Skúsenosti s popôrodnou depresiou

misickaa4
20. nov 2019

Ahojte, chcem sa poradit ci ma niektora z Vas skusenosti s popôrodnou depresiou? Resp. S ,,baby blues"? Som placliva; neviem si zvyknut , vidim vsetko negativne- ze nespi, ze ho boli brusko. Ako budem teraz zit a podobne..k psychologovi/psychiatrovi by som ist velmi nechcela...viete sa podelit o svoje skusenosti/rady? Som prvorodicka , kojim a aj prikrmuje

Dakujem

kukulienka83
20. nov 2019

Mala som, prežila som tiež bez pomoci odborníka... Ale určite sa s niekym rozpráva, ja som mala 2 kamošky na telefóne nonstop. Neboj, bavetko podrastie, bude to jednoduchšie

nikolkastrbova
20. nov 2019

@misickaa4 ahoj aj ja to akurat riesim:( ja nam kazdy den uzkosti a negativne myslienky a lame mi srdiecko ked ho pocujrm plakat a ja stake placem s nim:(ja som ale pred tym bola liecena antidepresivami no vysadili sme ich pred tehotenstvom.mozno ty mas len chvilkovu depku a po sestonedeli ti to prejde.Ked nie tak je lepsie to riesit s lekarom aspon sa len porozpravat...ja idem zajtra no myslim si,ze mne nasadi hned liecbu.

veto2
21. nov 2019

Ja mam tiez rano vzdy uzkost a strach ako bude dneska. Pomaha mi ked je so mnou mama alebo muz. Vtedy je dobre.

nikolkastrbova
21. nov 2019

@veto2 aj mne,ze je priatel so mnou inak neviem ako by som to zvladla:( aj teraz mam uzkost a maly spi pri mne...je to hrozne,ze sa neviem tesit z malinkeho a pri tom viem,ze ho lubim...

lienka21211
21. nov 2019

Určite je to veľmi náročné... Aj ja som to tak mala. Pomáhala mi mama a manžel, ale oni to nechápali, že som nešťastná... Nemala som sa s kým porozprávať. Takže ja som nakoniec musela do nemocnice. Možno sa to dá prekonať, ak máte niekoho, kto Vás podporí, neodsúdi. Ale treba si vedieť uvážiť, kedy už to sama nedávate a ísť k psychológovi...

veto2
21. nov 2019

Ja som sa velmi tesila na babatko. Zacalo to v nemocnici. Chcela by som sa zasa tesit zo zivota ako predtym.

nikolkastrbova
21. nov 2019

@lienka21211 je to uplne narocne,ja o tom hovorim kazdemu v rodine a tym,ze moja mamina maca uzkosti tak ona ma chaope a taktiez moja kamoska si to zazila aj pri dietati...je najlepsie o tom hovorit a plus ist k lekarovi ked sa uz citime zle:( ja by som to aj vydrzala takto keby neboko maleho,ide mi o neho aby mal maminku v 100 percentnom stave a nie chodiace nestastie a pri tom mama dona to najkrajsie male stastie a nevien si ho uzit:(

nikolkastrbova
21. nov 2019

@veto2 aj ja by som sa chceka tesit a verim,ze za chvilu budem a urcite aj ty😊