Pitie 1,5 ročnej dcéry

5. jan 2024

Je problém, keď 1,5 ročná dcéra takmer vôbec nepije vodu/čaj, ale vypije veľa kravského mlieka? Aj jej otec je celý život taky, že vodu takmer vôbec a mlieka dokáže aj 2 litre za deň vypiť

morusha
5. jan 2024

A nejaké polievočky, ovocie, výživu spapá? Tam má tiež tekutiny. Aj môj starší syn bol taký, v lete horúčavy a on nič piť.Tak som aspoň nastrúhala jabĺčko. A je tu živý a zdravý 🙂

iwesska
5. jan 2024

Tak jej ho nedaj. Hadam si ho sama nenalieva. To tiez nie je zdrave takto zatazovat oblicky tolkymi bielkovinami.

autor
5. jan 2024

@morusha polievky moc nechce, také vyvarove. Ale ovocie a ovocné kapsicky áno. Normálne tekutiny si dá iba vtedy, keď si s ňou "strngneme"

morusha
5. jan 2024

Tak super, aspoň vieš ako na ňu 🙂

autor
5. jan 2024

@morusha aj z pohára si dá, ale to tiež len pár glgov

nikpa
5. jan 2024

2l kravského mlieka denne pre 1,5 ročne dieťa?? Ved to vôbec nie je zdravé v jej veku také množstvo bielkovín. A celkovo, toľko mlieka denne je veľa aj na dospelého.

morusha
5. jan 2024

@nikpa Ja som pochopila, že to muž toľko vypije.

autor
5. jan 2024

@morusha áno, muž. Dcéra cca 400-600ml

beata_k
5. jan 2024

Ano, je to problem. Zatazuje to oblicky, ktore aj tak zapasia s nedostatkom vody.

svokrinjazykmonika
5. jan 2024

Ja som dcérke vymyslela takú hru lebo málo tiež pila. Dve fľašky máme celý deň tak nejak po ruke a keď ma napadne tak jej hovorím že poď ideme piť, čo je lepšie, voda či čajík? A ona cucká z oboch na striedačku, hovoríme mňam mňam. Robím sa že ja pijem, babikam dávame piť. A tak sa jej to zapáčilo že teraz už normálne sa napije pekne aj bez srandičiek aj sama od seba. Má 14m

andreatytler
6. jan 2024

Mne sa zda ze v tom veku je normalne pit tolko mlieka. Nas syn pil 200ml pred kazdym spankom, cize 400ml denne, ale pil umele mlieko, nie kravske. Kravkse je podla mna tazsie.
To male deti tak piju vodu ze iba par glgov a len ked je to spojene so zabavou. Musis nukat kazdu hodinu cely den.

jana_eyre_2
6. jan 2024

Skús jej mlieko postupne riedit vodou.. najprv zried troška, postupne viac, nech si odvykne od chuti tukového mlieka, takto si to nevsimne.. nie je moc dobre piť ho príliš veľa, kvôli oblickam.. ale vodu samozrejme pit potrebuje..

nicol_10
7. jan 2024

Kravské mlieko v takom veku? Wau,nejak skoro 😯

autor
8. jan 2024

@nicol_10 pred par rokmi, keď sa ešte mamičky neriadili internetom, dávali deťom kravské mlieko ešte oveľa skôr a sú v poriadku

nicol_10
10. jan 2024

A potom to tak vyzeralo a deti mali problémy..tiež som toho príkladom,že kým som sa ako bábätko nedostala do nemocnice,nezistilo by sa,že mám alergiu na laktózu a keby mi mama zadeli kravské mlieko,nechcem vedieť ako by to dopadlo..ALE, vaše dieťa, vaše rozhodnutia ✌️