Novorodenecká kolika - máte na ňu overené tipy?

viki128
22. aug 2020

Ahojte maminy, máme akurát 1 mesiac, odkedy sme prišli z pôrodnice trápi nás kolika. Skúšali sme ColiPrev, fenyklovy čajík ale ten veľmi krpec piť nechce, espumisan, a dávať probiotika do mliečka.. To všetko poradila doktorka. Teraz skúšame Sab Simplex, no to je tiež len krátkodobá pomoc.
Papáme UM, menili sme najakor na Nutrilon Comfort, ale nepomohlo, teraz papáme Hipp Combiotik. Malý sa apson vykaka, ale aj tak sa pri tom trápi a vidím že ho to bolí.
Nemáte nejaké overené rady typy ako mu pomôcť?
Známa zmenila mliečko malému a kolíky prestali, a odvtedy sa netrápia. Viem že je to u bábätiek normálne, no ja sa na to nemôžem pozerať keď sa trápi a plače. Za každú radu budeme vďační

amelia000
22. aug 2020

@viki128 nam zabera sab simplex v kombinacii s baby calm.

alik231
22. aug 2020

@viki128 nám nepomohli žiadne kvapky...😔... Jediné čo nám pomohlo bol nahrievaci vankusik ☺️

alienkami
22. aug 2020

Ak nepočítam Espumisan (za mňa skôr comfort ako L), tak ešte masírovať bruško v smere hodinových ručičiek - stačí obyčajný detský olej, prípadne doň môžeš nakvapkať trošku levanduľovej silice (oleja). Ak čaj, tak rooibos by mohol pomôcť. Dobrý je aj harmanček, ale ten je dosť silný alergén, takže takému malému bábätku radšej nie.

alienkami
22. aug 2020

masírovať môžeš aj chrbátik - v tom prípade v protismere hodinových ručičiek.

fliacik
22. aug 2020

My sme skúsili všetko, čo existuje. Najviac sa osvedčila kombinácia Coliprev+Espumisan, nosenie na tigrika a masáže, v úplne krajnom prípade rektalna rurka.

alienkami
22. aug 2020

Ešte som si spomenula na jedno: cvičiť nožičkami - bicyklovať (pritláčať striedavo kolienka k brušku) a potom krúžiť oboma kolienkami naraz. Najprv do jednej, potom do druhej strany. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Niekedy pomôže aj keď len položíš na bruško ležať.

ivangeline
22. aug 2020

Nám pomohol na čas ale fakt len asi mesiac s kakanim Babycalm. A inak len nosenie. Má 6,5m a kolíky ešte stále doznievaju poobede/večer veľa prdka,nevie a nemôže spat,nepokojná je.. :( Hrozne. Takže za mna zbytočné skúšať kvapky a blbosti...len sa veľa nosiť,uspavat a na nočný spánok skoro,aby v noci to dieťa aj spalo. (Kľudne aj o pol 5 až 5,u nas to zaberá,teraz najneskôr o 6 spí,lebo ona fakt malo spí na svoj vek) a ak nemáte nič proti,tak cumel,nech sa vie dieťa aj inak ukludnit. A ohľadom mliecka neviem poradiť,my sa dojcime ale už to bolo na mále...lebo niekedy ani jesť nechce.. len nervy..a námaha.. ťažko je s ňou.

adamadent
22. aug 2020

Nám pomáhal pupik gél jemne krúživými pohybmi vmasirovovat okolo pupceka a nosenie vo zvýšenej polohe.

silvik2015
22. aug 2020

Ešte možno skúsiť iný vitamín D ako Vigantol. Aj ten to môže podľa niektorých spôsobovať. Rekatálnu rúrku ste skúšali?

viki128
autor
22. aug 2020

@silvik2015 rurku netreba, on sa vykaka aj niekoľko krát za deň, len s tým niekedy bojuje, no a tie plyny ešte.. A mame iný vitamin D, nie Vigantol 🙂

silvik2015
22. aug 2020

@viki128 Tak potom už viac nepomôžem. Naša prvá mala tiež koliky a nepomohlo nič, len čas... Držím palce nech vy na niečo prídete.

