Preťahovali vášmu synovi nasilu penis?

kukucka26
3. mar 2012

pekny den mame za sebou nasilne pretiahnutie u urologa penisu bolo to prestrasne zaludik podliaty krvov a zistilinam aj hypospadiu ide uzo 4 den maly krici , palce ma 1 a pol nic mi neje ak piska asi dvakrat za den lebo vieme lebo prestasne place azsa zvyja od bolesti, dal mu framikoin mast a detol na dezinfekciu robim to rano-vecer s hroznym palcom a mame prist o pol roka na kontrolu a operacia hypospadie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

minnie55
3. mar 2012

My sme si to prežili, keď mal Kubko 2,5 roka. nevedela som, či mám pipík sťahovať, alebo nie, každý mi vravel niečo iné, bola som z toho na nervy. Nakoniec som to nechala tak a pod kožtičkou sa mu nazbieralo toľko bieleho svinstva, že hrôza. išli sme na urológiu, za 3 sekundy mal predkožku stiahnutú. Vtedy vôbec neplakal, čo som bola veľmi prekvapená, ale trvalo to len do prvého vypiškania. Taký strašný plač som dovtedy nepočula, bolo to príšerné. Takže presne viem, čo prežívaš. Dávali sme ho piškať do teplej vody vo vani, do ktorej sme pridali harmanček. Po pár dňoch to prešlo. Treba len vydržať. Držím palce, aby sa tvoj synček dlho netrápil.
Keď sa nám narodil druhý syn, odmalička som mu pomaličky, nenásilne po kúpeli sťahovala predkožku, robím to doteraz, tak cca 1x týždenne a nemá žiadne probémy.
hypospadia neviem čo je, nikdy som sa s tým nestretla, takže v tom to žiaľ neviem poradiť.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emily76
3. mar 2012

ahoj, dajte malemu nieco od bolesti, najlepsie cikat v teplej vode, my sme do nej davali aj vyluh z repika. Hlavne nech nezdrziava cikanie.. Ak ma plienku, radsej mu ju teraz nedavajte. My sme radsej prali ocikane gatky, lebo plienka ho drazdila na pipika. Ale uz by mala bolest ustupovat pomaly..

stanislavao
3. mar 2012

takato tema tu je a su tam velmi dobre rady, skuste si ju pohladat ako "stahovanie predkozky". repik, cikat vo vode a do vane vecer dajte tiez repik. repik hoji.

montinka
3. mar 2012

ahoj nas chcela tiez poslat no odmietla, potom som zistila, ze v lekarni predavaju bylinku KVET SLEZU alebo SLEZ NEBADANY je to jedno a to iste len ten kvet je lepsi a v tom som mu pekne robila odvary a macali sme sa v tom a pomohlo to. a ziadne nasilne pretiahnutie pipika, pekne sme si to postupne stahovali v tychh odvaroch. a ano aj nam doma sice vzdy jeden den place potom lebo aj ked to robime postupne aj tak ho to stipe( a to nemame podliate krvou alebo nieco podobne) no a na to nam pomaha zase kupel v kamilkach a framykoin ako pises. aspon styri dni to takto robim,ked to ma cervene.

nickushka
3. mar 2012

ahoj, tak ako píšu babeny, môj keď začal plakať, mala som pripravený uvarený repík a do malého lavórika som ho posadila a tam sa vycikal. je to preukrutný plač, verím ti to. my sme repík striedali s harmančekom. večer som ho vždy ponorila do lavórika s čerstvo uvareným výluhom( repíkovým/harmančekovým) a nechala aspoň 5 min. posedieť. medzitým som mu zo 2x opatrne pretiahla predkožku, chvíľočku nechala a späť. mne dr. zakázal dávať akékoľvek maste, vraj sa to rado potom prirastá opäť 😖 držte sa a aj ja by som mu dala niečo od bolesti, aspoň paralen čipku...

diid
3. mar 2012

to co ste? ved do 3r. sa s tym nama nic robit. Tu si viac precitajte ako na to bez chirurg. zakroku http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...

macamac
3. mar 2012

no ja som si o tomto prečítala mnoho odborných článkov a našťastie mám super pediatričku, ktorá mi to odobrila. lebo to sa týka aj nás. v podstate ona to ani nejak neriešila, vždy pri návšteve sa opýtala,ako sme na tom 😉 maximálne,čo k tomu povedala bolo,že v teplom kúpeli si to má sám skúšať,pokiaľ to ide a pokiaľ to nebolí,nič nasilu
ja som čítala,že ak sa násilne toto robí,môžu vzniknúť mikrotrhlinky a môže sa tam tvoriť zápal,zrasty-a viac problémov zbytočných je na svete
zásada je- pokiaľ sa chlapec bez problémov vymočí-netreba nič riešiť
u každého je to inak a vekom sa to uvoľní samé. je len minimum prípadov, čo potrebujú chirurgický zákrok
proste-dnes je móda všetko riešiť. moje tety ani svokra to nikdy neriešili so synmi-a sú tu, zdraví aj deti majú 😉
vraj niektorým sa to podarí úplne až pri prvom pohlavnom styku

