Používali ste po narodení perinky?

danley01
31. okt 2014

Ja by som perinky nechcela preto sa pýtam len tak pre info možno jedine zavinovačky si nakúpim...

sonetta
1. nov 2014

ja som pouzivala perinky, az kym z nich mala nevyrastla. mamina mi na ne usila krasne farebne obliecky ja som sa citila istejsie, ked som malu ako prvorodicka drzala v tej perinke a aj ona mi prisla spokojnejsia. 😉

jetokuko
1. nov 2014

No tak budete sa asi smiat ale mi sme perinku (paperovu)pouzivali do roka aj pri prvom synovi aj pri druhom dokonca sa priznam poobedny spanok absolvuje este s perinkou ma 13 mesiacov ruky nohy vonku vyzera ako korytnacka ale ma to rad...nikdy som nemala problem s uspavanim zabalim dam do postielky a idem prec....spinka ako sipkova ruzenka 2-3hodky poobede a noc celu od nejakych 2-3 mesiacov predtym raz papaval a spinkal dalej.ja urcite perinku odporucam 🙂

miruska7979
1. nov 2014

aj ja pri prvom ano pri druhom,rozdiel 12 rokou uz nie 😉

zuzu101
1. nov 2014

mám letné deti, čiže som počas dňa nepoužívala perinku, no na nočný spánok som ich do perinky dávala do cca.3 mes.

kadri
1. nov 2014

zavinovacky/perinky maju vraj pozitivny vplyv nervovu sustavu, na pocit bezpecia a spanok, znizuju nepokoj a drazdivost, neurologovia ho odporucaju, nesmie sa vsak zavinovat prilis tuho. svoje letne aj zimne deti som zavinovala na spanie do tenkej zavinovacky asi 2 mesiace plus potom este dlho nosila v babyvaku a satke, co ma tiez podobny efekt - dieta sa upokoji, nerozhadzuje ruckami, lahsie sa ulozi na spanok ap.

http://www.thefastertimes.com/pediatrics/2011/0...

malabiba
6. nov 2014

zavinovacka - výborná vec na manipuláciu s malinkým bábom 🙂, chytíš a jednou rukou vezmeš bábo z postieľky. My máme rodinnú, ktorá putuje po bábätkách, je nádherne vyšívaná mojou babičkou, s veľkými volánmi ako pre princov a vôbec nestratila na kvalite.

lucikatn
6. nov 2014

Chcela som pouzivat perinku kvoli lepsej manipulacii s babatkom ale maly sa tam necitil velmi dobre, tak sme pouzivali iba zavinovacku - aj tu nie vzdy. Syn bol najradsej volne polozeny a maximalne prikryty tensim paplonikom. No svagrina pouzivala perinku do 1,5 roka aj ked si myslim ze je to extrem ale maly jej inak nezaspal 🙂

mayusik
6. nov 2014

ja som pouzivala klasicke perinky pri oboch dcerkach,starsia je nar.v zimnych mesiacoch tak v nej bola az do pol roka ,inak zaspat nevedela.nozicky jej sice trcali von ale rada tak zaspavala 🙂

sosovica
6. nov 2014

Určite sme aj my používali nedam nato.dopustiť aj keď budem.mať druhe babo.Keď vidim tie babatka ako to natahuju a prehybaju tie chrbticky nieje to prijemny pohlad.V perinke sa dieťa cíti bezpečnejšie istejšie a aj pre maminku je to lepšie.;)a čo sa týka teploty bábätka keďže este nevie mať normalnu teplotu ;)

mirkami7
6. nov 2014

ja si myslím ,že určite ano,dieťatko sa v nej cíti bezpečne,ked je troška stiahnuté a je mu teplúčko,ako povedala naša doktorka,niektoré (ja si myslím ,že väčšina detičiek) sa potrebujú tak učučkať

nikuska124
6. nov 2014

Ja som perinky ani zavonovacky nepouzivala po1. Boli 40 stupnove teploty a po 2. Tu sa to nevyuzova . Dokonca sa mi sala prihoda malicka bola v inkubatore dlhsiu dobu a ked som si mala prist po ñu povedali ze si mam doniest zavinovacku mala som 1 zo slovenska a sestricka mi povedala ze ju do toho nevie zabalit, tak som sla sem do obchodu ze ídem kupit zavinovacku pytam si v obchode a mne daju iba tenku decku a sestricka mi povedala ze je to o vela lepsie lebo babo sa musi aj sa o poriadne hybat

angela8585
6. nov 2014

Ja som pouzivala, velmi mi to pomohlo a aj krpaty si na nu zvykol, ale nie dlho, cca do 2-3 mesiaca

vinifred
6. nov 2014

...hej..a používala by som ich zas..