Čo môže piť 1,5 ročné dieťa?

edie63
28. jan 2012

Mile mamicky,

prosim napiste mi co vsetko davate pit vasim 1,5 rocnym detickam, resp. co si myslite, co mozu/ co by mohli deticky v tomto veku pit? Moja dcera ma 16 mesiacov a malo pije, materske mlieko mala do roka, odvtedy nechce UM, teraz uz pije kravske mlieko, nesladeny detsky bylinny caj, vodu. Obcas vypije aj ovocne stavy, ale nic jej nechuti tak, aby vypila vacsie mnozstva. Uz som vyskusala vsetko mozne (aj nemozne) a uz mi dochadzaju napady.

Poradte mi prosim.
Dakujem. 🙂

tea333
28. jan 2012

Kravske mlieko by som jej nedavala. Nech pije um, a doplnat mozes napriklad ovsene mlieko z dm drogerie alebo bioobchodov.kravske mlieko nie je take zdrave ako sa tvrdi a navyse je silnym alergenom.
ja davam nesladeny cajik, vodu, vodu s troskou jablkovej stavy.
A z coho pije? nie je to tym ze nechce pit z flase? Skusila by som poharik, slamku, alebo pohar pre dospelych. Mozno tak vypije viac. A ak sa bojis dehydratacie, davaj vela polievociek.

moni
28. jan 2012

nasa pije kravske (bezlaktozove) mlieko a cistu vodu; ziadne caje, stavy, dzusy, a ani polievky do nej nedostanem. ale myslim ze je to v poriadku a nic jej nechyba 🙂

zuzanockamt
28. jan 2012

moj syn ma 16 mesiacov a pije UM, obcas par hltov kravskeho mlieka, caje - ovocne, roibos, obcas granulovany feniklovy a cistu vodu do ktorej mu davam vit. C praskovy z DM

sampo
28. jan 2012

A ake UM si skusala? Skus sunar alebo hami, tie su ozaj chutovo dobre 🙂 Moja ma uz cez 2 roky a kravske mlieko nepije.. ani jej nechuti. Inak vacsinou pije caje (niekedy s trochou medu al. trstinovym cukrom) a vodu. Take sladke dzusiky a blbiny ozaj velmi zriedkavo, asi jej to ani nechuti, vacsinou sa jej paci len obal :- ) skus nejaky pekny poharik, mozno sa jej zapaci z neho pit. Inak my ked sme mali krizu s pitim, davala som jej po lyzickach..mala z toho zabavu a ja som do nej "nalyzickovala" aspon 2 deci😀

dudduli
28. jan 2012

ja dávam všetko čo sa dá piť.kravské mlieko pijeme od osmeho mesiaca.nerobim žiadne caviky či je to sladké alebo bublinkové.možno ma budú niektoré mamičky preklínať ale mojim deťom dávam všetko čo aj nám a sú v pohode.

cubana
28. jan 2012

myslim ze co jej davas pit - kravske mlieko, voda, cajik uplne postacuju. Sladke by som este nedavala, zbytocne si dieta na to zvykne a potom uz nebude chciet nic ine ani len cistu vodu, poznam z mojho okolia. Kravske mlieko by som vobec nezatracovala, pokial by uz mala alergiu tak by sa to uz objavilo, takze ak ho ma rada nech kludne pije naco zbytocne "zivit" vyrobcov umelych mliek, nie sme taki bohati aby sme kupovali uplne vsetko co nam hovoria v reklame. 🙂

crapula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata1001
28. jan 2012

ahoj moj maly pije len cistu vodu a hipp granulovany caj...to mu striedam...a pije UM... 🙂

katuskad
28. jan 2012

mne dcérka dlho pila len mliečko a vodu, občas trošku čaju ale nie vela. dzúsy začala piť až okolo tretieho roku, jednoducho jej nechutili. ale najradšej má čistú vodu

nice202
29. jan 2012

moja pije caje, vodu, mliecko moje, dzusy, obcas slabe kakao a aj sirup.

exupery
29. jan 2012

Vodu,mlieko,nic ine nechce,...a este kyselu vodu-s citronom,babka ju naucila 😉

katarinajurikova
29. jan 2012

Moj ma 16 mes.pije kravske mlieko plnotucne,cajiky ovocne,mal uz aj zriedeny dzus s vodou,z granka sa mu zhorsil ekzem,cize to uz nedavam...

mamina6410
29. jan 2012

Moj pije uplne vsetko, do 15 mesiacov bol kojeny, potom presiel na kravske mlieko, vypije aj ochutene mliecka, sirup, dzusiky, kubikov, caje, vodu, nema problem . Nikdy nepil z flase, hned sme presli na hrncek a potom na slamku, cez tu pije, kym nevypije cely pohar. Skus slamku, nam sa velmi osvedcila a tiez tie flasky kubikove, tie netecu, cize nema problem.

kiwi82
29. jan 2012

moja má 1,5 roka, pije UM Sunár, Lucku neperlivú, čaj Hipp granulovaný asi raz denne alebo čaj Sunár granulovaný. ale najradšej má čistú vodičku. pijeme z fľašky s tým cicáčikom od 0,5 l drobčeka

montinka
29. jan 2012

tak nas ma rok a pol a pije vsetko caj, sirup, jupik aqua, rajec nesyteny tie bylinkove co su, dzusy no vsetky.

