu a potom neskoremu vstavaniu, po 8 rano, kolkokrat aj neskor. Ako to budete riesit, ked bude treba chodit do skolky, skoly a do prace? To ma dost zaujima. Ja by som si rano tiez rada pospala, lebo ja milujem spanok, na rozdiel od mojich deti, ale hold to nejde 😅. Ale aspon mam vyriesene vstavanie do skolky 😉