Preferovanie jednej strany u 10 týždňového bábätka

sisi2212
3. jún 2020

Ahojte, synček od narodenia preferuje jednu stranu, preto ho polohujem aj na jednu aj na druhu stranu, zlepšilo sa to tým padom, keď je na chrbatiku, krasne uz točí aj do jednej aj do druhej, aj keď radsej na tu preferovanu samozrejme, aj keď je na rukách točí aj do jednej aj druhej, bez problému, jediný problém momentálne na brušku, ked drzi hlavičku vo vzduchu, bud smer rovno alebo do preferovanej strany, do druhej nechce vôbec a ked mu ju do tej druhej manuálne otočím v sekunde ju otoci preč... Mali ste to niektorá takto, ze len v tejto polohe nechcel do jednej strany? Rozmýšľam ze mu tam budem držať nejaku plienku, aby do tej preferovanej nemohol držať, ze bud rovno alebo do tej druhej, ktorá sa mu nepáči, co myslite? Ďakujem

nikusiak9
3. jún 2020

zaujmi ho hrackami na druhu ked je na bruchu

smejko25
3. jún 2020

@sisi2212 aj moja to robila tiez som mala trosku strach ze ci je vsetko vporiadku ale samo to pekne preslo 🙂

selest
3. jún 2020

Nas maly dlho preferoval jednu stranu. Na rukach vzdy otacal hlavu do jednej strany aj ked sa zacal tocit na na brusko tak len do jednej strany aj za hrackami atd. Trosku som mala obavy ale dr povedala ze ak inak nema problem sa otocit aj na tu druhu stranu ze je to ok. Nakoniec ako zacal lozit a sediet tak nejak z toho vyrastol.

sisi2212
autor
3. jún 2020

@selest tak dúfam aj ja, že to tak bude, lebo inak na chrbatiku a na rukách sa točí aj aj, ale na tom brušku ako ma hlavičku hore, tak bud rovno alebo doľava otoci a ked mu aj dám doprava hneď ju otoci, ze vyslovene ju tam nechce.... No snad ked inak ok, tak ho to tiež prejde

sisi2212
autor
3. jún 2020

@nikusiak9 no prave pri tomto ani hračky nejako nepomáhajú, ignor, cize ma tak napadlo, že mu nejako ti jeho stranu skúsim blokovať a nebude mať na výber

kittykat22
3. jún 2020

@sisi2212 neblazni, ma 10 tyzdnov 🙈 normalne ho nechaj. Deti nerobia vsetko podla kniziek. Chodis na pravidelne kontroly k pediatricke, a pokial mas nieco, tak sa jej spytaj. Ale riesit, ze ti dieta neotaca hlavu ako majak v 10 tyzdnoch je trosku hrabalo style. Ked budes takto riesit dieta, co by malo a nerobi, tak sa zosalies.

selest
3. jún 2020

@sisi2212 mne dr povedala ze keby ozaj mal nejaky problemtak by neotocil tu hlavicku inym smerom nikdy a ze keby som mu nasilu chcela otacat ze by plakal ak by mal nieco skratene v krku. Uz si to nepamatam presne ako mi to vysvetlovala sorry😀 Ale opytaj sa tvojej.ked budes mat poradnu.

sisi2212
autor
3. jún 2020

@kittykat22 mne skorej ide o to, aby náhodou nemal ten sval skrátený, ked otáča na brušku len do jednej strany, ze predísť tomu, aby to tak nedopadlo

sisi2212
autor
3. jún 2020

@selest no ja keď mu ju manuálne otočím, tak neplace, len ju proste otoci do tej ktorá mu pasuje hneď

kittykat22
3. jún 2020

@sisi2212 nieeee. Cosi. Ved chodis kazdy mesiac k pediatricke? Tam nech sa ti pozrie na syna. Za 3 tyzdne nemozes zanedbat vyvoj ani motoriku - spolahni sa na milion percent.

sisi2212
autor
3. jún 2020

@kittykat22 ďakujem, no práve pediatricka v pohode, hovorí, že je šikovný, tak snad by si niečo vsimla alebo by sa jej niečo nezdalo, keby niečo

kittykat22
3. jún 2020

@sisi2212 urcite, neboj sa. Zbytocne sa trapis. Uzivaj si dietata, a sem tam skus dat hracku na druhu stranu. Ale urcite sa netrap. Ak ti pediatricka povie, ze mas sikovne miminko mozes jej verit. Tej preslo deti pod rukami. Kazde dietatko ma svoje tempo. A vazne vady by urcite hned spozorovala 🙂

monqy
3. jún 2020

Môj malý mal skrátené krčné svaly , torticollis . A hneď v pôrodnici mi to povedali . Takže sa neboj ,určite je všetko v poriadku . Dr by ti povedal keby niečo bolo

sisi2212
autor
3. jún 2020

@monqy super ďakujem, ja tomu teda moc nerozumiem, ja som myslela, ze to sa dá aj nadobudnúť ako keby, nie ze to je hneď od narodenia

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejko25
20. aug 2020

@bakita24 niekto si robi reklamu co ?