Mesačné dieťa vydáva divné zvuky a rozhadzuje rukami

puchic
7. dec 2013

Mám mesacneho chlapceka ktory strasne nepokojne spi, mrvi sa, puci, mrnci , vrci ...proste stale vydava dake zvuky, rozhadzuje rucickami. Ja potom neviem pokojne spat lebo stale cakam ze sa budi na papanie, no pritom to robi aj dve hodky predtym ako sa zobudi. Takisto je to aj pri papani, vydava kadejake zvuky, potom v priebehu sekundy zaspi na par minut, pritom prevracia ockami a ochvilu je zase hore a pyta si papat. A takto mi je na prsniku cely den..papa, zdriemne si , papa zdriemne si...
Inac je velmi dobry, brusko ho nebolieva, neplakava len ...no ja neviem ci mate niekto podobne take akcne babo ze sa od 5 rana snazi so mnou debatovat az do obeda ked zaspi na hodku max 2 😀

hradnapani
7. dec 2013

@puchic uuuplne normalne 🙂 zial 😒

tenerifka
7. dec 2013

Ano, mas zdraveho a hlavne normalneho synceka 🙂

puchic
autor
7. dec 2013

@hradnapani kebyze mi aspon do ucha nevrci celu noc 😀 priatel sa potom vkuse budi a boji sa co su to za zvuky a to drobec 😀

janie80
7. dec 2013

Uplne normalne a bezne... Treba len vydrzat a ono sa to upravi 😔 😉

puchic
autor
7. dec 2013

@tenerifka myslela som si ze babatka spia pekne v klude no pri nom viem ze spi iba vtedy ked ma oci zatvorene ,inac vieme o nom stale 😀

tenerifka
7. dec 2013

@puchic Jaaaj, to sme si mysleli vsetky, potom sme porodili a precitli v realite......

hradnapani
7. dec 2013

@puchic oo ano, ja som bola tiez v soku z toho, ked po par dnoch relativne ticheho zivota, zacal vydavat hlavne v spanku rozne pazvuky, chrcanie, metal nohami a rukami... a hlavne moje najvacsie sklamanie tych cias bolo, ze som zistila, ze su babatka, ktore nespia! ze oni davaju len take umorne 20-minutovky ledva dvakrat za den... No o vela iluzii som vtedy prisla 😀

puchic
autor
7. dec 2013

@hradnapani ja som zase nevdela pochopit ako moze mat take male babatko samo izbu, nevedela som si to predstavit ..no teraz uz viem 😀 veru ten moj chrci a vrci , hika 😀 ...a tie 20 minutovky to je nieco vynimocne ked zaspi aspon na taky cas cez den 😀 lae zistila som ze je velmi prefikany, pretoze ked si s nim lahnem ja ze ho idem na kojit tak musim zatvorit oci a nerozpravat aby zaspal ..ale ked vidi ze maminka je hore tak musi aj on 😀

sirene
7. dec 2013

ber to tak, 9 mesiacov v brušku, bez pohybu, bez "slov" ...tak si teraz tu slobodu užíva 😉 je to normálne, spoznáva sa so svetom, onedlho objavi svoje ručičky a tváre okolo seba - to bude obdivovania 😵

hradnapani
7. dec 2013

@puchic este vas cakaju vesele mesiace 😀 Ale potom si povies, ze za tu obetu a trochu nepohodlia to stalo 😎

puchic
autor
7. dec 2013

@hradnapani
@sirene ja sa strasne bojim ked mu zacnu zubky ist ...ved on uz teraz tak taha ze sa zblaznit idem, ved mi potom cele prso dohryzie 😀 ...mne staci ked sa na mna usmeje , ten jeho usmev stoji za vsetky trapenia a neprespate noci ...naposledy ked spal v noci iba dve hodky som na neho o 6 rano robila ..krik,, ze ako to spinka a preco stale so mnou o dacom debatuje ze sa hnevam a dostane po riti..no a on sa mi normalne zacal smiat, hned ma unava presla co ma to energiou nabilo 🙂

hradnapani
7. dec 2013

@puchic deti vedia odzbrojit. Aj ten moj takmer trojrocny, ked sa na mna tak nevinne vyceri a zaskeri sa do usmevu (ked sa hnevam), ze som totalne bezmocna a uvedomujem si, ze toto naozaj dokazu len deti. Treba si to vychutnat, je to take prchave... Nikto iny ti neukaze taketo emocie, co citi, to ukaze, v dobrom i zlom.

horana
7. dec 2013

Toto je este uplne normalne. 😎 Su aj ine levely, ktore su tiez realitou ale mozno menej bezne. A tiez z nich vyrastli normalne deticky akurat v zaciatkoch este "trosku" viac potrenovali svojich rodicov, ktori spociatku mali este vacsie pochyby ako ty, ak nie rovno sok. Tak sa raduj ze take nespoznas a uzivaj si materstvo. 😉

puchic
autor
7. dec 2013

@hradnapani ved ja som neskutocne stastna ze ho mam, viem ze ma niekto potrebuje a lubi tou najcistejsou laskou tak ako aj ja jeho...len mi nema kto poradit ani povedat co je normalne a co nie, ci nieco co robi nie je v poriadku alebo nesignalizuje ze mu daco je, predsa len som mlada mamicka a vsetko je pre mna nove no uzasne 🙂

@horana

salome_82
7. dec 2013

Toto robila aj naša a potom sme zistili, že má tichý reflux.

hradnapani
7. dec 2013

@puchic ved to je uplne v poriadku, ze sa pytas, na to to tu je 🙂 Ja som si tu tiez musela vela veci pohladat, aby som vedela, ze mam normalne dieta, lebo som bola chvilami uuplne zaskocena 🙂 Vdakabohu za forum, lebo by som sa utrapila.
Nespiace a chrciace dieta neukazuju v ziadnom filme, reklame... nasi rodicia tiez trpia istou formou spomienkoveho optimizmu, takze tiez castokrat uz nevedia povedat ako to bolo naozaj, alebo aj ked povedia, tak si myslime, ze u nas to bude inak, akosi lepsie, no...

puchic
autor
7. dec 2013

@hradnapani veru vdakabohu za internet 😀 ...ja zase casto pocuvam otazky typu ze ci zase kakal ( 3-4x za den) a ci je zase hladny a preco tak malo spi alebo preco nespi...no a ja som potom cela z toho rozhodena ze ci je len moje dieta take, alebo robim daco zle a ostatne deti su dokonale, budia sa kazde 3-4 hodky a potom spia a to je vsetko co robia

puchic
autor
7. dec 2013

@salome_82 toho sa tiez obavam , no o tyzden ideme k dr. tak sa uvidi 😒

tenerifka
7. dec 2013

@puchic este ti nieco poradim....neber si k srdcu vety typu "asi ma reflux" a pod., podla priznakov, co citame na nete ma neskodny reflux 99% dojciat, moje deti asi neboli vynimkou(vdakabohu ze som vtedy nemala ani tusenia, co to ten "reflux" vlastne je a nedopovala ich liekmi ci specialnymi mliekami, a su tu, zive, zdrave a spokojne).
Uzivaj si svoje dieta, uvidis, ako rychlo toto "uplakane a nekludne" obdobie prejde, maly zacne objavovat svet a uz nebude vyzadovat tolko pozornosti. Snaz sa s nim v noci nerozpravat a nerozptylovat ho, tak si postupne zvykne, ze v noci sa spinka.....presli sme si tym vsetky, take su deti, aj ty si bola rovnaka.....

puchic
autor
7. dec 2013

@tenerifka ja som velka odporkyna co sa tyka liekov, a bola som dost nahnevana ze uz takemu malemu babu predpise dr. dvojo kvapiek kanavit a vigantol ...ked som si precitala z coho to je a celkovo o aky liek sa jedna tak som to hodila do kosa, a bud. tyzden kupujem nejake decko na prirodnej baze kedze mame zltacku a slniecka velmi malo ..ale viac uz nedovolim pchat do takeho maleho dietata ci aj dr. povie ci ma reflux alebo bohvieco co este..
vecer sa s nim ani nebavim, no ked sa mu neozvem aspon raz tak chyta nervicky ze mu ,,neodpovedam,, 😀

danyelituska2
7. dec 2013

@puchic skús ho zaviazať do zavinovačky aj ruky, nebude sa metať a nebudú ho budiť vlastné pohyby

