Som zlá matka, keď dávam dieťa na víkend k starým rodičom?

michala11111
27. júl 2014

Ahojte rada by som sa zverila s mojimi pocitmi. Ide o to, že odkedy má moja dcérka 8 a pol mesiaca (teraz má 10mes.) stále ju dávam k mojej mame na víkend, zvyčajne v sobotu a prídeme pre ňu v nedelu poobede. S mužom si vždy urobíme vlastný program, ideme sa kúpať, večer von, alebo tak. Proste nám to vyhovuje byť bez nej sme len my dvaja všetko je jednoduchšie ideme kam chceme, prídeme kedy chceme...... Ale na druhej strane mám výčitky, že ju neustále takto odkladáme, totiž aj teraz pôjdeme na 5 dní na dovolenku bez nej a všetky mamičky s ktorými sa bavím ma nechápu idú s deťmi k moru, na dovolenky, ich deti nikdy neprespali u starých rodičov a tú sú aj o rok staršie ako naša. Pritom malú sme chceli s mužom sme boli spolu predtým 8 rokov, ja mám 27 on 33 čiže nie je to nečakané dieťa sme sa na ňu tešili, len nejak nás to s ňou moc nebaví....... Som hrozná.................

sheila72
3. aug 2014

Vieš čo, ale najlepšie na tom je, že keď ti každá jedna matka povie, že si zlá mater, aj tak decko budeš naďalej odkladať, lebo si si už zvykla na tento štandard ;) a môj názor je, že neni zlé dávať dieťa raz za čas k starým rodičom, ale každý víkend...veď je to vaše dieťa, nie tvojich rodičov. Toto by som čakala skôr od niekoho, kto dieťa neplánoval. Podľa mňa by si to mala "vydržať" aspoň kým si na materskej. Lebo fakt to vyzerá divne že celý týždeň si doma a ešte potrebuješ každý víkend akože vypnúť. My to so známou robíme tak, keď chceme kdesi ísť, že v piatok večer keď už ide babo spať ideme von a prídeme nadránom, takže stačí aby niekto len spal pri malej. A na výlety chodíme aj s ňou. A mala by si sa psychicky pripraviť na to, že pokiaľ nemá tvoje dieťa aspoň 3 roky, tak mu budeš musieť behať za zadkom. Keď bude väčšie a samostatnejšie, potom si môžeš dovoliť aj väčšie akcie.

meindzi2
3. aug 2014

@bordor funguje nam to uz dost dlho,nas vztah je lepsi ako na zaciatku.mozno je to i tym,ze sa nezaoberame "hlupostami" typu,preco si si po sebe neupratal ponozky,kto vypil posledne mlieko alebo preco nie je zachodova doska dole?🙂

katinam
4. aug 2014

@maznacik007 vztah s otcom je samozrejme o inom, v tom mas pravdu, ale da sa mat skvely vztah s niekym a byt s nim len obcas. moj maly vidi starych rodicov 2x do roka na 2-3 tyzdne, a skoro denne na Skype a maju uplne super vztah. To iste so svokrou a svagrinou, vsetkych zboznuje a oni jeho tiez.

warholette
4. aug 2014

@sheila72 to co je ze vydrzat kym si na materskej? co je nesvojpravna alebo otrok? v kazdej praci mas narok na den alebo dva volna plus dovolenku. byt matkou je praca na plny uvazok, nekoncis po osmych alebo dvanastich hodinach a padla, pracujes 24 hodin denne. a nemat tri roky narok na jediny volny vikend? mas neuveritelne zmyslanie.

sheila72
4. aug 2014

@warholette moje zmýšľanie je na mieste, pretože keby si lepšie čítala, dočítala by si sa, že som napísala, že nie je zlé si oddýchnuť (napr.každý druhý víkend)...ale každý víkend mi príde dosť vzhľadom na to, že jej rodičia majú určite tiež svoj vek a hlavne svoj život! Nie je to ich dieťa, ale jej! A ona je na materskej, je celý deň doma, nemá žiadne iné povinnosti len starať sa o dieťa a ani to nezvláda? A tým "vydržať na materskej" som to myslela tak, že predsa len s tak malým dieťaťom sa moc nedá chodiť po dovolenkách atď., to nemôže nikto poprieť. Keď bude väčšie, bude sa dať chodiť aj na dlhšie výlety a dlhšie trasy a mamina nemusí pritom trepať balík plienok, mlieko, fľašky a pod. Niekedy je lepšie dvakrát si prečítať a až potom komentovať a netreba hneď druhého urážať (že má zvláštne zmýšľanie) len preto, že môj názor je možno iný ako ten tvoj. Pekný deň Ti prajem ;)

milan_branik
6. aug 2014

bude rada ze to mozes vyuzit nie kazdy ma prilezitost dat deti starym rodicom.......

