Potrebuje 20 mesačné dieťa poobedný spánok?

llaurita
8. jan 2016

Moj syncek uz ako keby nepotreboval poobedny spanok, stretli ste sa s tym pri tak malom dietati? V noci spi pekne 11-12 hodin bez prerusenia. Je to tym? Davam ho spat o 13 hodine, vacsinou mi este zaspi, ale najprv place, potom je schopny vykrikovat z postielky a trva niekedy aj hodinu a pol kym zaspi. Pospi si cca 2 hodiny. Obcas mi nezaspi vobec... Vecer je sice unavenejsi, ale vydrzi do osmej, kedy ho davame spat.

cervikpepik
8. jan 2016

ahoj,mal by spinkat...MAL....ale ked vravis,ze protestuje...ide o to,ci len vymysla ale je unaveny alebo nie je unaveny no zaspi lebo musi....co myslis ako to je?
a este jedna vec....moj syn ma 11mesiacov a spi len raz...on nie je unaveny proste a to funguje ako Duracell zajac 🙂....

katriona1
8. jan 2016

ano určitě potřebuje, dítě, které málo spí, vykazuje zvýšenou podrážděnost, obtížně se soustřeďuje, snadno zapomíná a může vykazovat i výraznou hyperaktivitu, určitě bych u tak malého dítěte ani neuvažovala nad tím, že bych ho nedávala spát ono ten spánek opravdu děti potřebují, i když se třeba tváří, že ne a maminky taky potřebují, aby děti spaly 🙂 v tomto článku máš tabulku kde je napsané kolik by dítě v jakém věku mělo spát, tak pro představu, pěkný den

http://www.maminka.cz/clanek/prehledne-kolik-ho...

vieruska25
8. jan 2016

Take male dieta este urcite potrebuje poobede spinkat....a sama za seba poviem ze aj ja to potrebujem aby dcerka spala ;)

vieruska25
8. jan 2016

@llaurita este ma napadlo ci chodite doobedu vonku, lebo my chodime dennodenne nech vybije energiu 🙂 teraz bola chora a tie dni co nebola von bola presne ako Duracell 🙂 mozno aj to moze byt dovod...

ajka_h
8. jan 2016

Nepotrebuje. Bud rada ze ti krasne spinka vecer 12 hodin mu staci. Kazde dieta je ine a netreba citat tabulky a porovnavat ine deti. Ja by som netrapila jeho ani seba. Ked nechce spinkat nechaj ho pozerat telku citajte knihy proste Len tak odpocivat. Moj starsi prestal spat cca 2 roky a moze behat kolko chce proste sa neunavi vecer zaspi cca o 8mej keby spal cez obed tak nezaspi do 11tej. Mladsi spi cez obed a ide spat o 8mej ci spi alebo nespi cez obed.aj my niektori potrebujeme spat viac hodin a niektori menej. Netrap sa tym kto co hovori toto "nahananie" spat ta akurat bude znervoznovat budes sledovat hodiny pocitat cas...tvoj syncek je zdravy a silny 🙂

zabina27
8. jan 2016

@katriona1 fuu, tam su uplne rozpravkove casy, moj tolko nespal asi v ziadnom veku, no co ho mam prilepit k posteli, ked uz nechce spat?

@llaurita nas napriklad potrebuje este ten spanok, inak by bol mrzuty do vecera, ale zase nespi v noci tak dlho, ako tvoj, vacsinou cca 9 - 10 hodin, cez den tu 1,5 az 2. ja na nom vidim, ked vstane, ci je vyspaty, alebo ho len nieco vyrusilo a nie je "doruzova". na tvojom mieste by som asi skusila ho teda nedat, ked velmi protestuje a uvidite, nikde nie je napisane, ze na dalsi den to musi byt rovnake, moze obcas pospat, obcas nie

vydrnik
8. jan 2016

Nas maly spinka vetsinou cez den este 2x.

medovka14
8. jan 2016

Nepotrebuje, moje obe baby prestali spať poobede keď mali 18 mesiacov. Večer šli spať pred ôsmou a spali 12 hodín. Pokiaľ nie je maly mrzutý a nervózny, nedávala by som ho spať 🙂

lulistek
8. jan 2016

Podla mna potrebuje. potrebuje to aj moja skoro trojrocna dcera ale nejako poslednu dobu mi nie a nie zaspat.

fuska
8. jan 2016

Ja som kedysi nasla krasny clanok o tom, ake velmi dolezite je, aby dietatko poobede spalo. Ak najdem, hodim sem link.