pimpulienka
29. jan 2012

Dcerka ma 19 mesiacov pije ešte moje mliečko, už rano ale aj Nutrilon, Lucku, vodu čistu z Brity, nesladeny Alnatura bylinkovy čaj, nesladeny Hipp ovocny čaj v nalevovych sačkoch nie granulovy.. Pije sama z poharika so slamkou, ktory netečie..

tosomja
29. jan 2012

najradšej má pivo 😀 ale nieee..
Skúšame všetko, vyhráva čistá voda...Ani keď je chorá, nechce nič iné. Často jeme polievky, takže tekutina je aj tam 🙂 Mlieko nepije už dlho 🙂

ichbinich
30. jan 2012

Najlepsia je obycajna voda, ked ti ju pije, tak nemas co riesit 😉
Moze detske bylinkove caje a caj rooibos, ten je bez kofeinu, silno zriedene 100% ovocne stavy.
Mlieko je skor potravina ako napoj, ale ked ho znasa a pije, aj to je tekutina.
Ja som pitie riesila tiez dlho, hlavne pred dovolenkou som si lamala hlavu, ako to bude, v lete v horku, vsak ho nemozem furt kojit. A co bolo? Sam pil pekne vodu, ked bol smadny, pil. Ked bolo leto a horuco, pil, ked sa ochladilo, pil menej. On si to sam reguluje. Najradsej mal tie flasky so sosacikom.
Zabudni na tabulky, su ludia, ktori potrebuju vela pit (a jest) a su ludia, ktori potrebuju menej...
Ponukaj pripadne ovocie a zeleninu, ktore obsahuju viacej vody, a aj v jedle-polievkach atd. je dost tekutin.
Ked nie je dehydrovana, nerob si problem, kde ziaden nie je 😉

pastelka99
30. jan 2012

ja by som dokázala aj o tej čistej vode diskutovať, že to nie je celkom výhra piť ju :(
môže piť všetko, okrem bublinkavých a kofeínových nápojov .

katrinka8
30. jan 2012

Baby, a mlieko sa rata ako tekutina? Nie je to hlavne ako jedlo? Ci? No, ale v ramci pitneho rezimu moja mala pije tiez cistu vodu a caje - detske bylinkove (na striedacku rozne druhy, niektory jej chuti viac, iny menej), ovocne a roiboos. No a este "vodu" v polievke - to sa vari tiez rata za tekutiny, nie? A aj stava, ktora je v ovoci... 😉 Napr. dzusy (100-percentne riedene vodou) tiez nechce.

evkaspa
30. jan 2012

Neviem či si už skúšala fľašu/pohárik so slamkou, ktorú spomínala už aj pimpulienka. Odkedy sme ju začali používať, pijeme oveľa viac, ako predtým.

stellamiapiccola
30. jan 2012

asi to záleží aj na mamičke , ja som dávala malému od narodenia vodu Lucku a pomaly som začala čajík z vyvyrených jabĺčok , a hipp slivka malinko s vodou Lucka , bylinné čaje v lete dosť rýchlo kysnu najlepšie je voda. dodnes sa snažím vyvarovať sladkému ale sem tam už má 3 roky dostane aj džusik a každe ráno si žiada čerstvú pomarančovú šťavu

lussy666
30. jan 2012

myslim, ze to co jej davas staci, preco sa ti to zda malo?
ja kojim a okrem toho vacsinou len voda, lebo malej chuti, tak nemam potrebu jej davat nic ine. pockaj, kecam, minule pila aj ovocnu stavu riedenu, a chutilo jej to, tak sem tam dostava. a polievky ma rada velmi. ale ta vodicka najcastejsie
🙂

digysa
30. jan 2012

VODA, VODA, VODICKA... 😎

gaby21
31. jan 2012

Aj u nas sa pije iba cista voda, sladenym napojom sa zdaleka vyhybam, poznam par mamiciek, ktore neprikladali sladenym napojom ziadny vyznam a deticky su bez prednych zubkov, zubna sklovina to uz nezvladla, velmi smutne 😖

stanislavao
31. jan 2012

okrem perlivych napojov moze vsetko. ale je samozrejme otazne, co je vhodne pit nielen detom, ale celkovo. presladene dzusy plne umelych prisad su uplne zbytocne.

katy1979
31. jan 2012

pit moze vsetko co je bezbublinkove a bezkofeinove. nas maly pije mm a cistu vodu z vodovodu. ak poruke voda nie je tak mu dam to co je poruke ale aj tak ma najradsej vodu a ja mu to len schvalujem.
Starsi mi tiez nechcel pit a bolo leto horuco tak som mu zacala davat v dvoch rokoch sirup. Najvacsia chyba. Teraz vodu vypije len ked je uz naozaj smadny a vsetko sladene napoje. aj napriek cisteniam zubkv si to odnasaju prave zuby. uz ma dva kazy a slabu sklovinu na vsetkych zuboch.