grasia1
6. aug 2014

@michala11111 bud rada ze mas pri sebe rodicov ktori ti dieta radi postrazia. my zijeme v zahranici a musim ho brat zo sebou uplne vsade a poviem ti nie je to ziadna sranda. na dovolenke sme s nim boli uz 2x a bolo fajn. ALE zabudni na relax, opalovanie sa na lehatku, vysedavanie na veceri pri vine, ponocovanie, nasledne vyspavanie do desiatej a zase toto vsetko dokola.a nebodaj nejaky vylet. Lebo to sme robili kym sme boli sami. 😀 a myslim si ze vacsina mladych parov. Takze uplne spokojne chodte sami 😉

bearuska
6. aug 2014

Jezisi prepac, ale ja si to neviem predstavit :D teda nie ze by ma to nelakalo...mat len tak den a vecer pre seba, ale myslim ze dcera je nato este mala. Na druhej strane, tvojej dcere urcite nieje so starkou zle a vy sa aspon odreagujete. Ja sa k takemu rozhodnutiu neviem dostat a pritom viem zeby to vyriesilo viacero mojich problemov. Take odreagovanie 🙂
Avsak ine je uz ta dovolenka, to je divne...

miraklemeister
6. aug 2014

Ja mám desatmesacnu slecnu a viem si predstavit ze by stravila den az dva u starych rodicov.Prakticky sa to nedá zariadit, lebo kojim a je na mna velmi naviazaná. Oddych a volný cas surne potrebujem. Takéto zverenie do cudzich ruk si ale neviem predstavit casto.Co ak by ma prestala mat rada.

horana
7. aug 2014

@meindzi2 (az teraz som sa dostala k odpovedi k tvojim z 3.8.) Cert ber ako sa na to diva spolocnost, ten tradicny model rodiny je tu pre ochranu pocitov a vyvoja dietata, nie pre akesi konvencie "co by sa malo a co nemalo aby to pekne vyzeralo". Skratka, nepoznam dieta, ktore vyrastajuc bez rodica by mu to nebolo luto, by z toho nemalo nejaky problem neskor. Mozno sa to rado mierne bagatelizuje ten vyznam, vzhladom na rozvodovost a mnozstvo deti vyrastajucih v neuplnych rodinach z nutnosti, nie preto ze rodicia uz od dobroty nevedia co by vyskusali, aj ked v koncovke to mozno je az prekvapivo podobne.
Uz len sama seba ked si vezmes, neviem aky si mala vztah so svojim vlastnym otcom, a aky mas teraz, ja uz len od seba viem ze nezazit ho, nezazit ho ako blizky, dovery a poriadne staromodne zavisly, o vela by som prisla. Aj so vsetkymi tymi nutnymi konfliktmi vyplyvyjucimi prave z tej blizkosti. Lebo kazdy vztah, ktory ma byt hlboky, tak na nom musime pracovat, vyvijat sa skrze neho, rast skrze neho. (So svokrou napr.fungujem na volnom principe: mame sa radi nakolko sa vidime tak malo, ale to je prave ten princip ze nie ze by nam to tak skvelo fungovalo, ale nie su - nestacia byt trecie plochy, to ale este nie je vztah, napriek tomu ako nam to inak klape)
Cize jedna vec ze vam rodicom to moze vyhovovat, ina vec je podla coho si myslis ze to bude aj dietatu? Uz na zaklade toho ked niekto sam zazil dobry vztah s vlastnym otcom a vie co obnasa, by som nechcela o toto svoje dieta pripravit, nakolko je to vec, ktora sa neda vyvazit nicim, ani pripadnymi peniazmi ani neviem cim, nic ma take nenapada za co by sa to dalo vymenit, cim by sa to dalo prevazit...

