Plač 3 - mesačného bábätka pred každým uspávaním.

anonym321557
23. júl 2019

Dobry den mamicky, stretli ste sa s tym, ze 3 mesacne babatko place pred kazdym uspavanim. Som si ista, ze ju nedavam spat prilis skoro, kedze jej spanky su v trvani od 30 min do 45 min a je hore 2-2.5 hodiny urcite...zacnem ju uspavat uz ako vidim, ze si zmoli oci asi tak po hodine a stvrt, jemnym hlaskom sa mu prihovaram hladkam atd vzdy to vyvrcholi do revu a nakoniec je hore ako pisem cez 2 hoeiny a skonci nosici, kde sa na zaciatku storcuje a potom sa mi ju podari nejako uspat...kocar nefunguje...samozrejme pred vecernym uspavanim od 7 tyzdna zmenila ritual, dovtedy sme sa okupali, nakrmili a popestovali, pospievali a zaspinkali...od 7. Tyzdna je vsetko inak....este predtym ako sa naje, zacne plakat a odmieta prsnik...napadlo ma, ci nema nejaky strach zo spanku...skusala som lezat pri nom, drzat za rucicku, mojkat, citat knizku, ale ako pisem plac pri vecernom zaspavani zacina uz po okupani a trva pol hodinu az tristvrte, pomaha nosenie vo vertikalnej polohe a niekedy kolisave....neviem ci je normalny plac pred kazdym spankom, stretli ste sa s tym alebo mam vyhladat neurologa? Pripadne nepoznate niekoho, kto sa zaobera nekludnymi detmi a ich spankom? Som ochotna zaplatit a urobit cokolvek len aby sa to poriesilo...dakujem

sabush000
23. júl 2019

neboli ho bruško náhodou?

simona92101
23. júl 2019

@anonym321557 mame doma to iste,ked som kojila tak zaspavala na prsniku,teraz pred kazdym jedlom a spankom plac,ale my to mame zo zubkov(tlacia sa jej 2). Nam nic ine nepomaha len na rukach uhojdat a potichu prelozit.predtym zase ju bolievalo brusko.

jarnajar
23. júl 2019

Moja dcéra takto ťažko zaspáva na obedný spánok. Ak chce byť tvoje bábätko vertikálne, možno má tichý reflux (len kyseliny bez grckania). Ak odmieta prsník, môže to byť zase refluxom alebo je to štrajk na dojčenie. Možností je veľa. Čo sa týka kúpania, skús vedierko tummy tub, u nás funguje na večerné upokojenie lepšie ako vanička.

anonym321557
autor
23. júl 2019

@sabush000 nemyslim si, plac je pred kazdym spankom a nekrci nozky, proste place ked ma ist spat vzdy...

jarnajar
23. júl 2019

@anonym321557 Inak, ešte mi napadlo, že možno je už príliš unavené, skús ukladať skôr ako si začne šúchať očká.

nikpa
23. júl 2019

@anonym321557 a pred každým spánkom je jedlo? Ak áno, bolí ho bruško. Syn tiež nekrcil nôžky po jedle keď plakal a nakoniec to bolo predsa bruško. Inak keď mal môj malý 3 mesiace, vydržal hore tak 1hod a potom spánok 2-3hod. To len tak ma napadlo, možno naozaj s tým spánkom má volaky problém.

arcticcode
23. júl 2019

Mame to takto uz skoro rok

anonym321557
autor
24. júl 2019

@nikpa akoze v kuse 2-3 hodiny?alebo za cely den?jest davam po zobudeni lebo pred spankom sa tak nastve ze nechce prsnik...

anonym321557
autor
24. júl 2019

@jarnajar skusala som tym ten plac trva dlhsie

anonym321557
autor
24. júl 2019

@simona92101 dokedy ju asi bolievalo brusko?

simona92101
24. júl 2019

@anonym321557 do cca 3 mesiaca,potom to ustalo same postupne.este ju obcas bolieva,cvicim pri kazdom prebalovani,masirujem brusko,davam kamilkovy caj,ten zabral viac ako akekolvek kvapky

bobula46
24. júl 2019

@anonym321557 toto čo píšeš sa mi zdá na koliky. Môj syn to mal pred každým spánkom, ale nie taký extrém ako večer pred spánkom. Tam dve hodiny vkuse plakal. Ale nie bežný plač, to bol skôr vsreskot. Trvalo to takmer mesiac. Pomohli nám kvapky sab simplex. Je to na prírodnej báze, určite to za pokus stojí.
A radím naučiť na nejaký systém, napríklad cez deň kočík, večer postieľka, alebo iba postieľka/nosič. Keď má bábätko na výber tak skúša v čom je najlepšie. U nás syn zistil že najlepšie kočík. Na jednu stranu zaspaval asi tri mesiace iba v ňom ale zas nemusela som dve hodiny uspávať.

rozovykon
24. júl 2019

moj maly pred kazdym spanim mrnka, obcas place ale vzdy sa to snazim zatavit skor nez dostane rapel. Vsetko je ok mam pocit ze ako keby bojoval s tym ze vlastne on este nechce spat. U nas pomaha henganie, hrkotanie, hojdanie potom zaspi. Viem ze napriklad kamos jazdil autom kym uspali 🙂

nikpa
24. júl 2019

@anonym321557 v kuse 2-3 hodiny spal asi každú hodinu a pol, on bol veľmi málo hore. Ale bol predčasne narodený, možno aj preto.

evkamotka
25. júl 2019

Aj moj mal tuto fazu. Potesim ta, u takychto malych babatiek sa spanok kazdu chvilu meni, je mozne ze je to "len" brusko a o mesiac uz bude zase vsetko inak

rebelka2014
27. máj 2020

@anonym321557 ahoj, ako to dalej pokracovalo? Moj tiez zacal plakavat - revat pred kazdym uspavanim a nepomaha nic.Menime polohy, hojdame na lopte, v hacke len reve, prsnik odmieta. No nakoniec zaspi vzdy na nom. Skusame ho ukladat v rozne casy a vzdy je to rovnake.

bubulka99
9. jún 2020

@rebelka2014 my mame tiež taky istý problém so spánkom.. pred každým plače najlepsie zaspi na prse🙈 problémy so spaním mame od kedy sa maly narodil. Má 5,5m

rebelka2014
9. jún 2020

@bubulka99 ach ☹

bubulka99
10. jún 2020

@rebelka2014 vy ste uz lepšie natom ?

anonym321557
autor
10. jún 2020

@rebelka2014 zdravim mamicky, nasa malinka ma uz rocik a prvy polrok bol veeeelmi narocny, na nocne place nepomahalo vobec nic, skusali sme vsetko, boli sme zufali, prestalo to okolo 5 mesiaca proste zo dna na den...so spankom sme mali problem, ci dennym alebo nocnym prakticky do tych 9 mesiacov a od nocneho odstavenia od mliecka...potom to uz bolo lepsie...viem, ze je to narocne obdobie, ale treba len vydrzat, aj mne tu tak kazdy pisal, ale je to tak...nervova sustava sa vyvija a so spanok babatka sa stale meni...pevne nervy vam prajem, hlavne myslite na to ze to bude len lepsie...az neskor som pochopila, preco sa tak rodicia pysia fotkami z oslav 1. Roka...je to velky milnik nie len pre babatko ale aj pre rodicov...Drzim palce, keby potrebujete podporu psychicke piste🍀

rebelka2014
10. jún 2020

@bubulka99 ale kde,.. v noci bol katastrofalny spanok,.. spala som asi hodinu a zvysok utrzkovo.. rano som dospavala, ked muz drobca hojdal v hacke.. od 5:30 do 7:30..
Dnes cez den 2 polhodinove spanky, teda prvy 15min na prse a necelych 40min v hacke (cely cas treba hojdat).. druhy spanok 15min prso a 15 v hacke... Som zvedava kolko dame teraz (hojdam).. najhorsie na tom, ze mu tie spanky nestacia, je mrzuty a pred dalsim spankom dlho reve alebo ho uspavam 40min.. Cely den len okolo neho uz 4 mesiace.. nemam cas na nic a na nikoho.. von nechodime, lebo nie je kamarat s kocikom ani s nosicom.. (ci v snovom alebo bdelom stave).. A vecer uspavam na prse v priemere 1,5h 🤦‍♀️
Ale chcem s tym nieco robit, takto sa zit neda - trpi cela rodina.. planujem sa skontaktovat spankovou poradkynou. Uvidime, ci sa jej podari nieco u nas zmenit. Kiez by.. Dcere sa upravilo sponkanie a aj prikrmy asi v 10 mesiacoch... no kedze syn je v porovnani s nou iny level, tak neviem kedy to samo pride...

rebelka2014
10. jún 2020

@anonym321557 super, ze sa mate uz dobre 🙂 ..tohoto sa ja neviem dockat, ked si budeme moct konecne vychutnavat zivot vo stvorici. Vela mamiciek hovori, ako to rychlo leti, ked dietatko dovrsi dalsi mesiac.. ja si pri kazdom hovorim “huraaa, dalsi mesiac za nami”.

rebelka2014
10. jún 2020

Takze opat spal dokopy asi 35 min a teraz mi tu reve...

bubulka99
10. jún 2020

@anonym321557 prosím Ta musela si drobca úplne odstaviť až potom boli noci lepšie ?

bubulka99
10. jún 2020

@rebelka2014 takze máte to veselé skoro ako my mohli by sme si ruku podať 😁🙏🏻 My sa s malým a jeho spankami trápime od kedy sa narodil mame 5,5 mesiaca a žiadna zmena v noci spi stále horšie a čičikam ho na prse väčšinou a keď je veľmi zle aj na rukách. Sám nezaspal ešte nikdy ! 🙈 doteraz sme fungovali šatka a fitlopta a skákala som revaaaal až kým nezaspi. Preto sme satkovali lebo bol nepolozitelny vždy keď zaspal na rukách položila som ho a bol hore tak sme ho rvali do šatky...On prakticky pred každým spánkom plače. Kočík ani u nás nefunguje ten som už odložila nosič posledné dni skúšame tak že chodíme s malým von. Ale už začína aj tam vymýšľať kedy ako...
Posledné dni uspavam na prse mám zničený chrbát.
V noci je často hore cez deň s ním treba narábať som zničená 😑 a to keby si videla čo sme mali prvé tri mesiace tie vyslovene prekričál...
Spanky mame tiež take slabe väčšinou 3x 30 minút niekedy aj menej a niekdy keď to na neho dolahne tak spi dlhšie ale to je málokedy 🙈
Spankovu poradkyňu som rozmyslala aj ja ale nakoniec som to vdala... musíš mat veľmi veľa trpezlivosti a hlavne nepolavit.. Ja som citlivka... plakala by som asi viac ako maly...
Začarovaný kruh 😰🤯

bubulka99
10. jún 2020

@rebelka2014 koľko má maly ?
Ak Vám ta spánková poradí daj vedieť 🙈😁
Ja som si veľa čítala o tom čo presadzujú spánkové poradkyne. Mala by si drobca tíšiť ssshhhkat tapkat biely sum mojkacik spaci vak nastaviť režim a mal by sa naučiť spat sam...
Takze to by bola u nás histeria a dalšía vec prídu zuby alebo chrípka. A už sme tam kde sme boli lebo určite poľavim

anonym321557
autor
10. jún 2020

@bubulka99 uplne som ju odstavila az v 11. Mesiaci ale v 9. Som jej davala len 2 krat, lebo sa budila tak 5 krat, trvalo to asi tyzden, kym si zvykla...ja uplne viem o com hovorite a ako sa citite...ja som cele dni len pochodovala po dome s nosicom a skakala na fitlopte, schudla som na minimalnu vahu, nemala som sa kedy najest, muz chodil skoro rano do prace a vecer neskoro domov, no bolo to narocne obdobie😳😳😳😳😳tak ako pisete nespala dlhsie ako 35 min, iba v nosici zvykla dlhsie spat a to za stalej chodze po dome....tiez som sa obratila na spankovu okolo 4. Mesiaca zaplatila som peniaze ale vobec som ten plan neaplikovala, lebo to bolo zase metodou placu a ja som ho mala dost cez den a vecer...najviac nam pomohla fitlopta pri uspavani a afirmacie, tlapkanie, psst a skakanie na lopte...btw ja mam ten plan od poradkyne vypracovany ked chcete vam ho mozem poslat na email...

rebelka2014
10. jún 2020

@anonym321557 budem rada ak posles a zaujima ma aj od ktorej poradkyne, dakujem
Mail: manddarinka(zavinac)gmail.com

rebelka2014
10. jún 2020

@bubulka99 ja maleho tiez nechcem nechat vyplakat,.. V sobotu bude mat 4mes.