takže-ja som neriešila a vidím,že vekom sa to fakt uvoľňuje 😉

luciferkax
3. mar 2012

Mám dvoch chalanov a ani jednému som predkožku nesťahovala. Starší má tri roky, stále sa rád hral s s pipíkom a tak to má už OK, mladší má rok, stiahnuť sa mu nedá, ale neriešim.. M8 ešte čas, minimálne do troch rokov, aj dlhšie . POkial sa mu to nezapaluje a môže sa vycikať,tak načo ho trápiť?? Iná vec je, ked sa často robia zaápaly,alebo sa tam hromadí hnis... ALE NACO hladať problémy tam, kde nie sú??

livka299
3. mar 2012

Môj syn to absolvoval pred Vianocami, celkom v pohode, na druhý deň sa už nebál pišať, ale močil si pipika v harmančeku aj 6 x denne....

mircalla
3. mar 2012

My sme boli na Kramaroch na detskej chirurgii s inou vecou a detska chirurgicka sa v ramci debaty jednoznacne vyjadrila, ze do 2 rokov nestahovat... Zial neporadim, ale ta lekarka na mna urobila vynikajuci dojem, preto jej doverujem
Problemy nemame ziadne, takze ja asi suhlasim s tym, ze naco robit toto nasilu. Lekarka i povedala, ze niektori lekari maju iny nazor, ale podla nej nic nasilu, ja sa k tomu priklanam tiez

abbie
4. mar 2012

Ja nepochopim, ako si mohla toto dovolit, aby robili dietatu, ktore ma 1,5 roka! Je x odbornych clankov, v ktorych pisu, ze do 3r sa to nema robit nasilu ...chuda chlapcek 😔

iva87
4. mar 2012

Ahoj, moj maly musel v 19tich mesiacoch tiez absolvovat stahovanie predkozky pretoze mal silny zapal, kopec hnisu sa mu tam nazbieralo, ale nas lekar aj teraz tvrdi, ze mu predkozku stahovat nemame, ze len ak mu to same ide, povedal, ze stahovanim sa neda predist ani tym zapalom, je to len vec stastia-nestastia ci tam nejaka bakteria zabludi a vyvola zapal, takze po zakroku, na ktorom bol 2x som mu nikdy predkozku nestahovala, postupne by sa mala uvolnit sama, co sa tyka starostilivosti ja som malemu robila sedacie kupele v repiku, dali nam na to aj nejaku masticku, ale uz si nespomeniem aku, a vela, vela pit aby sa tie bakterie dostali co najrychlejsie prec, viem, ze to je hrozny pocit vidiet svojho synceka tak strasne plakat, ja som si aj velmi dlho vycitala, ze som to vobec dovolila, ale bohuzial inu moznost sme nemali 😔

vefi89
4. mar 2012

môjmu krpákovi tiež nasilu, na ročnej prehliadke... nasilu a nasucho... plakal o dušu síce, ale našťastie mal len kvapku krvičky a nič iné... a vtedy som si uvedomila, že ak budem mať ešte chlapca, tak toto nedovolím

makanka
13. júl 2012

ahojte chcem sa vas opytat.Mne poradili od malicka natahovat kozicku okolo pipika-predkozku no neviem ci to je v poriadku.Ako ma vyzerat pipik u 6mesacneho dietatka.zo zaciatku ked som ju natahovala mal tam otvor no teraz je ako keby zlepeny nechapem tomu ma to tak vyzerat? nasilu mu ho urcite nechcem natahovat.nic som nenasla na internete myslite ze sa mam obratit na dr alebo nechat to tak a uvidime az po troch rokoch?zapaleny ho nema.dakujem vopred za rady

