Odplienkovaná dcérka sa znovu pocikáva

chlpana
22. máj 2022

Ahojte zienky, 2,5 rocnu dcerku som začiatkom aprila za tyzden odplienkovala, krasne sa pytala cikat, aj sama isla. Nehody boli len minimalne. Po 3 tyzdnoch zrazu sek a vobec sa nepyta cikat- sú to dake 2 tyzdne, pusti to kdekolkvek do nohavic a este sa aj v tom zahra :D...ach. vo februari sa nam narodil syncek a teraz samozrejme potrebuje viac pozornosti, mam pocit ze tym trpi dcerka, a mam dojem ze to pocikavanie je spôsob ako uputat pozornosť, aj ked sa jej s manželom obaja maximalne snazime venovať. Od jeho narodenia navyse preziva dost silny vzdor. Mate niekto s takymto niecim skúsenost? Ze ako to riesit/neriesit a kedy sa to prepne naspat? Snazim sa na to pocikavanie nejak nereagovať, no ked si spomeniem ako to krasne ked chodila na nocnik, tak sa za hlavu chytam. Uroinfekt je vyluceny.

x_mery_x
22. máj 2022

Ja zrejme neporadim, ale mame to iste. Za 3 dni bol odplienkovy bez nehody, o dva tyzdne som mu uz nedavala plienku ani na noc. A za dalsie dva tyzdne to zacalo, ze sa zacal pocikavat, zrazu mu to nevadilo, este povedal, ze cikam. Surodenca nema, ale zrejme som.na vine ja, zobrala som mu na ihrisku lopatku, lebo vyhadzoval kamene, tak sa nahneval a naschval sa pocikal a odvtedy stale, uz ubehli asi dalsie tri tyzdne, a znovu sa snazi, dnes sa uz dokonca vypytal bez pocikania tak verim, ze to uz bude dobre, treba vydrzat.

chlpana
autor
22. máj 2022

@x_mery_x ďakujem, tiez si vravim ze trpezlivosť ruže prináša ale je to ťažké

sims122
22. máj 2022

@chlpana ja sa smejem ze mam dve deti a odplienkovavala som štyrikrát :D obidve mali také obdobie ze sa znovu prestali pýtať. Pri druhom dieťati to bolo oveľa horšie a dlhšie lebo to bolo spojené so zmenou v rodine. V deň ako sa vrátilo všetko do normálu, tak sa prestala pocikavat. Veľa síl prajem 🙂

chlpana
autor
22. máj 2022

@sims122 dakujem, no verim ze ako to prislo tak aj odide 🙂

sims122
22. máj 2022

@chlpana opri prvej to akosi prešlo, už nepametam. Pri druhej to bolo hrôza des,trvalo to dlho a intenzívne. Prestala keď sa manžel vrátil zo zahraničia :D

zuzanna33
22. máj 2022

@chlpana To všetko pominie a znovu sa vráti do starého režimu no ja by som skôr podporovala jej sebavedomie detská duša je strašne zraniteľna len by som podotkla že je jeho veľká šikovna sestrička a plienky nosia len bábätká...a pod veď viete ako to myslím prešli sme si niečím podobným ale držím vám palce stávajú sa v živote oveľa horšie veci len mi maminy to berieme niekedy príliš vážne...🙂🍀

chlpana
autor
22. máj 2022

@zuzanna33 aaano to jw pravda, to mi aj manzel vravi :D dakujem za podporu ste zlata 🙂