salome_82
7. dec 2013

@tenerifka Prepáč, ale dávať rady typu, veď v minulosti nikto o refluxe nevedel a sme tu, je dosť od veci... Predstav si, že aj keď dcérka mala reflux, tak som ju dojčila napriek tomu, že manžel aj rodičia furt, že nech jej dám umelé, naozaj to bola podpora z ich strany...a liečivá som tiež nedávala, teda áno, týždeň, ale nevidela som v tom zmysel. Dodržiavala som len pár zásad a to, že som malú dojčila v šikmej polohe tak, aby mala hlavičku vyššie ako ritku, nechávala som ju pol hoďku odgrgávať a spinkala s takým klinom pod matracom. Určite sa aj jej uľavilo a nemusela tak trpieť, pretože sa potom až tak nepučila.
Možno sú teraz tvoje deti živé, zdravé a spokojné, ale vtedy ako bábätka možno neboli, keď sa im kyselina vracala hore, fakt je to príjemné...ak si niekedy mala záhu, tak vieš aké to asi je a teraz si predstav, že ju máš non stop pol roka a nič s tým neurobíš? Fakt pochybujem...

puchic
autor
7. dec 2013

@salome_82 moj malicky spi stale na sikmo aj papa v tejto polohe ale nepomaha to velmi, odgrgne si raz za cas a takisto si aj grcne ..kto vie ci ho zaha nepali fakt pretoze robi taky isty zvuk ako ja ked som bola tehotna a palila ma zaha

katkabac
7. dec 2013

stotoznujem sa s prispevkami vyssie maloktore dieta je tabulkovo dokonale.A mam taku malu radu ohladom rozhadzovania ruk.Skus mu ruky dat do zavinovacky tak aby ich tam mal pevne.Alebo skuste ulitku.Dieta sa potom nelaka necakanych pohybov.Niektore potrebuje volnost ine zas tesny priestor akokeby v brusku....Ja mam tri slecny a kazda je a bola ina v spani.

azbestica
7. dec 2013

@puchic neboj sa nic to je uplne v poriadku ze nevies ci je vsetko v poriadku.....musim sa priznat ze ja som bola prve 2 mesiace kazdy tyzden v poradni 🙂) a ptom do jedneho roka som tam chodila raz mesacne pripadne 2x .....uplne ta chapem
a este k tomu kojeniu myslim ze ked ta to boli tak asi nebudes mat spravnu polohu pri kojeni lebo kojenie by urcite boliet nemalo 🙂 najdi si nejaku laktacnu ta ti s tym moze pomoct

tenerifka
8. dec 2013

@salome_82 len som tym chcela povedat, ze tento problem ma vacsina deti a pri spravnej polohe pri dojceni a naslednom odgrgnuti sa to minimizuje,a samozrejme s pribudajucim vekom, lenze lekari(a najma ti slovenski) zvyknu robit z komara slona a radi predpisuju lieky uplne na vsetko , pritom vacsina deti su zdrave....a viem si predstavit mladu mamicku, ako je pri svojom prvom babetku vystrasena zo vsetkeho, preto treba brat veci s kludom a povzbudit ju, ze jej dieta nie je maly mimozemstan ale normalne zdrave dieta

asaela
8. dec 2013

mna len zaujima- aku si mala predstavu, ako by sa podla teba take babatko malo spravat, aby sa ti to nezdalo cudne? :D

sosanna88
8. dec 2013

@puchic poznam 🙂 a tiez som z toho bola riadne na nervy. nakoniec sme dospeli k zaveru ze mala si nevie prdnut. hehe. skusili sme viac cvicit s nozickami, pri kazdom prebalovani a tiez zmeit mlieko. no ty kojis. A tiez zavinovacka, rucicky k telu a pevne zviazanie. Nam toto pomohlo na 100%. ale len do 6mes....kedy zacali rast zuby. hihi. jedno vyriesis, pride dalsie.

bambinkaa
8. dec 2013

@puchic su take babatka, ktore spia takto menej - po kuskoch. Nase spalo odjakziva velmi malo asi tak ako Tvoje. Tvojho budi asi to ze ked rozhadzuje rukami (co je uplne normalne) tak sam sa z toho zobudi. Skusila by som tiez zavinovacu, perinku, nam to vobec nepomohlo, ale za skusku to stoji - stalo.

lucinka1808
8. dec 2013

@puchic Toto presne robí môj drobec.Keď sa na neho akože zlostím on sa mi začne smiať s výrazom: "Aj tak budete skákať ako ja pískam." 😀 Vtedy fakt celá únava a aj niekedy nervy odídu preč. 😀 A som šťastná,že ho mám. 🙂