Od ktorého mesiaca je bezpečný spánok bábätka na brušku?

katrinka8
2. jún 2014

Ahojte baby. Odkedy je bezpečné nechať bábätko spať na brušku? Synček má čerstvých 6 mesiacov a už cca mesiac sa pretáča na bruško aj späť. Avšak posledné 2-3 dni sa prevracia na bruško aj počas spánku - resp. občas zaspí na boku, a neviem, či sa prevráti "vedome" alebo ho to proste v tom spánku prevráti nejako a je mu tak pohodlne. Už 2x som ho v noci našla spinkať na brušku, prevrátila som ho na chrbát. Vôbec si nepamätám, ako to bolo pri dcérke, ale ona moc na bruško nechcela, tak sa mi ani nezdá, že by sme toto riešili. Synček je aj na brušku počas dňa rád, ale zatiaľ sa ešte bojím nechať ho tak v noci spať (počas denného spánku som si nevšimla, že by sa otáčal zatiaľ) - kvôli riziku SIDS. Predsa len, nie je ešte taký zručný v pretáčaní, keďže spí v spacom vaku.

hellionka
2. jún 2014

Ked sa moja zacala pretacat na bruško tiez sa takto niekolko krat v noci pretočila, ale ona začala plakať a naspäť sa pretočiť nevedela. Takže som ju musela obrátiť. Na rehabke nám raz povedali že na brušku môže spať ked sa sama vie pretočiť. Podla mna aj na bruško a aj naspäť.

danielahamar
2. jún 2014

môj spal od 32tt a bol strášne moc spokojný a zostalo mu to dodnes 😉 a to mal problém s dýchaním, keď sa narodil

katika55
2. jún 2014

... staršia dcérka mala SIDS, tak sme pri nej používali monitor, keď spinkala. Veľká spokojnosť a kľud. Ona však na brušku nespávala vôbec. Mladšiu dcérku, bude mať pozajtra 9 mesiacov, som sa snažila naučiť samú spávať v postielke cez obed. Skúšala som všetko možné, aj nemožné. Nakoniec to bolo vždy tak, že som si šla lahnúť s ňou a ona pri mne za chvíľku zaspala. Raz sa jej to však nedarilo, tak som ju dala do postieľky na bruško, trošku pomrnkala, zapla som monitor, odišla som z izby a bolo to. Od vtedy mi cez obed spáva na brušku, je to tak mesiac. Ale som pokojná, lebo má zapnutý monitor. Pretáča sa asi tak od šiesteho mesiaca, ale v skutočnosni ma ani nenapadlo, že to spanie na brušku je u nej také účinné. 😀 Na Tvojom mieste by som asi ešte chvíľku počkala... kým bude zručnejší. 😉

dobromila1111
2. jún 2014

My sme davali spinkat maleho na brusko od 5.tyzdna.

tenerifka
2. jún 2014

@katrinka8 ak sa uz sam pretoci a je mu tato poloha pohodlna, nic s tym nenarobis, nebudes predsa nad nim celu noc stat. Najlepsie je pouzivat monitor dychu tak do 1-neho roka, najma v dnesnej dobe, ked je tato vecicka tak lahko dostupna, my sme ho pouzivali aj pred 12-imi rokmi, vtedy tieto monitory este neboli tak rozsirene

saska.t
2. jún 2014

@katrinka8 nasa mala spala na bruchu od 5 tyz.kedy zu v pohode dokazala zdvihnut a pretocit hlavicku,na chrbte dokazala vrieskat celu noc,akonahle Bola na bruchu prespala celu noc v kuse a je to dodnes, ak sa tvoje dieta zu samo pretaca nemas co riesit a je to bezpecne...

googlinqa
2. jún 2014

no aj moja ak sa uz vedela pretocit stale spala na brusku, ja som mala monitor dychu pod nou, takze v pohode 🙂

siska53
2. jún 2014

@katrinka8 nuz,odvtedy,co sa,vedia pretacat. 🙂)
ja,som.ich tiez pretacala spat,ale tak..nebudem,kvoli tomu celu noc hore. 🙂 my sme,mali ten,monitor dychu,tak,som bola pokojna.

lauricka
2. jún 2014

ked uz sa vie bezpecne pretacat tam aj naspat, tazko tomu zabranis. Hlada si pohodlnu polohu. Ja by som mu este nechala monitor.

katrinka8
autor
2. jún 2014

Babule, dakujem Vam vsetkym za rady, v podstate ste mi utvrdili len to, co som si myslela - neda sa veru celu noc nad nim bdiet a ked sa vie sam otocit, snad to nebude take dramaticke 😉 S monitorom je to tazsie, on spi s s nami v posteli - jednak v postielke doslova hulakal od narodenia, jednak je kojeny, cize je to pohodlnejsie v noci k nemu vstavat 😉 Takze ho asi necham, nech spinka tak, ako mu je dobre, ak sa bude dat, pretocim 🙂

siska53
2. jún 2014

@katrinka8 a vidis,na to som uplne,zabudla,ked sa mi v noci zobudila mala,tak som ju preniesla ku mne,a pri dojceni sme zaspali obe,tak absolutne,netusim,v akej polohe nakoniec spinkala 🙂
syn sa v noci po 3.m nebudil,resp.len,obcas,takze som sa,nebudila ani ja,resp. Len wc a vtedy som ho obcas pretocila.

katrinka8
autor
2. jún 2014

@siska53 - no aj mala tak, ale toto sidlo sa budi teda dost casto na dojcenie, resp. na take uspatie kratke, ze obvykle vidim, ako zaspava 😀

siska53
2. jún 2014

@katrinka8 🙂)
ja som mala nastastie dennych zavislakov, v noci boli k maminke ohladuplni,takze rano som ich potom nachadzala v roznych polohach,aj uplne pretocenych,kde mala byt hlavka,boli nozky,vseliak nasikmo.. (vlastne..doteraz to tak je. 🙂) )

katrinka8
autor
2. jún 2014

@siska53 - uff, ja som mala taku dobru spacku nocnu od narodenia dcerku, ta ma asi tak rozpacmala, ze tento nas sidliak nam dava teda obcas v noci zabrat 😀 Ale zase cez den je on vacsi pohodak, vie sa sam dlhsie zamestnat ako starsia nieze v jeho veku, ale aj teraz 😀