vvrka
7. aug 2014

Ano, si zla matka, lebo take male dieta potrebuje hlavne mamu. Mozes tu pisat ospravedlneni a vyhovoriek, kolko chces, ale takto to je a vzdy bude, bez ohladu na to, kolko podobnych zien ti napise, ze je to v poriadku, ze zena potrebuje cas aj pre seba, ze dietatu je aj bez mamy dobre, blablabla... Nastuduj si nieco o vyvinovej psychologii, a zistis, ze dieta do troch rokov nie je emocionalne pripravene opustit matku. Ja mam tiez male dieta, som s nim sama, a nemam moc casu pre seba, ale beriem to tak, ze je to len na iste obdobie, kedy proste potreby maleho su nad mojimi, lebo je malicky. Je to narocne, niekedy o drzku, ale musime sa s tym zmierit. Davat take male dieta, ako mas ty, na cely vikend prec, je sebecke a pre dieta nedobre. Jedina vec, ktoru v takom rannom veku potrebuje, je - ci sa ti to paci alebo nie - mama, jej blizkost, tepla naruc a ISTOTA, ze je pri nom. Z tohto bude cerpat svoj pocit istoty a spokojnosti po cely svoj zivot.

zimmi1
7. aug 2014

@michala11111 miska, ako cerstva mamicka chapem, ze po narodeni dietata sa vela zmeni..zrazu to uz nie ste len vy dvaja, je tu kopec obmedzeni v traveni volneho casu, ktore ste predtym nepoznali atd..Ale odkladat dieta kazdy vikend k rodicom naozaj nie je spravne. teraz to tak nevnimas, ale casom ti mozno aj bude luto, ze si toho vela premeskala a ked dieta podrastie, myslim ze nebude pozitivne vnimat to, ze ju rodicia odkladali na vikend prec...ziadne dieta by to nedokazalo pochopit. mojho otca tak rodicia davali k jeho starkej (bol zo 7 deti) a doteraz (uz ma po 50tke) to nevie pochooit a berie to zle..Na vylety sa da chodit aj s krpcom, aj ked je to narocnejsie a tak isto intimitu mozete budovat aj ked ho mate doma, napr spravit si pekny vecer ked zaspi atd 🙂

moni244
7. aug 2014

nasa 1,5 rocna bola cez vikend s mojimi rodicmi, my s me boli na romantickom pobyte a viete co? nielen ze to prospelo nam ale hlavne fo prospelo malej, lepsie zaspava, nie je stale pricucnuta na mne a celkovp je kludnejsia, cize ak ma niekto takito moznost aup sup vyuzit

monacanka
7. aug 2014

no neviem preco mas byt zla matka ja mam 2 a pol rocnu dceru a 8 mesacnu dceru a chodia kazdy piatok ku babicke ja som totiz sama na deti manzel je v praci cely tyzden od pondelka do piatku rodicou mam 300km daleko tak to ti len prospeje ked mas cas na seba trosku okolo domacnosti a tak .... takze bez obav

liavan
7. aug 2014

Kriste pane, týmto pozdravujem všetky úzkostlivé psycho mamičky, preferujúce názor, že každá matka, ktorá odkladá dieťa k babke je automaticky hroznááá matka, ktorá vlastne ani nemá právo sa matkou nazývať (prosím, domyslite si ironický tón). Každá sme iná. Navyše, ak to vyhovuje rodičom a aj starým rodičom, neni o čom. A ak to funguje doteraz, očividne to nevadí nikomu 🙂 Malá aspoň bude mať dobrý vzťah a babkou. A čo sa tej dovolenky týka - seriózne? :D Vás rodičia počas leta neodkladali aj na dva týždne k babke? Lebo nás hej a bez problémov sme to prežili 🙂 Navyše 8mesačné dieťa ani nevníma kde je, tiež by som ju nechala u babičky. Ak by som už nekojila. Navyše, verím, že takéto dni voľna upevňujú jej vzťah s manželom a to určite dieťaťu prospieva viac ako neustála pozornosť matky , no v dusnom rodičovskom prostredí, lebo pani matka dokonalá ani nevie, že okrem dieťaťa má doma aj muža. Nakoniec to aj tak skončí tak, že takto frustrovaný chlap odíde za inou a potom sa to tu množiť témami "Prečo od nás odišiel kvôli inej??" No prečo asi? Pre toto. Toď môj skromný názor.