fuska
8. jan 2016
evkapio
8. jan 2016

Ano aj ja si myslim ze potrebujem..potom je aj problem v skolkach, ze nechcu spat a pri tom pocte uciteliek si ine riesenia ani dovolit nemozu..

llaurita
autor
8. jan 2016

Dakujem vam vsetkym za nazor a rady 🙂 Ja si myslim, ze by este mal v tomto veku spat, ale on sa teda tvari, ze to nepotrebuje, nevy

uhnakova
8. jan 2016

Ked ti vydrzi syn hodinu a pol zurit v postielke, spat asi naozaj nepotrebuje. Ja som so starsim synom podobne bojovala od dvoch do dva a pol roka, kedy som usudila, ze fakt stacilo. Odkedy sme zrusili poobedny spanok, spi syn v noci zhruba 12 hodin (od siedmej vecer do siedmej rana), niekedy aj viac. Mladsia dcerka uz teraz ako 17 mesacna spi cez obed necelu hodinu a v noci 12-13 hodin. Tipujem, ze aj ona prejde po druhom roku na rezim bez spanku. Moj manzel ma spomienky, ako ho v skolke nutili lezat dve hodiny so zavretymi ocami kazdy den, takze deti zdedili spankovy rezim asi po nom. No a co sa tyka pobytu vonku, chodime aj teraz v zime na cca 3-4 hodiny von, v lete to bolo 5-6 hodin. S dennym spankom syna to absolutne nesuvisi, on vyzera aj navecer sviezo a ja som total znicena 🙂.

lauricka
8. jan 2016

@llaurita Niekde som citala, ze do troch rokov by mali deti spat poobede. Tak urob experiment. Prestan ho davat. Ak bude podvecer mrzuty, tak holt, ma deficit spanku a jednoducho bude musiet spat. Mozno ho treba doobeda viac unavit. Alebo mu ulahcit zaspavanie nejako, ked s tym ma problem. Mozno by sa mu lepsie spalo vonku pri prechadzke v kociku. Do troch rokov som urobila vsetko preto, aby moje dvojcata spali, potom som prestala na tom bazirovat a jasne, ze prestali spavat poobede. Ale v skolke s tym nemaju problem, do 5 min. spia. To je individualne. Akurat, ze ak spia v skolke, tak potom uz duplom sa im vecer spat nechce, samozrejme 😀

uhnakova
8. jan 2016

@evkapio spanok sa neda vynutit. Ucitelky maju deti, co nechcu spat, nejako zamestnat.

llaurita
autor
8. jan 2016

Ja si myslim, ze by este mal v tomto veku spat, ale on sa teda tvari, ze to nepotrebuje, nevyzera unaveny... Mne by samozrejme vyhovovalo keby poobede spal ale nechcem ho do toho nutit kvoli sebe... Spat v skolke som nechcela ani ja, dokonca mam z tade velmi neprijemnu spomienku, ked ma do toho nutili. Pokusim sa nieco vymysliet, celkom sa mi paci napad s citanim z knizky, len neviem ako mi pri tom vydrzi. Pretoze na knizky musi mat naladu, a aj tak pri tom dlho nevydrzi, a ked zacnem citat, tak to uz vobec nie. Skor je to o ukazovani obrazkov. Rozpravky mu namiesto spania nechcem pustat, tie by pozeral pomerne casto, to sa mu snazim obmedzit. Von doobeda chodime kazdy den asi na 2 hodiny...

fuska
8. jan 2016

@llaurita Mozno by si ho mohla rano skor budot, alebo vecer davat trosku neskor spat. A na obed ho dat spat az ked bude trosku unaveny. Namiesto 1,5 hodinoveho nervacenia, nech uz konecne zaspi, ste sa mohli nejako hrat, citat knizku, pozerat rozpravku. A doobeda ist von a dietatko unavit.

lexilaracroft
8. jan 2016

@llaurita ahoj moja ma tiez 20 mesiacov spi celu noc a cez den tak dve hodky to keby som jej odoprela tak by jej hrabalo. Raz sme isli do centra pesi bez kocika to ona najradsej no trochu sme sa tdrzali a zaspavala mi za chodu kracala a mala zavrete oci a ked som jej rocku pustila aby som si utrela nos zacala sa kymacat a stratila rovnovahu bolo my jasne ze uz spi musela som ju zobrat na ruky... No sranda. Taktiez som skusala po hodine ju budit ale zbytocne nic sa tym nezmenilo chodi spat o rovnakom case a vstava o rovnakom case. Uz byva hore do desiatej vecer este pred mesiacom chodila spat o siedmej ale zvikli sme si na jej novy rezim a uz je to fajn

