Panický strach 15 mesačného syna z kúpania

tatianka79
28. feb 2014

Ahojte,mam taky problem...maly 15 mesacny syncek sa hrozne rad kupal vzdy sa nevedel dockat ale nikdy nemal rad umyvanie hlavicky. No vzdy sme v pohode zvladli. Kedze ma stale lupinky tak som mu ich vzdy po troske vycesala,najprv olejcek...hreben...nepacilo sa mu to ale slo to. Minuly tyzden som to vyskusala vo vani lebo tam je vzdy pokojny ale tam sa mu to teda vobec nepacilo,hned som prestala ale hlavicku naolejovanu som mu umyt musela,pri oplachovani zacal hystericky plakat a teraz o vani nechce ani pocut...keby som to vedela...vykaslem sa na cele lupinky. Mrzia to velmi a neviem ako to napravit,tyzden chodime okolo vane,vysvetlujem mu ze kupanie je super a ze mu nic s vlaskami robit nebudem...ale nechce pri tej vani ani len stat. Viete nieco poradit? Som na seba nahnevana,bolo to len par sekund a dost na strach na ako dlho ??? Dakujem

luba28
28. feb 2014

@tatianka79 skusit mu dat do vane najoblubenejsiu hracku???a urobit mu penu??

maribell
28. feb 2014

@tatianka79 ahoj my sme mali nieco podobne..maly 18mes. neskutocne miloval kupanie .. len som sa ho pytala ci sa ideme kupat a hned usmev od ucha k uchu a div ze nezacal skakat dva metre od zeme 😀 ..ale zmenilo sa to na vianoce ked sme boli u mojich rodicov a vo vani plaval kapor... najskor sa mu pacil ale kapor zacal strasne plieskat chvostom a skor vyskocil z vane ..mno proste taka vacsia clapkanica v kupelni a vtedy sa syn neskutocne zlakol a zacal plakat.. od vtedy ked sa isiel kupat tak ani za svet vliest do lavorika v ktorom ho kupeme ..ani za svet..vzdy plakat, vriekal a daval nohy si pritahoval az pod pazuchy len aby sa nedotlki vody.. tak som ho iba sprchovala ale postupom casu sa to zlepsilo a postupne pomalicky sme si zvykali na vanicku .. bolo to sice tazke ale s hrackami a zabavou uz opat dva mesice po tom sa moze s kludom kupat.. jednoducho mal traumu ale pomaly sme to prekonali 🙂 ..treba cas

2danculik
28. feb 2014

treba vliezť s babom do vane a ukázať mu že vy sa nebojíte a davate pozor aby sa mu nič nestalo, deti v tomto veku začínaju opakovať po rodičoch ....treba to využiť 😉 tip...majte pri tom aj partnera, s babom sa dost zle vychádza z vane, môžete sa šmyknut a tak...

2danculik
28. feb 2014

a ešte jedna vec, môže byť ze mu tieklo do očiek, a štípali ho....mali sme to primalej sesternici, nechcela si preto umývať vlasky....vyriesili sme to tak ze ked sme umývali hlavičku tak si drzala na očkách uterák aby jej netieklo do nich...ale to mala uz 3 roky, ale možno to zaberie aj u takého malého bába,inak su také šiltovky na kupanie, vlasky môzete umyt a voda steká po šilte a nie do očí

tatianka79
autor
28. feb 2014

No vyskusam vsetko, dakujem za rady...zatial ani na sprchovanie sme ho nenahovorili ale snad ked ho skusim dat k manzelovi 🙂 a pena super napad 🙂 som z toho fakt smutna ale verim ze pomalicky prekoname 🙂 este raz dik

standu
28. feb 2014

skusit sa okupat s nim? plus uz uvedene hracky, pena, a neumyt vlasky prvych par x prejde to, pomaly, ale zasa nedat sa ved kupat sa treba 😉

koniarova
28. feb 2014

@tatianka79 Neostala i ešte malá vanička? Napusti vody, daj napr. aj do obývačky na zem tú vaničku /aby si zmenila prostredie/ a skúste to tam.

hatapkagb
28. feb 2014

@tatianka79 My sme mali rovnaky problem,sice nasa dcerka sa kupat nechcela od narodenia,ale potom uz sa kupala vo vani ok no nieco sa stalo,ale fakt nevieme ze co dostala hystericky zachvat z vane,trvalo to asi mesiac no mam kamaratku,jej syn je od nasej dcerky mladsi o 3tyzdne a on sa lubil kupat,takze mi poslali video ako sa ich syncek kupe a sice boli starsi ako je tvoj este povedal do videa Neboj sa vodicky a to si pozerala velmi dlho potom sa isla kupat ale bola to rychlovka kazdym kupanim to islo o 5min dlhsie a potom uz bolo fajn.Drzim prsteky

mimake
28. feb 2014

mne napadlo: Skus nafukat maly bazenik, poloz niekde do obyvky daj mu tam hracky a nechaj tak, nech si ho obkukuje, skusa sa v tom dzabkat. Ukaz mu ze je to super hra. Nech si sam najde opat cestu k vodicke. Neviem ci pomoze len mi to tak napadlo 😉 Drzim palce

tatianka79
autor
28. feb 2014

@koniarova ved to....keby som vedela vanicku si necham,tak ale poziciam ak to nepojde inak 🙂

tatianka79
autor
28. feb 2014

@mimake no...ze ma toto nenapadlo 🙂 toto vyskusam hned zajtra ak to dnes nepojde normalne 🙂 dakujem