Celodenná kolika

shiva15
17. mar 2014

ahoj, mam takmer mesacnu dceru a zacala mat koliku, co je asi normalne, ale...vzdy ked sa napila z flase tak sa zacala skrucat, plakat atd..nie po celom krmeni, ani chvilu po nom, ale hned ako pusti flasu zacne plac, bolesti... skusam vsetko, masaze, cvicenie, kvapky, rurku, presli sme zo sunaru na nutrilon, vsetko zabera len chvilu, od vcera ma bolesti a skusa tlacit s placom cely den, hned ako otvori oci po spanku zacne sa skrucat a tlacit a place, po kazdom prebudeni. dnes rano som jej pomohla s rurkou, cvicila, masirovala, kvapky, zaspala na tri hodiny, zobudila sa a zase to iste... je to normalne? mate niekto skusenosti, ze to dieta robi cely den a nic nepomaha? dakujem.

jul11
17. mar 2014

@shiva15 inak nemusia to byt bolesti bruska. dieta sa musi prisposobit prostrediu, je to pre neho narocne. pozri knizku Harvey Karp Nejstastnejsi miminko v okoli,pripadne jeho videa na you tube -happisest baby on block. Vysvetluje,co robit pri kolike.

shiva15
autor
17. mar 2014

@jul11 ved sa puci, tlaci, tak asi sa nevie vyprazdnit a ma bolesti... preco inac by sa krutila a tlacila? z prostredia? dakujem za link.pozriem.

hatapkagb
17. mar 2014

@shiva15 to sa az zle cita,moja zlata..a nemozes zavolat detskej lekarke poinformovat a nech ti pomuzu?

dafy
17. mar 2014

@shiva15 moja sestra to mala pri malom chudáčik mal koliku+reflux ..to bolo hrozné stále plakal 😖

xevulax
17. mar 2014

Moje baby toto robili bolo to peklo pri starsej. Sme pred kazdym papanim masirovali brusko a cvicili vzdy pol hodinu ako nlazni, plus sme vyskusali vsetky kvapky ako espumisan, sab simplex, infacol..... Pomohǒ nam jedine cas a aj nuteilon anticolis po nom to bolo znesitelnejsie. Pri dvojickach sme sa trapili tiez takmer doteraz s kolikami, odkedy sa viac hybu tak je to super v romto smere. Avsak nepomahali kvapky ziadne az som kupila coliprev a to bol horovy zazrak z celeho dna plakali kba raz alebo ani raz ale vydrzalo to iba 2 tyzdne. Potom sme si este chvilku uzili. Knak moje baby sa pucia este aj teraz, nieledy celu no prevzdychaju. Skus cvicit pred papanim, natri. Rusko popredu pupokom, rozmasiruj nech sa ceievka zacnu hybat, pocvic nozickami, dan pripadne k apky a papat a uvidis ako bude. Snaz sa aby ti aj odhehla, nase to prezivali este horsie ked neodhegli. A tie casto len potiahli a hned zacali plakat. U nas niekedy zaberalo aj dat lahnut na postel nadklonit sa a jednou rukou hladkat po hlavicke, tisit pekne sa prihovarat a ked sa troskunuudni dat v tejto polohe flasku a niekedy pekne dopili. Avsak chce to asi len cas bohuzial. Som stastna ze to mame za sebou leno pri dvojka h to je dvojnasobne zle. Samozrejme spomen aj pediatricke, mozno nude mat do re rady

lublana1
17. mar 2014

...nam pri kolike najviac pomohli probiotika Bio Gaia 😉

shiva15
autor
17. mar 2014

@xevulax keby sa zacala vyprazdnovat to jej vzdy pomoze, ale nevie, len tlaci a place. stolicu nema tvrdu, makku, kasovitu a predsa nevie kakat, nerozumiem ze ked ma teda makku stolicu co sposobuje ze to nevie dat von?

aliza
17. mar 2014

@shiva15 podla mna to normalne nie je....ak sa puci aj pocas pitia, tak moze ist o alergiu na mlieko. Pocas pitia nemoze mat koliku, takze problem je zrejme niekde inde, mozno skryty reflux a podobne. Cize skus mlieko, co sa dava pri alergiach na mlieko.... len necakaj vysledok hned, vacsinou to trva min.tyzden, kym sa organizmus ukludni a zareaguje na zmenu. Na reflux nie som zrovna expert, takze tu velmi neporadim.

luba28
17. mar 2014

@shiva15 a skusit jej dat teply skoro horuci obklad na brusko/body/,...?????a potom pocvicit???

luba28
17. mar 2014

@shiva15 a este cumel,..aj ten pomaha na peristaltiku,...ked doje daj jej cumel

shiva15
autor
17. mar 2014

@luba28 cumel trocha zabera. cvicime stale..a ten obklad ako spravim?

shania31
17. mar 2014

@shiva15
Nasi tiez mali kombinaciu kolika+reflux. Nezvykne grckat?
Ono u nas jeden z dvojok sa nevedel vykakat sam do 8. mesiacov- proste mal slabe brusne svalstvo a az ked sa zacal hybat, lozit, sediet- vtedy ta perilstatika zacala fungovat tak, ako ma.
A ked sa nejak vykaka- aku ma stolicu? Nezapacha moc? .....

belasy_motylik
17. mar 2014

@shiva15 odporúčam vyskúšať bezlaktózové mlieko /na odporúčanie gastroenterológa je na predpis/ , pokiaľ je to neznášanlivosť laktózy tak výsledok uvidíte aj po 3 dňoch. Inak to môže byť pravdaže aj reflux či čokoľvek iné. Určite by som trvala na gastro vyšetrení.

luba28
17. mar 2014

@shiva15 namocis do horucej vody nejaku vreckovku,alebo sacok napln vodou trochu a mas,...prilozis na body v oblasti bruska a zakryjes na trosku,...skus

shiva15
autor
17. mar 2014

@shania31 taku teraz kasovitu, zltu, zapacha normalne asi po kyslom mlieku, ja aj kojim aj prikrmujem... je redsia ako byvala.nie negrcka, ale vracia sa mu to,ale nevyvraca,asi je skryty reflux, ale to je ok, som vyvisila postel... ale ze sa nevykaka nechapem vsak ked ma makku tu stolicu, ze preco.

shiva15
autor
17. mar 2014

a zabudla som, velmi hltavo pije, casto, vtedy to ma tie skrucacky bolesti tlacenie... to je daco so vzduchom nie?

shania31
17. mar 2014

@shiva15
No ked je redsia stolica a kyslo zapacha- je mozna intolerancia laktozy. Preto som sa na tu stolicu pytala- jeden nas to mal. A vtedy sa moze ta skrucat babatko, skvrka mu v brusku......
Na nete sa pise o tom dost.
Tym padom skus bezlaktozove mliecko- Nutrilon Low Lactose alebo Nestle AL 110.

xevulax
17. mar 2014

Podla mna to nemusi byt len koli kakaniu ale aj koli ve vetrom. Nase sa skrucajj doteraz ked potrebuju vyprdkat a aj obcas este poplacu. To co popisujes mi robili vsetky tri dcery. Pri dvojkach sme od zaciatku dali bezlaktozove mlieko ale bolo to horsie ako pri antikolikovom. Skus castejsie masirovat brusko pripadne daj aj pupika, pocvic nozickami a uvidis ci sa vyprdikuje.", pripadne ak nevie babatko same kakat po tej masazi daj rektalku. Pri statsej sme tak fungovali 2 mesiace. A jasne ze spomen aj lekarke, kedy ides na poradnu?

matkamirko
17. mar 2014

tak toto doverne poznam, len skoda, ze my sme prisli na dovod neskutocneho placu, celodenno-celonocneho, az ked maly mal 2,5 roka. U nas to bola alergia na mlieko..

sense
17. mar 2014

@shiva15 jaaaj moja tak prerevala pre koliky od 07.00 do 23.00 a potom akoby utalo.....inak pocas tejto doby spala zo dva krat po desat minut ked uz ola uplne vycerpana....rada nemenit prilis casto mliecka, jedno mat aspon 10dni dietatko si musi nan zvyknut....my sme prikladali teple ceresnove kostky aby mala na brusku teplo, mozes dat aj teplu plienku, nosenie na tigriky, teple kupele....pre istotu by som sa vyhla feniklovemu caju u niektorych deti ma uplne opacny ucinok...a u nas kysla stolica bola z refluxu....

shiva15
autor
17. mar 2014

@matkamirko to zistia na gastro ?

shiva15
autor
17. mar 2014

@xevulax idem v utorok... ale zhorsilo sa to, toto celodenne ma tak tri dni, odkedy ma nutrilon ar..zo sunaru to mala len vecer..dala som jej zas sunar, zaspala na hodinku, teraz sa zasa skruca a mravci, uz sme zas masirovali cvicili, nic. a cely den nepapa dnes vela z flase, len z prsnika, ja neviem.

sense
17. mar 2014

@shiva15 tak z nutrilonu ar to bolo este horsie...a zle jej robis aj tym ze casto menis mlieka....mala by si dlhsie ostat pri jednom....

matkamirko
17. mar 2014

@shiva15 najskor odbery-zakladne na BKM, laktozu, celiakiu, tam mal potvrdenu alergiu na BKM, nasledne bol odoslany na alergo a gastro, alergo mu urobila odbery-specificke, na potvrdenie alergie na mlieko, imunitu, a nasledne ona a gastro zvolili liecbu. Nas aj casto hnackoval, vracaval. Okrem mlieka ma potvrdene aj ine alergie. 😉

shiva15
autor
17. mar 2014

@sense to len raz, uz jej necham ten sunar cim zacala , vsak to neni normalne, od zobudenia hned tlacit a mraucat, plakat, to sa mi nezda ako bezna kolika

sense
17. mar 2014

moze mat zastavene nervy a ver mi moze to byt bezna kolika....aj moja tolko prerevala...vies ono kolika neznamena len bolesti bruska, je to zacarovany kruh, dieta place lebo ma bolesti bruska, nahlce sa vzduchu pri placi a ma zastavene vetry a tak sa to toci stale dokola ze to moze trvat aj cely den....a potom jedneho dna utne a bude po placi...

lucka011
17. mar 2014

@shiva15 aj ked nema tvrdu stolicu moze to byt tym ze sa nevie vuprazdnit. Drobec sa to musi naucit. Mozno sa nahlce vzduchu vtedy ich to boli a k tomu moze mat aj reflux. Ide jej to do pusinky a pali to
Skus probiotika BioGaia. Pisane su od troch mesiacov, ale mozes dat aj teraz. Svagrine aj sestricky v porodnici odsuhlasili. Jej malemu sposobili velke zazraky a nielej jemu co poznam..
A presne mu to zacalo odkedy mu dali Nutrilon ar. Velmi pomohlo..

shiva15
autor
17. mar 2014

@sense to je super, dala som jej rurku, vyprazdnila sa a zas place a skruca sa, ja uz nechapem.a dik.

shania31
17. mar 2014

@shiva15
Ano, to je presne o tom- my sme mali to iste, manzel vyruroval a do 10 min sme boli zasa tam, kde predtym. Tiez mi lekarka hovorila najprv to su klasicke koliky a bla bla bla. Snazila som sa jej to vysvetlit- ze rurka pomoze na chvilu, jemu vadi nieco v mlieku a navela nas teda poslala na gastro vysetrenie.

sense
18. mar 2014

tak to nemusia byt vobec koliky...ale pricin moze byt viac....od intolerancie laktozy...cez alergiu na kravsku bielkovinu, aj pokrutene creva co je najhorsia alternativa...