iwusik74
8. jan 2016

Nasa mala tiez zacala niekedy okolo 20 mesiacov vymyslat,ze nebude spat cez obed..dlho som sa snazila aby zaspala, ale nic nepomohlo...v noci spi takmer 12 hodin. V septembri mala 2,5 roka a zacala chodit do skolky..a tam sa naucila aspon trosku spinkat..p.ucitelky hovoria, ze si zdriemne na 20 minut, alebo iba lezka. A kvoli tomu spi v noci 10 hodin...ked cez den nespi, prespi cez noc 12 hodin. Tak neviem co je lepsie

bonaqa2013
8. jan 2016

môj syn nespával poobede už od 18 mesiacov. V MŠ musel ležať, nespal za 3 roky ani raz.... preto tam aj nerád chodil, lebo učiteľka ho nechcela pustiť na WC - pretože budí deti a takisto mu nedávali ani piť, aby na to WC nechodil... V súčasnosti je už dospelý muž.

siska53
8. jan 2016

@llaurita ano,stretla - nas maly postupne rusil spanok poobede od 16.m najskor raz do tyzdna,neskor 2x., v 2,r uz spaval tak 3-4x do tyzdna. V 3r.spal tak raz za tyzden-dva. V skolke vraj spava,no to zzs nevie zaspat vecer. Ma vsak uz 5,5r.,takze mali by im poobedny ako predskolakom uz zrusit.
On aj ako babo nespal cez den nejak uzasne,ale ako aj u vas,v noci spaval vyborne. Aj ako minibabo.

siska53
8. jan 2016

@fuska to nepomaha... My sme chodili von doobeda v 99% pripadoch,budim sa tak do 7,zvacsa o 6:30-7 bol jeho bezny cas na prebudenie a zaspaval okolo 21. Ak spal poobede, nevedel vecer zaspat.

jeennyv
8. jan 2016

Ja som ako dieta poobede nikdy nespala a tu som...spala som v noci....u nas v rodine to robi tak vacsina babatiek a potom neskor deti atd... asi generacne a geneticky to mame 😀 jednoducho cez den sa funguje vecer sa spi...teraz ked uz starsia si mam ked som unavena pospat stale, dat si slofika, ale to je o tom, ze ked si dieta, tak mozes si spat ale nechces, ked si dospely, tak chces spat ale nemozes, lebo v praci, na nakupoch a atd. sa nespi 😀 😀

kuceravasue12
9. jan 2016

@llaurita ahoj, ja by som sa riadila tým aký je ak sa nevyspí, kamoška chlapca nedávala poobede spať a fuuu ten bol poobede brutálny, ale ak je ok, nevidno, že by mu to chýbalo tak vpohode, len asi bude potom problém v škôlke keď ostatné decká pôjdu spať, aby ti to potom vychošky nedali pocítiť 😉

hrjanka
9. jan 2016

Moja mama mi raz hovorila, ze ked som mala pol roka, tak som spavala uz len raz denne, zatialco moja vtedy dvojrocna sestra si schrupla aj trikrat za den...deti su rozne

nikusssik
9. jan 2016

@llaurita ja som na dcérinom spánku trvala, aj keď vymýšlala...prišlo také obdobie v cca. 2 rokoch keď sa mi zdalo, že už sme so spánkom skončili, ale robila som všetko rpeto aby spala a neraz som ju mala na sebe uloženú a hladkala som ju....je fakt, že večer chodila spávať o cca. 9tej,možno neskoro, ale ja som za ten poobednajši spanok bola vďačná...vstávala o 7mej, niekedy skôr, ale poobede spala vždy aj 2 hodiny...a je to tak dodnes, už ide mať tri roky a je tak zvyknutá, že si ide sama ľahnuť a drží zavreté oči kým nezaspí 🙂 ja neľutujem, že som nepoľavila, do tých troch rokov si myslím, že by dieťatko malo zdriemnuť a najlepšie keby aj neskôr v škôlke spávalo...ale napr. kamarátka to u dvojročného vzdala a proste nespáva, lebo mu tiež skoro hodinu trvalo kým zaspí...tak nespáva a nič sa nedeje 🙂

evkapio
9. jan 2016

@uhnakova ano ak je take jedno..ale do mesiaca by skusali nespat vsetky..a jedna ucitelka nemoze byt aj pri detoch ktore spia a aj sa venovat detom co nespia..moj nazor..