Plač pred každým spaním

jankaru
29. apr 2014

Ahojte,
potrebovala by som poradit ako co najlepsie utisit moje 2 mesacne babatko nakolko pred kazdym ci dennym alebo nocnym spanim strasne place. Nejaky cas po zobudeni je usmievavy a hrame sa potom zrazunpride sek a zacne velmi plakat oci ma male a unavene ale nikde nechce byt ani v postielke najprv ani na rukach potom sa mi ho podari na rukach uspat a bud ho prelozim do postielky alebo sa pri prekladani zobudi a opakujeme tento ceremonial od znova. V postielke stale naraba ruckami co ho zobudi a hlada prsnik pritom pred chvilou jedol (cumlik odmieta). Vazi 6 kg a niekedy sa tak preje ze sa az pogrcka. Rada by som mu dopriala pokojne zaspavanie bez tychto utrap ale nedari sa nam to nejako. Problem je aj ked sa nahodou prebudi von v kociari tam tiez zacne plakat a nevie sa utisit. Neviem ci je taka povaha alebo to casom prejde uz som z toho celkom zufala.... dakujem.

luba41
29. apr 2014

@jankaru doma uspať po ležiačky v posteli na prsníku..ak sa zobudí, zase priložiť a uspať..na to ten prsník je..hlavne bábo nechce byť samé bez mamy, preto plačká..mama je cez prsník momentálne jeho jediná istota...prípadne môžeš uspať aj na rukách / ak prsník zrovna nechce/ alebo si zaobstaraj šatku na nosenie-bábo v nej môže byť prakticky celý den, dá sa v nej dojčiť za jazdy, môžeš s nou chodiť von / namiesto kočíka/-uvidíš, že bude spokojnejšie.. 😉

xlucia
29. apr 2014

@jankaru place lebo je unaveny a potrebuje sa upokojit pri mame. kup si elasticku satku, potrebuje byt pri mame... chybas mu. a do postielky ho ukladaj v ulitke. kup si bavlnenu.
http://babetko.rodinka.sk/obliekame/obliekame/u...

tu sa da kupit
http://www.ulitka.sk/produkty-1/

liluu
29. apr 2014

Presne to sme mali aj my. 10-15 minutovy strasny plac. Nebola to kolika. Na nic sme neprisli. Tak sme ho len na rukach hojdali kym nezaspal. Ked uz bol tazky tak som pri nom lezkala kym zaspal. Niekedy pomohla satka. Ale hlavne pevne nervy. 🙂

nicolle21
29. apr 2014

@jankaru tak male babo ti proste samo v postielke zaspavat nebude, potrebuje ta citit, bolo pri tebe 9 mesiacov nonstop a teraz nemoze byt jednoducho odlozene prec.. nechaj ho spat na sebe, pospi urcite dlhsie a plnohodnotnejsie ako ked ho 5x prekladas a 5x sa kvoli tomu zobudi a zase uspis.. no a na to rozhadzovanie rukami jednoznacne ulitku.. my sme nasu vyuzili velmi dobre.. uspavala som ho tak, ze bol bruskom na mne, to uz mal ulitku navlecenu na nohach a hore rozopnutu a ked zaspal hlboko, len som ho prelozila zo seba, zapla ulitku a pekne spinkal
a druha vec, co mozes urobit je, ze ho das spat skor, ako sa zacne rev.. plac znamena, ze uz je dlho hore, prestimulovany, prilis unaveny, potrebuje sa vyventilovat a az tak zaspi..

alexandra1104
29. apr 2014

ahoj ja som mala uspaval na rukach v zavynovacke a ete stale uspavam a to ma rok ona strasne plakavala pred spanim ale asi sa len potrebovala unavit treba len cas to prejde mi sme smali najhorsie asi do 4-5mesiaca

dadushe
29. apr 2014

@jankaru U nás na to nejvíc pomáhá svázat na spaní ručičky. Malého nakrmím, pokud rovnou usne, tak svážu ruce plínou,dám do zavinovačky a uložím do postýlky. Pokud neusne a chce koukat, nechám ho volně, aby se pobavil🙂 Za nějaký čas začne protestovat, to je pro mě signál, že už toho má dost, takže svážu ruce (ta ulitka, co radila xlucia je vlastně na stejném principu, ale plínu už mám osvědčenou), dám do zavinovačky a pokud je opravdu krize, dostane dudlík. Tuhý je do 10 minut a usíná v postýlce sám. Mám starší dcerku a nemám čas na sáhodlouhé uspávání u prsu nebo v náručí (ona tak ale uspávaná byla 😀 , hold prvorozená, kdybych věděla to, co vím teď🙂)

mirkava
29. apr 2014

@jankaru to ako keby som ja pisala 🙂 náš má 6 týždňov. Napapá sa a stále hladá a s tým plačom je to podobre a ručičky stále "šibrinkuju" okolo hlavičky. Čítala som, že vraj aj keď je unavený môže plakať a tak to dáva najavo. Ostáva len čičíkať a čičíkať 🙂

jul11
30. apr 2014

@jankaru ahoj,odporucam knizkuod Harvey karp-Nejstastnejsi miminko v okoli. Presne vysvetluje,preco deti placu a co vies robit. Inak ma aj videa na you tube,kde v skratke ukazuje 5pravidiel,ako utisit take dieta a ako ho uspat. Vsetko to ma logicku. Je to americky pediater s dlhorocnou praxou a mam to odskusane,funguje to.

domca3333
9. máj 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

ahojte, my doma tiez satkujeme.. pred narodenim sme si kupili krasny kocik. a odkedy sa syn narodil viac menej je stale v satke 🙂 chvalabohu je to velmi kludne dietatko.. ale ked sme prechadzali kolikami.. nepomahalo nic :( ani satka.. ani cicikanie.. maly bol nonstop na mne a stale bol nervozny.. plakal.. ale ze hrozne.. skusali sme vsetky mozne rady.. pediatricka nam odporucila skusit kvapky na koliku.. aby sme maleho uz tak netrapili. ked nic nezabera.. na jej odporucenie sme skusili kvapky Coliprev... zevraj obsahuju enzym laktazu. niektore deticky sa nevedia nejako popasovat s cukrom a mozu mat aj alergiu na mliecko a to im sposobuje vacsie krce a bolesti ako inym detom.. prave taketo kvapky su na to vhodne. bohuzial nas drobcek bol presne tento priklad.. a kym sme cakali ze sa mu to zlepsi.. ze to cchce iba viac pozornosti a tak.. sa on trapil :( nastastie po vyskusani tychto kvapiek sa malemu viditelne zlepsilo a po par dnoch sa mu ulavilo.. brusko uz nemal take nafuknute, bol menej uplakany a viac spokojnesi.. 🙂

renka40
28. jún 2014

Aj my máme ten istý problém. Ako cez kopirak! Ja som si myslela, že je to z môjho mlieka... prestala som kojit a ono to pokračuje ďalej... aj tak som nemala asi veľa mlieka, keď som nakojila a moje dieťa vypilo ešte z fľaše 120ml v 6 týždňoch života.

puma6969
17. okt 2019

@jankaru ako keby si písala o nás a to ma syn 7 týždňov. Teraz som si dokupila ergo nosič (šatku mame tiež) a posledné dva dni to na neho asi trosku funguje, keďže namiesto zdlhaveho histerickeho plakania je to už iba pár minút pred spaním. Nechcem to zakriknut, lebo paradox je, že keď si dovolím povedať, že niečo začína fungovať (napr, čas večerného spánku atď) tak sa to pokasle. Pevne nervy 😀