@michala11111 Pokiaľ to naozaj vyhovuje všetkým, nie, nie si zlá matka. Práveže máš moje sympatie. A nerieš slečny/panie, ktoré píšu opak. Užívaj si život aj s malým baby... Bez výčitiek🙂

meindzi2
18. aug 2014

@horana Ahoj...prepac, nejak som nestihala a aj pozabudla odpovedat...zacnem tym, ze ti odpoviem na jednu otazku a to tu, ze aky mam vztah so svojim otcom. Velmi dobry. Pochadzam z uplnej rodiny, vlastne az na jednu vynimku su vsetci moji pribuzny bez rozvodu, vedu "normalne" zivoty, maju manzelov a manzelky, deti, vnukov a vnucky. S otcom sme ako deti travili velmi vela casu, ucil nas plavat, lyzovat, varil nam v nedelu kakao a pod.
A teraz sa dostanem k tej druhej casti, o ktorej pises. Mozno budem trochu neprijemna, za co sa vopred ospravedlnujem, ale ja som uz taka 🙂
Nedomnievam sa, ze 8 mesacne dieta vnima svet ako dospely clovek, ktorému boli od detstva "vtlkane" do hlavky urcite standardy a normy, co by sa malo a co nemalo, co je prijatelne a co nie, z coho mat strach, a pod. Ked si vsimnes, kolko dospelých ludi sa obava mnozstva veci, uz len vytrcat z davu, mat svoj vlastny nazor, ktory sa odlisuje od vacsiny - je to vidiet aj tu na MK, ked sa nejaka mamicka odlisuje, tak ju ide vacsina pomaly ukamenovat -, nebodaj ak niekto zije nestandardne - v súlade s prírodou, v homosexuálnom vztahu, alebo napríklad vo velkej rodine s 10 detmi, tak je podla vacsiny divny a mal by sa tak nejak umiernit. Podla vseobecne prijatelnych a akceptovatelnych noriem je pre dieta vhodna a potrebna vychova dvomi ludmi, teda matkou a otcom. V tomto pripade uz homosexualne partnerstva maju smolu, pretoze nesplnaju tuto podmienku. Poznam par, ktory vychovava dieta a to dieta si lepsich rodicov priat nemoze, su skvelými rodicmi. A poznam viacero rodin, kde je standardny model, teda matka a otec a ta rodina je citovo, psychicky, casto i fyzicky a vseliako inak vycicana, na dne, ziju spolu len preto, pretoze ani jeden nema odvahu dany stav zmenit a casto, ako sa hovori, zostavaju spolu len kvôli detom. Ale tie deti nie su slepe a v mnohých pripadoch by bolo lepsie, keby zili len s jednym s rodicov, pretoze vnimat negativnu energiu, hadky, mlcanie, alebo ine prejavy nespokojnosti, nejde do nekonecna. Dieta podla môjho nazoru vnima svet tak, ako mu ho ludia okolo ukazu, sprostredkuju, popisu, ono nevie, ze tamta vec sa nazyva strom. Ano, vnima ju, vie ju popisat, ale nevie, ake je jej pomenovanie, to jej musi niekto povedat. A to iste je aj s tym, kto by mal vychovavat dieta. Ak sa dietatu od malicka vtlka do hlavy, ze tu nie je ocko, ze je niekde daleko, tak chtiac alebo nechtiac sa v tom malom clovieciku zacne usadzat myslienka, ze preco tu ten ocko nie je, preco je niekde daleko, preco nas opustil, nema nas rad, mozem za to ja, apod. Malému dietatu je jedno, kto sa o neho stara, ono nevnima, ze dana osoba je zena, ktora ho porodila, alebo otec, ktory ho splodil. Dieta potrebuje blizku osobu, o ktorej vie, ze je tam pre neho, ze sa on postara, nakrmi ho, prebali, pohra sa s nim, ulozi spat, prituli, ..., ale je mu jedno, ci je to matka, otec, sused, postar alebo mikulas. A to iste je podla môjho nazoru i s poctom osob. Ono predsa nevie, ze podla noriem, by sa o dieta mali starat dve osoby. Pokial mu nie je odmalicka podsuvana myslienka, ze na danom stave je nieco zle, ze nie je predsa normalne, ze matka a otec ziju v iných krajinach, tak si myslim, ze nie je problem, aby z dietata vyrastol psychicky zdravy jedinec a aby mu to nebolo luto, ako pises. Vsetko zalezi len od postoja a vychovy. 🙂

petulaptt
18. aug 2014

Myslim ze nie si zla matka. Ja osobne by som ale bez malej nevydrzala aj ked ma to snou tiez nie vzdy bavi. Zatial totiz iba papa a spi 😉 ale uz len ked ju dam nahodou z nutnosti povarovat na par hodin ked si potrebujem nieco vybavit, tak mi stale lietaju myslienky k nej a ponahlam sa ako len mozem hoci viem ze to tu chvilu bezo mna urcite bez ujmy vydrzi 🙂 jednoducho povedane skor som ja zavisla od nej ako ona odo mna zatial 🙂 a k mame chodim s malou od piatku do soboty, co ocenuje moj partner 😀 ten si od nas oddychne a niekde si pripadne vyrazi. Mne ale nejako spolocensky zivot nechyba, uzila som si kym som nemala dieta, no ked bude vacsia tak si aj ja niekde na vecer mozno vyrazim 🙂

