Lenivé 6,5-mesačné bábätko

15. júl 2022

Ahojte dlho som rozmyslala ci sem napisat,ale predsa len som sa odhodlala, ak by mal niekto skusenost.
Moja dcerka ma 6,5m. Prvy krat sa sama pretocila ked mala priblizne 5,5m a to len z chrbatika na brusko. Opacne,cize z bruska na chrbatik sa doteraz nepretocila, ale ked to chce spravit, tak to robi nespravne a nepouziva ruky, ale ide cez chrbtove svaly, co je cele zle. Jednoducho nejde cez tu skrcenu nozicku ale nohy vystrie a tak sa snazi pretocit na chrbatik. Co mi nejde este tak do hlavy, je ze velmi casto robi lietadielka. Ona sa hra aj tak ze ma rucky vpredu ale aj velmi casto robi lietadlo. Ked ponuknem hracku zboku tak pozrie sa(aj nozicku ma skrcenu) ale tu opacnu ruku da uplne vedla seba alebo do lietadielka.. a ked zodvihne rucicku aby si zboku tu hracku vzala, tak sa taha hore cez chrbat a nie cez tu ruku co by mala mat opretu. Mate prosim niekto skusenost?

autor
15. júl 2022

A inak nechodi ani okolo svojej osi lebo tu jednu rucku vzdy ako keby “tahala za sebou” ..tym padom neruckuje

luccckac
15. júl 2022

Lenivé deti neexistujú, sú od prírody zvedavé... teraz to už viem, mali sme tiež podobný problém... určite vyhľadajte a poraďte sa s fyzioterapeutom 👌☺️

borka168
15. júl 2022

Určite by som zašla za detským fyzioterapeutom. Možno chvíľu pocvicite a bude dobre. My sme tiež cvičili 3 mesiace vojtovku a už je v poriadku

domka222
15. júl 2022

Mám tak isto starú a neotočí sa tiež z brucha na chrbát. Za mesiac ideme cvičiť k fyzio

autor
15. júl 2022

@luccckac
@borka168 boli sme u fyzio. Mali sme asi 3-4 navstevy. Poukazovala cviky ako ju podporit vo vyvoji, lenze mala mi pri tom place. Ona ked vidi ze idem snou skusat pretacanie a motivovat ju hrackami, tak ona ani hracku uz radsej nechce. A dalsia vec je, ze aj ked ju na to motivujem a nabadam, tak to ide robit nespravne.

autor
15. júl 2022

@domka222 a ako je pohybovo na tom?

domka222
15. júl 2022

"precestuje" celú podložku, začína ťahať riťu nahor, dá sa na celé ruky. Ale ako vravíš, často "lietadielkuje". Dr povedala, že má slabé chrbtové svaly

borka168
15. júl 2022

Aj moja plakala, nie ze plakala revala strašne už len keď som ju polozila na stol. Zvykla si niekedy ani nevedela, že cvičí niekedy sme sa aj pol hodinu trápili. Možno nestačí len motivovat ale fakt dat také cviky aby tie svaly boli v poriadku

borka168
15. júl 2022

A mam presne tak starú dcéru ako ty 🙂

autor
15. júl 2022

@domka222
@borka168 ja som rozmyslala aj nad osteopatom. Myslite ze by dokazal pomoct?

borka168
15. júl 2022

Tak to netuším po pravde ani co je prepáč 😃

autor
15. júl 2022

@borka168 dobre nevadí, a vy ste kam chodili cvičiť? A ake cviky? Vojtovku?

borka168
15. júl 2022

A ak nie si spokojná s fyzio skus iného my sme boli u 3 súkromné žiadni štátni v nemocnici tam nám dali termín o 3 mesiace 🙃

autor
15. júl 2022

@borka168 a kvoli comu ste zacali?

autor
15. júl 2022

@borka168 boli sme u sukromneho. Kam ste chodili vy a kvoli comu?

borka168
15. júl 2022

My sme boli u neurologicky kvôli nálezu na mozgu a ta pri kontrole zistila aj hypertonus na chrbte na brušku slabé svaly a skrátený krcny sval. Otácala hlavu len na jednu stranu. My sme chodili cvičiť do Žiliny

borka168
15. júl 2022

A na začiatku len jeden cvik potom sa pridal ďalší plus mi ukazala ako správne s nou manipulovat čím sa jej tiež cvičili svaly

nikpa
15. júl 2022

Treba cvičiť aj keď plače. Keď ti bude napr. pri jedení alebo pri prebaľovani plakať tak čo? Nedáš jej jesť alebo ju neprebalis?? Nič iné okrem cvičenia jej na to nepomôže. My sme tiež cvičili s deťmi aj cez plač, časom si tak zvykli, že ani nemukli počas celého cvičenia.

pribinak
15. júl 2022

Je uolne normálne že plače, pretože chceš id nej aby používala tie svaly ktoré iná nepoužíva a to sa jej nepáči
Znova choďte k fyzioterapeutke, lebo čím neskôr pôjdete tým viac budeš musieť s niu cvičiť

A súhlasím, lenivé dojča neexistuje, sú take ktoré majú oslabený alebo naopak tuhý svalovy tonus

zorkahorka
15. júl 2022

Vsetko je o chrbtovych svaloch. Casto ju davaj na brusko. A... pri cvikoch vsetky deti placu, nenechaj sa tym placom odradit

vahcaac
28. sep 2022

Ahoj, ako ste na tom dnes. Mam úplne rovnaký problém so 6,5 mesačným a lietadielkom, veľmi mi pomôže keď odpises 😊

autor
28. sep 2022

@vahcaac ahoj, malinka ma 9m za tyzden a stvornozkuje uz 2tyzdne,dneska sa sama posadila😀ale je pravda ze snou cvicim a nabadam ju na to co ma robit. A tie lietadielka pominuli.

vahcaac
28. sep 2022

Ako snou cvicis ? My mame Vojtu tri cviky, ale chcem aj niečo hravé 🙂

autor
28. sep 2022

@vahcaac čo všetko dokáže tvoje dieťa? Otočka z chrbatika na bruško,z bruška na chrbatik? Ďalej dava sa na vystrete ruky do druheho vzpriamenia, keď je na brušku? Dvíha si nožičky nad teličko keď leži na chrbatiku? Chyta si ich,dava si ich do úst? Točí sa okolo svojej osi?

vahcaac
28. sep 2022

Dáva nohy do úst, pivotuje, pretaca sa z chrbatu na brucho nonstop, na chrbáte neni vôbec, dávala so do druhého vzpriamenia minimálne

autor
29. sep 2022

@vahcaac ja by som podporila to 2. Vzpriamenie. Ja som tu na konikovi niekde našla odporučanie na IG jednej pani. Spravna_manipulacia_s_babatkom
A podla nej som cvicila s malou. Kúpila som si aj jej kurz pre spravny vyvoj dietatka. Stoji to okolo 20eur. Ale cvicili sme tak že ja som ju sama do toho 2. Vzpriamenia davala. Chytila som ju pod bruskom a dvihala na vystrete rucky aby ich posilovala. Dalej som ju davala stale na kolienka(ma to znazornene na videach na instagrame) a potom som ju davala na 4 a hupali sme sa.