sylvia36
13. júl 2012

Ahojte, no u nás to bolo niečo veľmi podobné, naša pani "pediatricka" tiež synovi stiahla nasilu predkočku, ked mal nejakých 9 mesiacov, až do krvava, na čo vrieskal ako najatý, potom ho išla ešte očkovať do oboch nožičiek... a potom nás poslala na urológiu na Kramáre, kde bola ďalšia pani doktorka, ktorá sa zrejme mstila mužskému pokoleniu a tá mu to tiež stiahla a niečo tam prerezala, na čo bol syn úplne hotový, potom nám kázala to doma sťahovať a natierať framykoinom. Ale tá krava mi nepovedala, že ked stiahnem predkožku, penis mu navrie a predkožka nepôjde nazad, no to bol doma cirkus na celý panelák. Tak som už zúfalá volala dalšej známej pediatričke a tá mi poradila ihneď ho posadiť do harmančeka s teplou vodou, že sa mu to uvoľní. A aj tak bolo, potom sa bál cikať, lebo ho to štípalo, ale pomohli harmančekové kúpele. Na to konto som okamžite brala kartu od našej "úžasnej" pani doktorky a prešli sme k inej. Ja som potom už nikomu nedovolila nič s tým robiť, skúšali sme to doma sťahovať, pokiaľ ho to nebolelo, ale nelepšilo sa to, tak ako 4 ročný absolvoval operáciu na Kramároch, kde ho operoval primár urológie MUDr. Polák a bolo to úplne v pohode, boli sme tam tri dni aj s cestou a vôbec neplakal ked aj potom cikal, vraj ho to len trochu štípalo, ale bolo to možno aj dobrou "motiváciou" LEGOM :o))),ked nebude plakať, Dnes už má syn 12 rokov preč a je všetko ok, už si na to ani nespomenieme. Dnes by som nikomu nedovolila také zásahy do 2-3 rokov, len skúšať pri kúpaní, pokiaľ to ide, aby sa poriadne poumíval pipík. Našťastie druhú mám dcéru, tak to už nemusím riešiť... tam budeme riešiť za pár rokov iné "ženské radosti".... :o))) ak bude po mne a dostane menzes v 8 rokoch tak sa mám na čo tešiť...

vcielkamaja30
26. jún 2013

ahojte viem že to je dávno založená téma ale mám tiež ten problém pritom mám dvoch chlapcov pri prvom mi povedali pomaličky preťahujte už vlastne od malička pri druhom zas do pol roka nič s tým nerobte ako som tu čítala skúsim aj ja repík či harmanček mladší mi má už skoro tri a nejde nám to pretiahnuť no sama sa obávam aj toho vyšetrenia na chirurgickej ambulancii ☹
zo starším sme mali trošku problém no vytahovali sme mu málo začal mi plakať pipík mu opuchol a nič ma nenapadlo ako letieť s ním na chirurgiu pre dospelých pohotovosť tam mu to čistily a nebol to pekný pohlad preto sa bojím :(

adamkohlusko
26. jún 2013

ahoj,moj ma za tyzden 5 rockov a teraz si to zacal stahovat sam.niekedy mu to ide a niekedy nie.ked sa podari,je stastny,skusa vo vani,ale sme mu vysvetlili,ze len tolko aby ho to nebolelo.neriesim to,nenutim ho a ani by som nedovolila,aby mu to niekto stahoval 🙄a keby bol nutny zakrok chirurga,tak lahsie mu to vysvetlim ako vacsiemu chlapcovi ,akoby mu to mali robit malemu babu. 😠 ale samozrejme.ty si mama a ty sa musis rozhodnut. 😉

sara85
26. jún 2013

Mojmu to chceli robit ked mal 2,5 roka ale nedovolila som ,ako rastol tak si to sam skušal vo vani ,teraz mu to už krásne ide ma 9 rokov ,nedovolila by som to pokial by nemal problem s cikanim alebo podobne..nelutujem vobec že som sa vtedy takto rozhodla ..držim palce nech je malinky čim skor fit 😉

hedka17
26. jún 2013

nasmu to robili ked mal rok a pol chuda male ten den bol najhorsi taky sme nezazili stale plakal co chcel cikat a bolelo ho to,my sme harmancek na to davali a tiez akusi mast uz si presne nepamatam co to bolo zac,ale nastastie na druhy den to bolo ok ani si nespomenul

charllotte
26. jún 2013

nam pediatricka nasilu stiahla predkozku ked mal synator asi 4 mesiace ked sme boli na poradni, az tak, ze mu to krvacalo a doteraz ma jazvicky na pindikovi a to ma uz 6 rokov....postupom casu som sa dopatrala k pravde ( jeden povie to...druhy to...), ze do 3 roku sa nema nic robit a chlapci sa radi hraju s pipikom takze si ho budu stahovat aj sami

emilia25
26. jún 2013

dneska nam doktorka ale len tak trochu lebo uz ho mal stiahnuty ale kedze mne si nechce davat stahovat tak mu ho doktorka. a najmladsiemu synovy sa uz nemusi lebo on sa narodil s vecsou predkozkou takze jemu sa to dalo krasne bez bolesti a lahko.

davidjurko
17. jún 2014

Mohli by ste mi poradit mam problem s pretqhovanim penisu neda sa mi pretiahnut mam 12 rok a mojim sa to hambim povedat ked som uz v puberte. Ako by sa mi to zarastlo ci co stale sa mi to zrasta ta koza. Ked som mal tak 7 rokov tiez som mal ten problem. A twraz nwm co stym a rodicom to nechcem povedat. To asik uz neprejde co? Co mam s tym robit? Robit to nasilu alebo..? Ale inak nemam ziadenvhnis, zapalene ani ma to neboli ked curam...

martakacmirova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz