Kedy ste začali dieťatko dávať do jedálenskej stoličky?

7. feb 2023

Ahojte, od kedy ste davali sediet babo do klasickej jedalenskej stolicky ? Nasa ma skoro 7m ale ked ju tam posadim pride mi ze je taka zrhbena, nepride mi to spravne...ale zase vsade citam ze je nebezpecne krmit ked je v zaklone nakolko je vacsie riziko udusenia...kedy ste davali vy sediet ? vadi to ze je takto zhrbena ?

klarissa25
7. feb 2023

A vie sa posadiť sama ?

andreatytler
7. feb 2023

Do stolicky az vtedy ked si dieta samo sadne. Viem ze mamicky pouzivali polohovatelnu stolicku, ktora ide po polosedu, alebo vajicko.

beata_k
7. feb 2023

Ked si same sadlo a aj to nie hned na druhy den. Az ked ozaj same pevne sedelo.

autor
7. feb 2023

@klarissa25 nie nevie praveze...

klarissa25
7. feb 2023

No tak jasne ze nie....snáď jej nechceš ublížiť

autor
7. feb 2023

@andreatytler ano lenze tam je zas vacsie riziko udusenia...tak ja uz ozaj neviem....co ked si sadne az bude mat rok? to ju mama az vtedy zacat krmit normalne ? akoze pyre jej uz davam len by som jej rada zacala davat nejake realne jedlo...

autor
7. feb 2023

@klarissa25 a tym ze ju budem krmit v nespravnej polohe a bude sa dusit jej neublizim ? ja neviem co potom teda...

petamich
7. feb 2023

my mame rastucu stolicku, ta mala newborn set, kde bol v pololahu, takze tam bol velmi skoro a tam sme aj zacinali s prikrmom, do pokracovacej casti sme ho dali, ked vedel sam sediet

klarissa25
7. feb 2023

Nemôžeš dat dieťa sedieť keď si ešte samo sadnúť nevie...

autor
7. feb 2023

@petamich vsak aj ja mam taku v pololahu, lenze tam je este v horsej polohe kedze krk dviha tak kolmoa je teda uplne zalomena....

autor
7. feb 2023

@klarissa25 ale krmit by sa tiez nemalo ked si nevie same sadnut...teda nevadi ked ju nebudem krmit ja neviem do 10. mesiacov :D ?

beata_k
7. feb 2023

Daj si ju na ruky

petamich
7. feb 2023

neviem aku mas stolicku, v nasej nebol nijako cudne zalomeny ani krk nedvihal 🙂 a u svokry sme bezne krmili napr. vo vajicku alebo bol o nas oprety
to som inak este nepocula, ze krmit by sa nemal, ked si nevie sadnut

klarissa25
7. feb 2023

Ale tak ju daj do polosedu do polohovatelnej sedacky, alebo na ruky

autor
7. feb 2023

@beata_k no ved ale to bude tiez sediet. Ci ide o to ze bude mat lepsiu oporu v sede u mna ako v stolicke ?

autor
7. feb 2023

@klarissa25 vsak ale pisem ze to je nebezpecne s ohladom na dusenie sa a uviaznutie jedla v dychacich cestach

klarissa25
7. feb 2023

Keď ju budeš mat na rukách tak tiež v polosede resp pololahu nie v sede 🤦‍♀️

klarissa25
7. feb 2023

A ty jej dávaš už celé kúsky? Nemyslím si

autor
7. feb 2023

@petamich neviem ani ja aka je to znacka proste sa da dat do pololahu...niekedy je to ok inokedy divno dviha hlavu.....kazdopadne by sa dieta v pololahu krmit nemalo

btus
7. feb 2023

až keď vedelo same sedieť

lavinis
7. feb 2023

Keď vedel sám sedieť

beata_k
7. feb 2023

Nie sadnut. Normalne na tvoj bok. Ved ako sa deti nosia.

lavinis
7. feb 2023

A čím sa ma udusit Ved do 10mes minimálne dávaš mixované

autor
7. feb 2023

@beata_k tak to teda neviem ako sa nosia na boku deri 🤔

autor
7. feb 2023

@lavinis ved aj tym sa moze udusit....tebe nikdy nezabehla voda ????

anavixy
7. feb 2023

To ze ma samo sediet myslim plati hlavne pri BLW metode, alternativou je krmenie v polohe na brusku 🤔 ale ak nechces ist vyslovene metodou blw, tak na normalne jedlo mas este celkom aj cas, ci? Prikrmujes od 4m?
Kazdopadne polosed, podopriet o bok alebo vo vajicku na tu chvilu nie je az taky problem… v stolicke je asi problem to, ze je velka a dieta v nej nema dobru oporu

klarissa25
7. feb 2023

Zabehnúť ti môže aj keď stojíš nie ?

petamich
7. feb 2023

no rob ako myslis 🙂 tvoje dieta, tvoje rozhodnutie
ja osobne som nepocula o tom, ze by sa v pololahu krmit nemalo, stolicku a jej polohu som konzultovala s pediatrickou, ta nam to odobrila, odporucila nedavat ho sediet, kym nesedi sam a tak sme postupovali

moje dieta sa inak prvykrat dusilo dnes jablkom, lebo si ho napchal do ust viac ako sa mu zmesti a to ma 1.5 roka ale tak to je jedno dieta, kazde to jedlo zvlada inak

beata_k
7. feb 2023
autor
7. feb 2023

@klarissa25 ano moze, ale vacsia sanca je ked by si pila v pololahu..navyse babatka maju uzsie dychacie cesty, preto im moze zabehnut lahsie