Používali ste po narodení perinky?

danley01
31. okt 2014

Ja by som perinky nechcela preto sa pýtam len tak pre info možno jedine zavinovačky si nakúpim...

terina25
31. okt 2014

Ja som mala perinky aj zavinovacky.a pre mna bola jednoznacne lepsia perinka.je to pevnejsie,lepsie sa v tom drzi babo

emily76
31. okt 2014

Ja by som si aspon jednu kupila..minimalne ked pridu babicky...aby si mohli babatko popestovat, lebo vacsina ludi sa boji pestovat babatko bez perinky 😉 moje deti inak prve tyzdne v perinke boli celkom pokojne a spokojne.

winna
31. okt 2014

Perinky su super vec, urcite odporucam. 🙂

eri150
31. okt 2014

Novorodeniatko sa citi bezpecne zavinute v perinke alebo zavinovacke. Ja som mala pri oboch zavinovacky, ale tiez si myslim, ze perinka je vhodnejsia, lebo je pevnejsia. Neviem si predstavit, ze by som ich mala len tak.

babatkoling
31. okt 2014

Nie, tu nie su zvykom a mne nechybala. Ani zavinovacka... Ale chapem obavy ludi, ze by mohli mozno nechtiac ublizit, najma ak je to velmi cerstve babo...

reni1512
31. okt 2014

ja nie, lebo sa mala narodila v juli a bolo priserne horuco, ale na kojenie som mala zavinovacku, lebo mala 2,7kg a nevedela som si predstavit ako ju drzat, nemala som sice kojaci vankus tak mozno aj to je fajn..ale urcite jednu by som doma vo vybave mala, ci uz perinku, ci zavinku 🙂

piskotka3008
31. okt 2014

Ja som mala uplne na zaciatok zavinovacku, ale malemu sa v nej zas tak moc nepacilo a uz z nej aj vyrastol. Asi jednu pre istotu mat je dobre. Kamoska zase pouzivala perinku do 7. mesiaca.

kazunomiya
31. okt 2014

Nie, mala som sice pripravene dve, ale maly v tom nechcel byt ani v porodnici, vzdy si aspon ruku vyhrabal, takze som ho netrapila. Niektorym detom vraj pomaha, ked ich zavinies, aby sa nestrhavali zo spanku, ale ostatne perinku ani zavinovacku nepotrebuju.

cenculinka
31. okt 2014

Mala som aj jedno aj druhe...perinka je super,obe deti su "zimne"takze im he teplo a hlavne pri felixovi si neviem predstavit spanok bez pevne zaviazanych ruk. Len vtedy bol pokojny a v klude zaspal. V zavinovacke sa mu nepacilo...aspon jednu klasicku stvorcovu perinku odporucam

sunnyfunny
31. okt 2014

Ano 🙂

btus
31. okt 2014

ano.

elkey
31. okt 2014

ja som mala aj perinky, aj zavinovacky, ale perinky som pouzila asi 3x mozno preto, ze to boli take tie klasicke, s tymi cipkami a roznymi ozdobkami. Praktickejsie sa mi zdali zavinovacky. Odporucam s minimalne dvoma stuhami 🙂

euka210
31. okt 2014

pri prvom malo, pri druhom do 3m. Lepsie sa nosi a v zime mu tam bolo teplo 🙂

sisaka
31. okt 2014

ja pri prvom ano, pri druhom ani perinku ani zavinovacku.

gilmorka
31. okt 2014

pri synovi vobec, narodil sa v horucavach, pri dcere perinku ano, lepsie sa tak nosila, drzala a bola v teple. Rychlozavinovacku som mala ale bola tam malicko, stale sa mi smykala dovnutra, pouzivala som ju len do kocika aby malo babo zospodu teple a aj som ju prikryla tak a na to decku.

canama
31. okt 2014

Myslim ze je to individualne, niektore babatka su v perinke alebo zavinovacke spokojne, inym sa to nepaci ked su tak zviazane a chcu mat volnost pohybu od prveho dna. Ja by som osobne perinku nekupovala, pride mi to uz moc ako "kazajka" a v pohode kupis aj zavinovacky, ktore maju zospodu spevnenie.

zoe_a
31. okt 2014

áno.

blondi2
31. okt 2014

ano, pri obidvoch detoch a dost vela, kedze obidvaja sa narodili v zime. je to teple a lepsie sa v tom pestuje.

evka_evka
31. okt 2014

Ano pouzivala.ale taku staru klasicku z roku x 😉 nie tie moderne rychlozavinovacky.tie su o nicom.babo sa z nich velmi rychlo vykope a nie su ani take na telo.