sense
18. aug 2014

necitala som 16stran prispevkov, ale pokial to vyhovuje vsetkym tak nie si zla matka, ja osobne by som to nedokazala i ked obcas by som to potrebovala aspon par hodin....ale zrejme ty sama nie si s tym zmierena inak by ta to netrapilo, skus tie vikendy obmedzit co ja viem na kazdy druhy a ten vikend ked bude doma si spravte vikend v trojici a uzivajte si ako rodina .....

mistrall
18. aug 2014

je to na tebe, a o vsetkom vypoveda tvoj postoj k tvojmu dietatu..ale vztah s dcerou asi mat dobry nebudes..pojde so vsetkym za starkou..budes len ta druha,,zial..

0silvia0
18. aug 2014

@meindzi2 nie, dieťa nevie, ze podla noriem, by sa o dieta mali starat dve osoby a to matka a otec. Ale dieťa sa učí pozorovaním ako sa správajú dvaja ľudia rozličného pohlavia k sebe, ako vyzerá vzťah, čo je to vzťah, aký je rozdiel medzi matkiným láskavým káraním a otcovým prísnym pohľadom. Príkladom sa učí, akú funkciu v rodine zastáva matka a akú otec, aké situácie vznikajú v rodine a ako ich riešiť. To sú čiastočky mozaiky, ktoré si dieťa pospája do jedného obrazca, ktorý si bude nosiť v srdci celý život. Iste, sú aj partnerstvá, kde to nefunguje, hoci je tam aj matka aj otec, ale v takýchto nefunkčných rodinách určite deti trpia...
a tvoja veta "doveziem ju vždy, keď chce, aby som ju doviezla" mi vôbec nepasuje do konceptu tvojho dobrovoľného nesúžitia s otcom tvojho dieťaťa, akoby otec dieťaťa rozdával povolenia na príchod svojej dcéry, mne by sa nepáčilo nosiť dcéru vtedy, keď to otec povolí.
Ale je to tvoje dieťa, tvoj vzťah, tvoj život a ak to tebe vyhovuje, nie je čo riešiť...

warholette
18. aug 2014

@mistrall za jeden den v tyzdni pojde dieta so vsetkym za starkou? tyzden ma 168 hodin a dieta je u babky z toho tak 24 - 30, to si ako vyvodila ze matka bude druha? 😕 😀

haslerka1975
18. aug 2014

ako uz bolo povedane, ak je spokojna mala, vy partneri, a stari rodicia, netrap sa. a precitaj si knihu "french children do not throw food." v niecom ta urcite pobavi, a v niecom mozno sokne, a v niecom zas prinesie uplne novy pohlad v porovnani s mnohymi slovenskymi maminami. .)

adula12
1. sep 2014

no... mam skoro dvojrocneho syna... a este nikdy nebol bezomna viac ako par hodin ;) neviem, nejak sa bojim ho nechat s niekym inym, aj ked su to moji rodicia...
ale... takisto by som sa sla niekam bavit, aj ked moj muz na take nie je, ale napriklad si ist sadnut na kavu, do kina, do restiky... prijala by som to ale bohuzial uz dva roky som nikde nebola!
vy s muzom ste proste este take typy, ktore sa potrebuju bavit...
uvedom si, ze tvojej mame to moze vadit, aj ked ti povie, ze nie! poznam to... mojho svagra sestra dava takto deti matke a ta je uplne vycerpana, ostarla o 20 rokov... je to starost. a este predpokladam, ze tvoji rodicia pracuju, takze ten vikend by si mali tiez odychnut a nie starat sa pravidelne o dieta, ktore place...
tvoje dieta bude mat dvojaku vychovu a prave teraz je v takom obdobi kedy sa na neho vsetko lepi, vsetko sa uci, lozi, splha sa, zacina prve kroky, blaboce prve slova. nechyba ti to, ze mozno o to prichadzas?
a pises, ze tvoje dieta je umrncane... a mozno prave preto. lebo tvoji rodicia ju urcite rozmaznavaju, nosia na rukach a u vas je mozno prisnejsia vychova. poznam na sebe - ked je maly u mamy, tak jedno zapistanie a uz ho bere na ruky, uz mu vsetko da, co chce, a samozrejme niekedy aj vety typu: co ti to ta mama povedala? co ti to spravila? a to nie je dobre...
takze: nie je zle ked odlozis dieta niekedy rodicom aby ste si oddychli, ale kazdy vikend urcite nie. mysli aj na svoju mamu, ze aj ona si potrebuje oddychnut!

