Náročné dieťa alebo sú také všetky?

danianela
17. dec 2019

Chcem sa opýtať . Je tu viac mamičiek s takymi deťmi? Ak Ano , viete mi nieco poradiť ako to prijať a nestresovat sa? Chcem sa len posťažovať, vypísať lebo uz som z toho velmi nestastna.
Som velmi vdacna za to, ze mam zdrave a hrave dieta. Ale niekedy , velmi casto, mam dost a reálne si hovorim , ze ďalšie uz nechcem, pre milión dôvodov. Mam pocit , ze to dieta nezvládam. Napisem to co mi napadne a to co je asi take najhorsie . Od narodenia nechcela byt v kočíku nechcela byt v nosiči. Takze ist niekam bolo naozaj nemožné alebo ak uz sme museli , tak to bolo ako za trest. Uprimne závidím mamičkám , ktore sa so svojimi deťmi prechádzajú , kocikuju. Ja som toto sama nikdy nezazila. Ked sme išli niekam museli sme dvaja pretoze našu malú sme museli vybrať skor ci neskor z kočíka na ruky a nezvládala by som ju aj držať aj tahat kocik. Taktiež nechcela nikdy sediet v autosedačke . Obcas mala obdobia , ze zaspavala v sedačke cestou , ale to uz davno neplatí , takze sa vyhýbam akejkoľvek ceste a ked musime ist ,tak ju musim mat na rukách a aj tak stale poskakuje . Od malička nechcela byt na jednom mieste, ked ju ma niekto na rukách proste ju musíte mat a chodit . Teraz ked stvornozkuje tak chodi sama , ale samozrejme tam kde nema takze som stale za nou . Spanok, kapitola sama o sebe. Strasne zle zaspáva. Nijako inak ako na rukách a pri kojení Nezaspi. Musim ju hojdať ,kojiť a este púšťať biely sum. Cez den ked spi , spi na mne . Ked ju zo seba dam dole plače lebo chce spat a sama nevie . V noci sa budí tak 3 az 7 krat na kojenie. Tiez casto v noci spím proste v polosede s nou pretoze ked ju dam dole plače. Kŕmenie. Nechce jest chce len blbosti , ale ked jej dam jej prikrm , ktory jej robim tak sa ide povracat. Neviem do nej dostat normalne jedlo a strasne ma to uz frustruje. Je mi z toho do placu. Ma 10 mesiacov . Prebaľovanie. Nechce ležať proste dam ju ležať dvíha sa kričí. Prebalujem ju casto v stoji. Obcas ju zabavím , ze aj poleztí , ale je to boj. U dr nehovorim . Dr jej chce len pozriet bruško dame ju ležať tak ma hysak. Proste ked ju chcem dat ležať z nejakeho dôvodu , tak to mozem zabudnúť.
Ked sa obzriem spat , tak od kedy sa narodila vidim len ako ju do úmoru nosím na rukách, hojdam a ako plače ked nieje po jej. Aka som unavena. Ako vstavam v noci.
Je to moje stastie , milujem ju , ale co je vela. Toto som necakala no. Citim sa tak , ze som zlyhala, ze sa neviem o nu postarať. A strasne sa bojim , co bude dalej ked bude väčšia.

tristanka
17. dec 2019

@danianela Ahoj, z toho čo popisuješ, cca 90% som si preskákala pri prvom a trošku aj pri druhom. Asi máš akčné, zvedavé, múdre, šikovné a citlivé dieťatko. Dobrá správa je že stále to bude lepšie a lepšie, prijmi to tak ako je. Určite si unavená, ale ten čas ktorý ste spolu je top a naj a ostatné musí ísť bokom. A ešte jedna dobrá správa, druhé bejby bude nenáročné takže šup do toho. Aj tomu prvému súrodenec prospeje, aj ty to budeš mať (časom) jednoduchšie...

sarahh09
17. dec 2019

Ja som mala taku druhu dceru.Dnes ma 8rokov .Jej to trvalo az do cca 3 rokov.Ked nastupila do skôlky to preslo. Akoby bola zmetena a nevedela co chce..Teraz mam pocot akoby chcela dohnat co stratila za prve 3 roky zivota..rada sa hra .Ked kocikujeme malu tak aj ona by chcela tam sediet vzdy povie skoda ze neni taka mala.Vela krat som rozmyslala preco bola taka ci ju nieco nebolelo.Moja dokonca stale plakala, nechcela jest pit hrat sa prechadzat sa a o kociku ani nehovorim..treba doniest na hodinku starim rodicom..ist prec na hodinku..mne nemal kto pomôct.