bajka16
22. aug 2020

Žiadne lieky tie pomôžu len dočasne úplne ho dostaneš z toho tým že mu budeš klasický fenikel celý prevarat v čistej vode a v tom mu budeš rozrabat mliečko ak kojis tak mu to daj piť (samozrejme fenikel vybrať z vody) stačí tak 5-6 zrniecok a uľaví sa mu na brušku

selest
22. aug 2020

Nam pomahalo aj nahriat brusko, cvicit a tiez masirovat kruzivo brusko kremom pupik. Viem ze sme pouzivali aj nejake kvapky pred kojenim ale uz si nespomeniem ake a to si aj tak musite poskusat ktore babatku najlepsie pomahaju. U nas ten pupik velmi pomahal. Maly sa vzdy potom vyprdkal a bol klud

viki128
autor
23. aug 2020

@bajka16 skúsime len som trosku zmätená 😅 ceky fenikel prevariť vo vode, ale akých 5-6 zrniečok

alienkami
23. aug 2020

@viki128 feniklové semienka, nie fenikel listy. V čaji z obchodu sú tiež semienka, ale podrvené. Nájdeš medzi koreninami rovnako ako celú rascu.

viki128
autor
23. aug 2020

@alienkami ďakujeme znie to dobre skúsime 🙂

emiliamilka
23. aug 2020

Ak sa vykaka isto je to kolika ? Nemá iný problém? Trápi sa len pri kakaní či aj cikani? A nie je to UM na neho ťažké? Náš dostal koliku po nutrilone..prešli sme na Sunar a pomaly sa to dávalo do kopy ale cca 2 týždne sme ho robili redšie (napr pri 90 ml vody sme dali len 2 odmerky UM namiesto 3 odmeriek) dosť nášmu pomohlo a po cca 2 tyzdnoch sme išli spať na normálne dávkovanie a prešlo to... A vôbec nebol častejšie hladný ani nič podobné..

katkaba1
23. aug 2020

@viki128 Ja mám dvojičky a obaja kolikujú od 3 týždňov ako ich pustili z nemocnice. Aktuálne majú 12 týzdňov a už sme skusili snaď všetko ale nepomáhalo nič. Dcérku to už pomaly prechádza, syn sa ešte trápi. Ich fenikel nadúval ešte viac, strašne z toho prdkali a plakali viac. Vysadili sme všetko nakoniec lebo jediné čo naozaj zaručene pomôže je čas. Prajem pevné nervy, je to náročné pre dieťa ale aj pre rodiča.

bajka16
23. aug 2020

@viki128 5-6 zrniecok tohoto feniklu

alienkami
23. aug 2020

@katkaba1 fenikel/rasca a podobné "protiprdíkové" babské recepty treba dávkovať opatrne. Keď sa to preženie, tak môžu paradoxne spôsobovať nadúvanie.
@viki128 ale tých pár celých semienok, ktoré spomína @bajka16 by malo byť OK.

juliet86
23. aug 2020

nam pomohol espumisam ale ze 8-10krt denne plus bio gaia a fakt poctive cvicenie s nozickmi.. aj 10-12krat denne pri kazdej plienke. prdi jak o zivot a ulavi sa jej. z toho co mi opisujes by som este zmenila mlieko opat. ine mu mozno bude sediet lepsie.

amelia000
23. aug 2020

@bajka16 5-6 semiacok na kolko vody?

bajka16
23. aug 2020

@amelia000 700ml cca

amelia000
23. aug 2020

@bajka16 dakujem 🙂

eririka
23. aug 2020

Nam vzdy pomohla rektalna rurocka

katkaba1
23. aug 2020

@alienkami ja som dávala veľmi slabý odvar no aj tak im to nesedelo (rovnako ako Baby Calm kde je tiež fenikel).

simona11sim
23. aug 2020

@viki128 nám pomáhal sab simplex a krem Pupik (teda masírovanie bruska). Avsak koliky prestali az v 4tom mesiaci. Dovtedy bohužiaľ treba zevraj viacmenej vydrzat. Kym sa babatku vytvorí všetko tak ako ma fungovať. A ked sa začne viac hýbať samo, tak to prechádza.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika108
28. dec 2021

@amelia000 a ako ho kombinujete?