michala11111
autor
24. okt 2014

ahojte 🙂 píšem pre mamičky, ktoré budú v podobnej situácii a objavia moju tému 🙂
Na dovolenke sme boli a úprimne povedané bolo to hrozné, myslela som ako si super oddýchnem a opak bol pravdou, stále som myslela na malú predsa keď som ju dávala mamine predtým bolo to na jeden deň a toto boli 4 takže som bola vkuse nervozna a len čo sme sa hádali s mužom.....
Prešli už skoro 3 mesiace a odvtedy nebola malá bez nás ani jedinú noc. A s odstupom času to vidím triezvejšie, vtedy to bolo obdobie že som prestala kojiť a zrazu som mala pocit, že treba všetko dohnať, že sa dá vrátiť k starému životu. Čo bola blbosť ale vtedy som to nejak tak cítila. Malá mala rok a je to neporovnateľne lepšie, už toľko neplače, spí raz za deń, chodí, takže sa s ňou dá chodiť kade, tade. Tiež s odstupom času hodnotím, že materská prvý rok bola pre mňa hotový teror, malá vkuse vrešťala, spala po pol hodine, nebolo dňa že by som sa nechcela vrátiť do práce. Ale teraz si už konečne trošku začínam aj celú materskú užívať, malinká je lepšia, rozumnejšia, stále nie je nejaké dievčatko čo sa tíško pekne hrá, je to malý čertík, ale nedala by som ju za nič 🙂 🙂 a Bez malej dovolenka už nehrozí možno jeden deň nejakého welnesu, prípadne ples áno ale to je všetko, už sa teším o rok keď pôjdeme všetci traja k moru. Majte sa krásne a mamičky, ktoré momentálne prežívate obdobie aké som prežívala ja, nebojte bude lepšie keď drobci vyrastú, aspon pre mňa po tom roku je to sto krát lepšie 🙂

xfenix
24. okt 2014

Ahoj, podla mna je to skvele, tuzila som aby nasi svokrovci ktori blizko byvaju, mali taky zaujem aspon z polovice 🙂 v tichosti zavidim. Reci ze bez dietata si volno nemozeme ani predstavit, si nevsimajte a za nepochopenim inych matiek je casto to, ze im stale byt s detmi vyhovuje alebo moznost odlozit dieta nemaju. Podla mna cim viac sa dieta socializuje tym lepsie. Starym rodicom treba vnucata dopriat kym vladzu! Ja by som zrejme konala podobne ak by som mala moznost. Palec hore!

lulula1990
24. okt 2014

Aj moj maly chodi k starym rodicom, uz tam aj spal parkrat, ale dokopy to mozno bolo 5 krat...aj to vzdy tak ze sme cely den s nim, vecer ho okupame a babka si ho uspi, alebo ja....aj tento vikend napriklad ideme k starkym, ale tiez takym stylom ze spime aj my u nich...babky mi ho strazia aj cez tyzden utorky a stredy cca od 11 do pol 8 vecer, z dovodu ze chodim do skoly externe....ja som sice mladsia od autorky prispevku, mam 22 a tak by ma mal lakat este zivot aj bez maleho, ale uprimne mi to celkom vadi ked ideme niekam bez neho...neviem si predstavit ze by som ho kazdy vikend niekam davala a mal by nocovat mimo domu...aj ked u starkej...ja zase viem ze doma sa mu spinka najlepsie a ze je najradsej so mnou, kedze som doma vacsinou sama, muz chodi domov az vecer, tak mu chcem len to najlepsie...

katarinka289
31. mar 2024

Take malinke som ich na noc nenechavala nikde. Na dovolenky sme tiez chodili vzdy s nimi. Aj ked som navrhla manzelovi,aby sme isli na tyzden sami a potom tyzden s nimi tak nechcel.Ze bez nich nepojde,chybali by nam tam. A ked uz boli starsie a prespali u babky,tak som vecer bola u nich v izbe a vonala ich pyzamo 😄😁😂