1gabriela13
17. dec 2019

@danianela vitaj v klube😊😊😊my máme síce 2 rocky ale poznám všetko o com píšeš. Musím ti povedať, že tvoje dieťa je úplne normálne. Je taky tip skratka a raz z toho vyrastie. Ešte to bude boj v období vzdoru. Moja tiež kočík nevidela od 6ich mesiacov, ale nerieš to, o pol roka ti v obchode bude tlačiť košík a nakupovať ako moja. Ak nechce byť v kočíku, tak ju nenut. Ja som ju nosila vždy na rukách ci v nosiči. Odkedy chodí, tak len ju držím za ruky a pekne cupita pri mne. Keď sedia deti v kočíku tak len zazera že čo to je a nechápe 😅všetko časom prejde neboj. Aha a ešte k tomu spaniu, moja sa ešte stále budí v priemere 5-6x za noc 😊

zuzuliennka1
17. dec 2019

@deti95060810 nemoze, lebo davam pozor a nie je to pri kazdom prebaleni 🙂 je to rychlejsie, nez by som ho tam mala nasilu drzat, este sa mi vysmykne a spadne z prebalovaku, to by bol vacsi pruser

11iva11
18. dec 2019

@lindusss2016 Normálne som myslela ten priemer.
Ináč aby som to odľahčila - na niečo sú takéto príspevky "dobré". Tie z nás, čo si myslíme, že to máme ťažké s deťmi, si uvedomíme, že je to ešte ŤAŽKÁ POHODA.
PS: a to mám dvojičky 😉

lindusss2016
18. dec 2019

@11iva11 no alebo si niektore povieme, ze tazku pohodu ma autorka 😂 asi mame zle obdobie

selest
18. dec 2019

Mame take doma😂nieco sa zlepsi, nieco zhorsi😂treba vydrzat, vyrastie a bude dobre😀

jeliz59
18. dec 2019

Mám také aj ja...uz mame 2 r a 3 mesiace....dr keď nás vidí tak je spotena...😂😂😂
A dobrých 10 minut uvažuje ako nás bude vyšetrovať bez toho aby maly nezasiel a nepozvrcal sa od plaču....no ešte stále na to neprišla...😂😂😂
Spánok??? Hmm sice nekojim ale ako sa narodil spím cca 5 hodín v noci...krúžky pod ocami už niesu zelené modré fialové ale čierne...🤪🤪
Kočík??? No má 14 kíl preňho znamená kocikovanie nos má na rukách a ten kočík si kocikuj naprázdno moja...
Jedlo?? No on rád papa nemôžem povedať ale len tie svoje jogurty pudingy a spol...
Čo sa týka jedla obeda môj syn jedáva len mixovane nezje pevnú stravu pozvracia sa nevie a nechce jesť kusy a to ani keks čokoláda nič nefunguje...
nuž čo už dúfam a modlím sa z keď bude mať 3 tak to príde...
Celý deň je na mne zaveseny atď atď...ľúbim ho ale v. Myšlienkach ho bijem hlavne v noci keď ho celú nanášam uspavam ho na rukach chválim boha keď to trvá len hodinu spí cca 2 hodinky ....a potom to príde no panko reve ale nič. MU nieje nič ho neboli len na tie ruky ty tak sa premavam aj do 2 sním dakedy aj viac...😭😭😭ruky mám ako Arnold Schwarzenegger pomaly....😅😅😅,
Atď atď ....deti už ani vidieť ani citit na kilometre nechcem je za 4 deti prebaľovanie je😭😭😭
Kúpanie strihanie nechtov...😭😭😭
Nechcem ťa strašiť ani nič podobné...ja už sa smejem naplakala som sa dosť...😅😅😅
Navždy to nieje modlím sa nech ma aspoň ,4 už...
Prajem ti pevné nervy nech vám už toto obdobie skončí....(aj mne😂😂)
Dobré zdravie...
Pekný večer a požehnané sviatky

marlent
18. dec 2019

Az na ten kocik ten mal rad a kojenie...moj ked vstal a skriekal v noci 14x bola to lepsia noc....drzim palce a pevne nervy

vinetuu
19. dec 2019

@danianela Ahoj Danielka, vitaj medzi maminkami, to je tiez sucast materstva, takto to zazivame viacere. Hlavne je nastavit si svoj postoj ci predstavy hlave ako by to malo vyzerat podla mojho planu. Ked som ja sla spat a vravela som si ze zas budem 7x hore a nevyspim sa tak som ja bola unavena rano, ale ked som si povedala, ze to tak je prirodzene, ze to zvladnem tak aj ked som spala iba 2 hodiny tak som bola ok. Ale ja by som ti odporucila dcerku pred spanim umyt v odvare z cistca a bude spat lepsie. Energeticky ju to ocisti, ukludni sa ty a bude kludne aj tvoje dieta, oni su ako spongie citia vsetko co ty .. moja druha dcerka bola v kociku az ked mala 1,5 roka 🙂 dovtedy stale na mne den noc ... skus si pozriet aj knihu aha rodicovstvo. Prikm to neries, neviem ci kojis, ale v danom veku ako je tvoja dcerka to si iba testuje co to je, blbosti jej nadavaj, to by nemala vobec ani poznat ani do ust dostat .... realne jest zacne az ovela neskor ... do dvoch rokov to je narocne potom uz to je lepsie, drzim palce ... mas super dietatko, daj mu svoju lasku, tvoja dcerka to citi ci si s nou spokojna alebo nie .. drzim palce 🙂

11iva11
19. dec 2019

@jeliz59 myslím, že spať 5 hodín v noci je pomerne luxus pre akúkoľvek mamu... 😉

lienk12
20. dec 2019

@danianela ahoj v niečom mám podobnú dcérku.boli ste niekedy na rehabilitácii?videl ju fyzioterapeut?lebo tv bábo chce byť hlavne vo vertikálnej polohe ak dobre čítam.moze ju bolieť chrbátik, krcna chrbtica.najdi niekoho šikovného.zlepsi sa to ;)