Zápcha u dvojtýždňového bábätka

sabinka2019
14. máj 2021

Poraďte mi čo mám dať malému 2 týždnovému bábätku keď má zápchu. Chudáčik chce kakat ale nejde mu to už neviem ako mu mam pomôcť. Krmila som ho Nutrilonom keďže ja mlieko bohužiaľ nemám. Pani doktorka nám poradila zmeniť mlieko na Hipp. Do každej fľaštičky mu dávam 15 kvapiek Sab Simplex. A raz denne 6 kvapiek Probio-fix. Dávam mu aj čajík fenyklový.
Stále nezaberá nič.

anile12
14. máj 2021

Uvariť rascovy čaj. Po probléme.

s_a
14. máj 2021

Rektalna rurka?

sabinka2019
autor
14. máj 2021

@anile12 a ako ho mam pripraviť? Mam doma len susenu mletú rascu

pribinak
14. máj 2021

@sabinka2019 však kúp cajik v lekárni či dm-ke, už nirmalne v sackoch
Ale ja by som mu pomasirovala bruško, dala na bruško teplý obklad a cvičila nožičkami

anile12
14. máj 2021

@sabinka2019 treba normálnu celú rascu, do hrnca trosku vody a vývar z rasce. Nasypat hocikolko. A dat piť. Našej aj celkom. Chuti striedam to s feniklovy cajikom. Nekakala iba každý 5ty deň mala problémy pučila sa a od kedy sme dávali rascovy čajík pekne pravidelne kaka. Aspoň každý 2hy deň treba dávať

marcellka32
14. máj 2021

Koľko dní nekakal? Ak len deň, nič sa ešte nedeje, ak viac ako 2 dni tak fenyklovy čaj, masáž brucha, teplý kúpeľ, cvičenie s nožičkami...

janka_266
14. máj 2021

@sabinka2019 nedávajte mu tie kvapky do fľašky, ale na lyžičku do trochu mlieka a nám pomohlo všetky kvapky vysadiť. Ale môj je na mm.