Odplienkovanie 2,7-ročného chlapčeka

11. jan 2023

Ahojte. Chcela by som odplienkovat maleho. Mate nejake tipy triky ako zistim ci uz je "dozrety" mame aj starsieho ten nosil plienky do 4 rokov (autizmus) teraz je uz super bez ale tym padom neviem odplienkovat taketo mensie. On vidi brata ze pisa kaka na zachod alebo nocnika tak si sadne aj on na nocnik ale len sa tam pousmieva vstane ide prec a vypisa sa na chodbu

diaalex
11. jan 2023

U nás zabral nočník v tvare rybky, sadla si a hneď bolo 🙂

autor
11. jan 2023

@diaalex a kolko vtedy mala ? Uz rozpravala ?

diaalex
11. jan 2023

Mala 2,5r a jasné, riadne rozprava 🙂

lenka2710
11. jan 2023

Ja som proste len zobrala plienku, mal vtedy 2 roky a 3 mesiace, ukázala na nočník, že tam sa cila a kaka
Prvý deň vôbec sa nechytal, druhy deň sa mu dvakrát podarilo, keď som utrafila a dala ho na nočník, pekne sa vycikal a na tretí deň večer sa už pýtal sam! Chytil sa za pindik a ze kaka, ešte nevedel povedať curat, tak všetko bolo kaka ale rozumeli sme si 😅

denden77
11. jan 2023

tak moja ma 2r4m.. mame asi 4 nocniky, redukciu.. a ma v pazi 🤣

morgane1975
11. jan 2023

Už dávno mal byt odplienkovany🤦‍♀️ takmer 3 roky a teraz idete odplienkovat? Dieťa sa ma zvykať na nočník akonáhle vie sedieť.

macko1007
11. jan 2023

viesco,ja byt tebou skusim ale nesilim..moja dcerka ma coskoro 3roky a odplienkovala sa behom par dni uplne ani v noci sa nepocika..netlacila som ju silou mocou do toho a islo to lahko aj ked neskor noaco.. skus kupit nejaky pekny serblik,mozno taky co hra ,viem ze vyuzivaju napr aj sumak ze ked sa vycika ,hodis tam kusok sumaku a bude to sumiet a vraj sa to detom paci,ja som to neskusala tak neviem..

simonka15513
12. jan 2023
sjuzir
12. jan 2023

Môj má 2,8 roka a trápime sa. On doslova reve vrieska ked mu nedám plienku. Naholo v lete chodil na serblik sám. Ale nemôže byť oblečený a to sa teraz nedá. Už neviem čo snim

enoula
12. jan 2023

https://www.vanickovani.cz/jak-se-zbavit-plenek/
Ale chce to vela vela trpezlivosti.. kazde dieta je ine a pripraviť sa, ze moze to trvat viac nez 3 dni, aj par mesiacov
Ale raz to pride 🙂

andrea_prestastna
12. jan 2023

U nas zabral pisoarik,inak zo dna na den v noci bola sucha plienka, dalsiu noc uz bez plienky a bol pokoj ake ziadne flase s cajikmi pred spanim,, vycikat a spinkat