Ako spevniť svalstvo 6 mesačnému dieťaťu s hypotonusom?

Zodpovedané
23. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 6 mesačného chlapčeka, ktorý má ľahký hypotonus, oslabené krčné, chrbtové a brušné svalstvo.

Iné časti tela má aktívne až moc. Nohami a rukami neustále trepoce, pretočí sa na bruško do oboch strán, pasie koníky. Na brušku je rád, ale nevydrží dlho. Po asi 10 minutach si hlavičku položí dolu. Potom ho dám do inej polohy na krátko a potom znova na bruško. Vie si zobrať hračky, prekladať si ich z ruky do ruky, otočí sa za hračkou.

Keď leží na chrbte, tak spojí hore ručičky a uchopí hračku. Nožičky dá bez problémov až do úst. Vojtovku s ním cvičiť nechcem. Cvičili sme ju krátko a museli sme prestať.

Teraz cvičíme miernejšie a menej dráždivé cviky, cvičíme aj na fitlopte. Keď leží na chrbátiku a snaží sa on sám pritiahnuť držiac sa mojich rúk, hlavička mu visí do zadu. Po pár sekundách si ju sám zdvihne.

Ako mu spevnit ochabnuté svalstvo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste s Vašim synom navštíviť kurz detského plávania. Je to vhodná pohybová aktivita, dieťa si spevní svalstvo, motoricky sa rozvíja no nenahrádza to rehabilitáciu.

Cvičenia ako doplnok odporúčam.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk