Polhodinové spánky bábätka - ako to zmeniť?

1simuska01
9. mar 2020

Maminy ktore mali detičky také že spali polhodku a dosť,zmenili sa vašim.detom.spanky tak že keď ich mali napr.4,alebo 5 polhodinových keď boli malinké a prechádzali na 2az3 ,predlžovalo sa tie spánky z polhodiny aspoň na hodku alebo aj viac? A keď ste dosiahli už len dva spánky denne kedy to asi bolo v koľkých mesiacoch a boli tie spánky dlhšie ako tie polhodinove ? Ďakujem

deedol
9. mar 2020

ahoj, ja ta nepotesim, ale moj tak spal az do roka, kym nepresiel na jeden spanok. teraz spava 1x denne tak 1h20min.
ale ine deti to maju inak, tiez som sa na to svojho casu pisala a skusenosti boli rozne.

ukulela
9. mar 2020

@1simuska01 moj takto spaval - nejako som dospela k nazoru, ze nedokaze prejst z jedneho spankoveho cyklu do druheho a vtedy sa budi - pomohlo, ked sa prebudil pri mne - len sa pomrvil, nakojila som ho a spal dalej. je to aj dozrievanim nervovej sustavy a kazde dieta je ine (starsi spal ako drevo, mladsi je velmi citlivy na spanok) - takze porovnavanim nic neziskas. skus to mozno ako ja - snazit sa ten spanok predlzit, prist na to, preco sa prebudza, ci mu nieco nevadi ....

lenuliatko84
9. mar 2020

Moj spaval dlho.prvy mesiac ako kedy ale potom cez den aj 7 hodin a celu noc prespal.

simsalabim
9. mar 2020

@1simuska01 u mojej starsej dcery sa spanky nepredlzili vobec. Od narodenia spala 4x30min, potom 3x30, 2x30, 1x30min aked mala si rok a pol uz cez den nespala vobec 🙄

1simuska01
autor
9. mar 2020

@ukulela nesnažím sa porovnávať len či je nejaká šanca že sa to zmení. Myslela som.ze moje dieťa je jedno z mála čo tak krátko dokáže.spat a nevie prejsť presne ako píšeš do ďalšieho cyklu bez prebudenia. Keď sme.vonku v kočíku po polhodke keď sa preberie ju dokážem ďalej uspať ale tie manévre s tým.kocikom.co musím.robit až mi to je blbé čo ľudia pokrikujú po mne...rada by som.si chodila pomaličky ako.ine maminy ale kým ju uspím.co niekedy je aj 20min.tak skacem na zadných chodím.dopredu dozadu a to tak že vpredu tak viac pribrzdim tak to sa ešte dá..dokážeme byť vonku aj dve a pol hodky a preberie sa tak dvakrát max.mame 4a pol mes. Zaspavame.na fitlopte a bohužiaľ aj do kočíka tak musíme.ist už uspate ... Je to dieťa čo samo nezaspí bohužiaľ,keď jej nepomozeme.loptou dokáže strašne sa rozplakať čo je problém.potom.utisit.mam.obavy časom.zo športového kde je väčší otvor viacej bude videt keď sa po polhodke preberie či ju tam dokážem uspať keď ma bude stále videt..ach..ja len či sa to môže teda zmeniť alebo nie...takže je to rôzne ako čítam..my spíme.ranon polhofku,potom.tie dve hodky vonku alebo teda pri okne.potom.hodku a potom.zas polhodku..vydrží max 2h hore aj to sa podarilo.len párkrát hodka a pol až trištvrte a už je umrncana...nedá sa prejsť ešte na tri...

1simuska01
autor
9. mar 2020

@simsalabim a v kočíku bola.dobra?? Páčilo sa jej?? Lebo naša vydrží chvíľu ale potom.ux jej je dlho a keďže nemá rada ležať tak začne revat.preto.chodime.von len na spánok.aj keď rada by dom.isla.von hocikedy s tým.ze keď bude čas spánku pekne zaspí aj vonku ale potrebuje bohužiaľ.loptu(keďže.mavala.strasne hisaky plaču ako malinká nevedela.absolutne zaspať)až pokým.sme.neprisli na to s loptou to ide, takže sa musíme.uspat dať do kočíka a môžme.ist von

simsalabim
9. mar 2020

@1simuska01 nie, kocik bol jej najvacsi nepriatel, pokial sa nenaucila sediet a mohla pozerat. Von som s nou dovtedy chodila len na tych 30min, kym spala, inak vrestala akoby ju drali z koze. Ja som ju neuspavala, ked bol cas spat, sla bud do kocika a von alebo do postielky. Vedela zaspat sama.

valeriadk
9. mar 2020

@1simuska01 ahoj obaja synovia mali 30min spanky. Po 10tom mesiaci sa obcas objavili aj hodinove. Po roku sa to ustalilo na dva spanky vacsinou viac ako 30 min. A potesim ta - starsi bol obrovský nespavec. Zobudila ho aj muska a plakal non stop.teraz bude mat 5. Na obed si ide vzdy pospat a vzdy ho aj budim. Dal by aj 3 hodiny spanku😀

katka708
9. mar 2020

Môj mával tiež 5x30 min. Dali sa podľa neho hodinky nastaviť. Kým sme vyšli von dkocikom tak real o dušu. U spal ho zvuk vysávača v mobile. Keď sa prebral ta jedine domov. Inak až a ok dostal. Potom keď spával 4x tak po 45min. 3x 45min 2x po 60 min a 1,5r spával 1 x 1,5 až 2h. Raz za mesiac sa podarilo aj 3h. Ale od 10m kedy začal chodiť sa bon chodili už bez kocara. Vydržal v ňom max 15 min a späť ani za svet keď videl samé zaujímavé veci.

Inak všetci mi tvrdili ze on dlho poobede spávať nebude ale poobedny spánok mu vydržal až do 5,5r. Potiahol tak cca 1h.

Takže šancu máš aj ty 👍😉 držím palce. Viem aké to je

jaja20
9. mar 2020

Moja dcera prve 2 roky spavala iba 2x denne po polhodine,od 12h. do 12 30 a od 20h. do 20 30,v noci sa takisto kazde 1,5 - 2 hodiny budila,az som z toho bola doslova na nervy...Za taky kratky cas som si ledva stihla urobit nieco v domacnosti a navarit,aj na WC som ju musela brat so sebou,lebo nechcela byt v ohradke ani postielke...proste des,ked sa na to spätne pozeram,tak nechapem,ako som to vobec v zdravi prezila,permanentne unavena a nevyspata,ciste zufalstvo...muz mi nepomahal,lebo kazdy den robil do 19 hod. a cez vikendy chodil na fusky... Moja svokra sa to snazila davat za vinu mne,zevraj mam slabe mlieko a podobne dristy a chvalila sa,ze ona ju "prevychova",ale jasne,ze sa jej to nepodarilo... Potom sa to nastastie nejako upravilo,ale aj tak bola kazdy den hore az do 23hod.,ja uz by som davno chcela spat,ona bola ako na baterky,volali sme ju Duracelll 😅

mirka969
9. mar 2020

Tak ja mam 6 mesacneho syna a 30minutove spanky nam zacali v 3.mesiaci. dovtedy krasne spaval v kociku aj doobeda aj poobede 2 hodiny potom zrazu bum a v kociku zo dna na den nechcel byt, plakal o dusu tiez ked som chcela ist von musela som ho najskor uspat a tak dat do kocika. No 30 minutove spanky mame vacsinou stale ale stane sa uz viackrat ze spi aj hodinu a pol aj doma aj v kociku. Je potrebne ho naucit prechadzat spankovymi cyklami a na to je idealne aby sa naucili zaspavat samy...moj to este nevir ale uz na tom pracujeme a lepsi sa to. A potesim ta mozno troska lebo v 4.mesiaci sa mu zase zacal pacit kocik ..aj ked si pospi 30minut tak aj zaspavanie v nom je bez placu a aj ked sa zobudi tak neplace..smeje sa ideme este na nakup a tak 🙂 ale kazde dieta je ine...musite si najst system..ja nonstop hladam rady na spanok a vidim zlepsenie..skus sa na FB pridat do skupiny lepsi spanok babatiek a pozri si aj stranku www.lepsispanokbabatiek.sk 😊😊😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1simuska01
autor
10. mar 2020

@mirka969 vy ste si zaplatili balíček nejaký??

ktochytavzite
10. mar 2020

@1simuska01 a co no my kocikujeme preto kazdy den za kazdeho pocasia vsetky spanky ci prsi ci snezi,casom sa to zlepai ale cakaj vysledoj tak okolo roja az 2

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
10. mar 2020

@1simuska01 staršia dcérka do 3 mesiacov spala dvojhodinové spánky, potom prešla na polhodinky. Na obedný spánok som s ňou šla do kočíka (tiež mala obdobie, že som ju tam musela dávať už uspatú, lebo v ňom plakala príšerne a mne to nedalo), ale to sa okolo 4 mesiacov zmenilo a začala v ňom zaspávať úplne spokojne a s úsmevom. Presne ako popisuješ, po polhodinke sa prebrala, cca 20 minút pokukala a opäť zaspala. Takže sme fungovali doma dvakrát po polhodinke ráno a večer a cez obed dvojhodinová prechádzka. V cca siedmich mesiacoch som si začala materstvo užívať, prešla na dva spánky, ktoré trvali na minútu presne 1,5 hodiny (veľmi zriedka sa stalo, že sa po 45m, keď sa jej končili spánkové cykly prebrala) a stačilo ju uspať v kočíku, odstaviť na terase či v parku a ona spala. Zázrak 😅 A potom prešla na jeden obedný spánok, ktorý má dodnes (bude mať 3 roky). Zo začiatku spávala aj tri hodinky, teraz tak hodinu a pol až dve, ale to je na jej vek podľa mňa dosť, mnohé detičky už nespávajú vôbec. S mladšou dcérkou to bolo viac v poriadku, lebo ona od narodenia zaspávala sama, takže mala dni s polhodinovými spánkami, ale často spinkala aj tri hodiny. S prechodom na dva spánky tiež začala spať tú cca hodinku a pol dvakrát denne a teraz už pár dní spí cez obed 2-3 hodiny súbežne so staršou.. Takže áno, za mňa platí, čo si napísala. Deťom sa v tých +/- 8 mesiacoch zvykne stabilizovať spánok a vtedy spravidla prechádzajú na dva denné spánky a veľa polhodinkových spáčov sa vtedy "popraví". Samozrejme, existujú výnimky, ale treba si držať palce, že to bude aj váš prípad 🙏

mirka969
10. mar 2020

@1simuska01 este nie ale mam to v plane. 😊 hlavne kvoli tomu aby som ho naucila zaspavat sameho. Ale cim je vacsi tym je ten spanok lepsi. Kolko mesiacov ma tvoje babatko? 😊

1simuska01
autor
10. mar 2020

@mirka969 18.ho 5mes

ukulela
10. mar 2020

@1simuska01 chapem, mladsi mitiez daval ako par tyzdnovy/mesacny zabrat ... a u neho je problem aj so spankom v noci. skratka nervova sustava potrebuje dozriet .... moj ma teraz rok aj 5 mes, popoludni zaspi - v kociku vydrzi aj vyse hodku, niekedy dve, ked zaspi doma (zle pocasie, choroba atd) - tak sa po chvili zacne preberat - rychlo ho nakojim a zaspi na prsniku a polozim - a spi dalej .... ak potrebuje pohyb, skus nosic. mne v noci zaspava len v nosici a potom uspaty ide do postele. niektore maminy si mozu tukat na celo, no skratka inac to nejde a ziapat ho nenecham ... starsi zaspaval sam v postielke, mladsi ani bohovi. ten nosic je pomocka, mne v nom pekne zaspal/zaspi a vydrzi spat aj pocas prechadzky von. tak to by mohla byt pr teba cesta este...

jana3008
10. mar 2020

@1simuska01 Dobry den, akoby som sa citala sama, pri tych kocikovych manevroch sa az smejem, u nas je totozna situacia. Dcerka od 4-teho mesiaca zacala doma spavat po pol hodinkach. Chcela som, aby spavala viac, tak som s nou zacala chodit na denne spanky von. Stvrty a piaty mesiac vydrzala spat dva 2-hodinove kocikove spanky denne. V piatom/siestom mesiaci sa mi zacala v kociku po pol hodine budit (presna ako hodinky) a revu, kriku, len domov utekat. Teraz ma takmer 6 a pol mesiaca a budi sa sice stale, ale uz tolko neplace, vydrzi sa pozerat von. V noci sa asi trikrat zobudi a hlada ma, aby sa mohla prisat (spi so mnou, od malicka mala obrovsky problem zaspat), ale inak sa celkom vyspim. Zaspava ale velmi neskoro, musim skusit tu fitloptu. Verim, ze sa vam situacia zlepsi, u nas sme si zatial len museli zvyknut. Cas to hadam spravi 🙂

1simuska01
autor
11. mar 2020

@jana3008 no my spinkame 4krat denne,ráno a podvečer polhodka a pred obedom.ideme.teda von na tiež asi dve hodky ale.po polhodke uspávacky niekedy aj 20min.zaspi a potom.sa niekedy ešte raz preberie.a poobede spí tak.jodku ale.tiez uspať ďalej po polhodine.no noci máme.strasne sme.aj každú hodinu hore.neviem.preco,či spí v postieľke alebo so mnou proste sa zobudí...a okolo 4tej nad ránom.mava chvíľu čo nespí vôbec a blaboce tie pazvuky čo začína vydávať.takze ja som.moc vyspatá není ale asi s tým nic neurobím proste je to veľký jedák,narodila.sa väčšia a prisahám takmer každú tú hodinu si aj dá niekedy hodne niekedy o čosi menej...závislák na cecku

1simuska01
autor
11. mar 2020

@jana3008
@nesvadbovo
@mirka969
@katka708 dievčatá chcem sa spýtať keby s ňou nechodím von tak jej v 5mes.gychadzaju stále 5polhodinovych spánkov cez deň,nemala by byť už nastavená nejak na 3al.4?? Keď ideme von cez obed a snažím sa ju vždy uspať keď sa preberie tak keď sme vonku 2al.2apol hodky tak vychádzajú len styri..že čo je lepšie či na 4spanky alebo neuspavat ďalej proste keď sa preberie po polhodine nechať tak ale tým pádom bude spinkať 5krat denne ešte.

julia2018
11. mar 2020

Dcéra spávala presne take 20-30 minútové spánky do roka cca a potom nespala už vôbec, len v noci. Teraz pri synovi to funguje asi rovnako, rozhodla som sa ostávať pri ňom a oddychovať ten čas čo spi a keď sa začne mrvit, dám mu cicku a spi ďalej väčšinou. Rekord mame 2,5 h

1simuska01
autor
11. mar 2020

@julia2018 ja ju mávam v posteli v noci ale to je tým.padom.na cicku min.10krat v noci není to moc?? Nebude prejedena alebo nemôže spať zle.preto že je plná moc?

julia2018
11. mar 2020

@1simuska01 aj ja mám malého v posteli, niekedy sa budí každú pol hodinu na cicku, niekedy každých 15 minút. Ani v noci mi nespal dlhšie ako 2,5 h. Ja zastávam názor, že rodič je tu od toho aby uspokojil potreby dieťaťa. Včera mi spal cez deň asi šesťkrát. Keď raz je unavený, nech spi. To dieťa má z maternice iný režim ako my. Má neustály príjem energie, podrichmava si tam kedy chce a koľko chce a ver, že dieťa nie je blbe. Ono veľmi dobre vie, čo mu prospieva, len treba sledovať jeho signály a pomáhať mu aby bolo spokojne

jana3008
11. mar 2020

@1simuska01 Myslim, ze je to jedno, aspon z hladiska vyspatosti Tvojej dcerky. Ked moju nestihnem vychystat, lebo mi pri predvychadzkovom kojeni zaspi na prsku, polozim ju na postel, ostanem pri nej, nech je prisata. Po pol hodine sa zobudi cerstva ako rybicka. Potom ale opat po kratkej dobe pyta spanok. Ak by som ju stihla ulozit do kocika, spala by dlhsie, samozrejme s tym, ze sa v kociku aj tak po pol hodke zobudi, ale tam ju viem ucicikat (vacsinou) Potom vydrzi hore dlhsie. Cize u nas je to jedno. Mne ale vyhovuje, ked pospi dlhsie, cize kocik. Doma nepospi cez den v kuse dlhsie, ani ked jej po prebudeni pokuknem prsko. Co sa nocneho spanku tyka, to prebudzanie po kratkych intervaloch ustane. Moja sa tiez budila 6x za noc, potom postupne 4x, dnes v noci tusim len raz a nadranom raz. Nocny sa zlepsi, uvidis 🙂

1simuska01
autor
11. mar 2020

@julia2018 a neviete poradiť prečo pred večerným zaspávaním nám tak veľmi plače už sa pretiera aj si za uchom šúcha aj sa o nás obtiera tvárou a keď ju dám do polohy uspávať tak začne plakať ako keby sa ako keby nechcela spať ale potom prečo má už tie príznaky na spánok

julia2018
11. mar 2020

@1simuska01 môj to robí odkedy mu idu zuby..

jana3008
14. mar 2020

@1simuska01 Nasa detto. Unavena nenormalne, ked ju zacnem uspavat, zacne mrncat, protestovat, sucha si ucho, skriabe si tvar, oci vsetko. Doskriabana som od nej cela. Mam dojem, ze je to zubkami. Uz niekolko tyzdnov sa jej deru vsetky styri horne rezaky. Verim, ze to coskoro prejde.

bubulka99
9. máj 2020

@1simuska01 ahoj aj sa Vám upravili tie spanky ? Nás maly ne tiež väčšinou polhodinový spavec.. a keby ho neuspavam na lopte tak by dokázal byt hore aj cely deň 🤦🏻‍♀️

bubulka99
9. máj 2020

@1simuska01 a v noci sa budí 10x 😪