denduska
31. okt 2014

Perinky som mala az pri tretej a lutujem ze pri prvych dvoch nie. Zavinovacky vykopavali, perinka je oproti tomu omnoho lepsia.

veronkarisko
31. okt 2014

Ano, starú klasickú perinku.hlavne ked sme sli von a ked prišli návštevy a vsetci chceli naruky malého aby ho nemagali a tak.
aj maly tam bol spokojný 🙂 je dobre mat 1-2 doma, celkovo sa dieťa lepsie drzi a nosí

lauricka
31. okt 2014

hehe, naopak, perinky su super oproti zavinovackam. Velmi som mala perinky rada. Na prve tyzdne urcite. Mala som aj jedno, aj druhe a zavinovacky ostali v hanbe. Ale to az skusenosti Ta poucia. A potom Tvoje vlastne dieta, lebo ono bude kapitan 😀

annie252
31. okt 2014

Ja som si kupila moderne zavinovacky na 2 snurky, prvy syncek bol velky zivan a zaspal jedine pevne zavinuty druhy bol pokojnejsi skor mohol mat rucky vonku pri prvom som si dokupila aj druhu. Zozadu sa vsuvala obdlzikova penova vystuz bolo to pevnejsie ako perinky ja odporucam. Zavinovala som ich do 3 mes. a podkladala a uspavala som ich v tom do 6 mes. Zaroven sa to dobre perie

prasiatko30
31. okt 2014

Nie

zuzka_puska
31. okt 2014

perinky sme mali 3...dve na doma,jednu novu k lekarom a na navstevu. mala sa narodila v decembri,tak aby nam nezamrzla.a jednak sa s nou lepsie manipulovalo ked bola v perinke. avsak,poznam vela mamiciek,ktore perinky nemali,a detom nic nie je 🙂 je to asi na kazdom,ako sa rozhodne

dana_l
1. nov 2014

byvam v zahranici a tam perinky nepoznaju. dala som si poslat z domu ale napokon som vyzila len par krat pri prvej dcere a pri dalsich detoch vobec. zalezi od teba ci chces pouzivat alebo nie. je pravda ze ludia na svk nevedia chytit babatko ak nie je zabalene v perinke. v zahranici je to opacne, nevedia co robit s dietatom ktore je zabalene v perinke 😀

maja2039
1. nov 2014

Urcite ANO dietatko potrebuje perinku neskor zavinovacku je to hlavne pre pohodlie a zdravie babatka ved dietatko je krehke a bez perinky ci zavinovacky je urcite cele ubolene akurat ze to nevie povedat niektoze maminy po narodeni by to hned do rifli pchali je to nezdrave a nepohodlne!!!! 🙂

monca2332
1. nov 2014

Ja som mala zavinovačky ale paperove lebo mne sa malý narodil v novembri tak aby mu nebola zima 😉 ale aj keď bol bez zavinovačky tak sa všetci ho báli zobrať na ruky ale ked bol v zavinovačke tak bol aj pevnejší a ani sa mu nehrbil keď som ho mala na rukách ale ja som mu to dávala 🙂 je to len na tebe ako sa rozhodneš ale ja by som dávala 😉

vodnicka
1. nov 2014

Ahoj mala som aj aj a nakoniec jak som prisla z nemocky dcerka stale plakala uz aj v nemocke tak som sa rozhodla ju nebalit do periniek ci zavinov.ked sa aj nahodou stalo ze som ju prikrila tak plakala vadilo jej to a narodila sa v 36 tt a v januari tak sme dost casto spavali na rovnom a naobiekala som ju hrubsie a zakrila len dekou moja dcera totiz nezniesla na sebe do 2 rokov klasicky paplonik a spinkala inac kludne od jej dovrsenych 2.mesiacov 12 hod.bez prestavok budenia v kuse a pritom uz nebola kojena takze ani pri prvom a ani pri druhom dietati neviem co je to vstavat po nociach pre mliecko,cajik a pod.Ked boli deti chore a mali teplotu ani vtedy sa nebudili a ked im isli zubky tak tiez boli pokojne aj cez noc. 😉 Takze treba mat zavinov.alebo perinku lebo kazde dieta je ine 😉

lucinkab
1. nov 2014

zavinovačky sme použivali kym z nich nevyrastla teda do necelych 2mesiacov 🙂 a isto budem aj pri druhom babu pouzivat 🙂 dieta mi prislo kludnejsie