Prebúdzanie sa novorodenca s plačom

domixlily
3. feb 2023

Ahojte mamičky, stávalo sa vám že sa vam dieťa zobudilo s plačom? Mam taky problem že dcerka sa počas spánku ako keby sa zobudí na bolesť a začne plakať. Nie vždy ju to však zobudí úplne niekedy spí ďalej s niekedy ju to prebudí úplné. A nespí kvôli tomu potom je ťažké ju znova uspať. Neviete čím to môže byť? Má s tým niekto skúsenosť?

simsalabim
3. feb 2023

@domixlily moja starsia sa nikdy nebudila inak, ako s placom…

domixlily
autor
3. feb 2023

@simsalabim ak sa vyspí v poriadku ale deje sa to tak po pol hodine

simsalabim
3. feb 2023

@domixlily no moja spala iba tych 30min. Od narodenia spala 4xdenne 30min. (Nocny spanok cca 20.30-5.00). A potom uz len 3x30min, 2x30min, 1x30min. V roku a pol uz nespala cez den 🤷‍♀️ Proste nespavec. Dohnala to v puberte…

domixlily
autor
3. feb 2023

@simsalabim presne tak to mame aj my len som si nebola ista či to je ok pri takom malom aby spalo tak kratko pritom mi pride že chce spinkať

simsalabim
3. feb 2023

@domixlily tak vsetci mi tvrdili, ze to nie je ok. Len to zabudli vysvetlit mojej dcere 🤷‍♀️

biibiana
3. feb 2023

Moje vsetky tri deti sa budili s placom. Este aj teraz takmer 4rocna nevyjde po obednom spanku zo spalne inak ako s placom. Niekde som citala, ze je to preto lebo babatka si pamataju, ze zaspavaju s mamkou a ked sa zobudia su zmatene lebo su ,,zrazu" same. 🤷‍♀️

nanka3
3. feb 2023

moja sa od narodenie budila vzdy s placom, do 2,5 roka stale, mozno 1x za 3 mesiace sa stalo, ze vstala bez placu..... od cca 1 roka mi po zobudeni este pol hodinu sedela na kolenach a akoby dospavala, nikto sa jej nemohol ani dotknut, ani prihovorit.... takze ano, stava sa, neboj raz to prejde 🙂

nanka3
3. feb 2023

@biibiana hmm, nemyslim, si, ze by to bolo preto, ze zaspali s mamou a zobudia sa bez.... aspon u nas to urcite tym nebolo, mam 2 baby ,obe boli zvyknute zaspavat pri kojeni a potom som odisla, starsia sa budila stale s placom, mladsia s usmevom okolo celej hlavy....

biibiana
3. feb 2023

@nanka3 rozumiem, tak mozno ma cez den nejake podnety ktore ju v spanku ,,strasia" Mne teraz uz tato 4rocna povie, ked vyjde z izby s usmevom..sama zhodnoti ..vidis a ani neplacem 😀 A ked place tak sa jej pytam preco..vacsinou povie len to, ze sa jej snivo skarede, alebo ze citujem - neviem preco.

nanka3
3. feb 2023

@biibiana aj u nas to bolo - neviem preco 🙂 , dôlezite je, ze to preslo 🙂

euka210
4. feb 2023

@domixlily nebudi sa na pohyb ruk? Moze aj to. Je to bezne, ze novorodenci maju taky spanok. A tie polhodiny...moja nocna mora pri 1.synovi. 2h spal za cely den ako 2mes 🤦‍♀️ Druhy spal spociatku krasne, az mi to bolo divne ze 3h vkuse...ale viem, ze na pol roka uz aj on 3xd 30min.

domixlily
autor
4. feb 2023

@euka210 nie nie to som si presne odsledovala či sa nebudí kvôli tomu. Mne to úplne prišlo ako keby ju niečo bolelo ale asi keď v noci normálne spí kľudne aj 6-7 hodín tak asi kvôli tomu že som pri nej. Cez deň ak chcem aby spala dlhšie tak len v aute, v kočíku alebo v nosiči 🤷‍♀️

andreatytler
4. feb 2023

@domixlily Nas syn sa budil s placom ak este potreboval spat. Ak sa zobudil vyspaty, tak neplakal. To som vedela ze ak place, treba douspat.
Po polhodie sa detom menia spankove fazy a to ich velakrat zobudi. Potrebuju sa naucit zaspat ked sa po tej polhodie zobudia. Ja som pri synovi striehla ked sa blizila polhodina a v momente ked sa zobudil som brala na ruky a snazila sa dosupat. Celkom uspesne... ale dolezite bolo aby sa neprebral uplne. Takto potom spal aj 2 hodiny, uz vacsinou so mnou po tom douspani.

jesenzima
4. feb 2023

@domixlily moji sa dlho budili s plačom, hlavne ako novorodenci, bolo to znamenie že sú hladní 🙂

domixlily
autor
4. feb 2023

@andreatytler ďakujem za radu niečo som si o tých spánkovych cykloch prečítala a áno dáva to zmysel keď sa zobudí tak ešte potom zíva takže chce spať a je unavená

domixlily
autor
4. feb 2023

@jesenzima no myslela som si to aj ja lenže hodinu kojiť pol hodinu spať a potom zase hodinu kojit mi príde ako veľa a to sa mi nestihne mlieko vytvoriť kým spí :D

jesenzima
4. feb 2023

@domixlily no, poznám... Trvalo to pár týždňov, potom sa to upokojilo ...a bolo to hrozne obdobie ... Držím palce 🙂

andreatytler
5. feb 2023

@domixlily Pre mna bolo dolezite aby sa naucil spat dlhsie ako 30 minut, aby mal obe spankove fazy na plnu regeneraciu. Ale z rozpravania mamiciek tu viem ze su deti ktore funguju normalne aj s 30 miutovymi spnkami a az neskor sa to polepsi.

juliet86
5. feb 2023

@domixlily pamatam ked bola mala mala tak ked sa zobudila s olacom bolo to preto ze ju tlacilo brusko a bolo ju treba odgrgnut. vyskusaj