Spanie trojmesačného bábätka

dominika0126
11. apr 2021

Ahojte. Idem si po radu. Maly bude mať 3 mesiace a zdá sa mi, že veľa spi. Vydrží tak hodinku hore, max. hodinku a pól znova chce spinkať. V noci sa budí len na papanie a hneď zaspinká. Preto sa chcem spýtať, či to tak mali aj vaši detičky.
Viem, že každé dieťa je iné, len som z toho nejaká znepokojená.
Tak do 2 mesiacov zaspal aj na 10 minút má gauci, ale teraz vyslovene len v postieľke alebo v kočíku zaspí. Spinka tak hodinku

s_a
11. apr 2021

A čo iné by akože také bábätko malo robiť a ako dlho by podľa teba cez deň malo byť hore? Pol dňa? 🙈

denden77
11. apr 2021

este je malicky 😊 a ty bud rada a uzivaj, casom to skonci a budes len spominat so slzou na krajicku, ako si si mohla v klude kavu vypit 😂

dominika0126
autor
11. apr 2021

Len sa slušne pýtam. Som prvorodička, nebeha mi 6 deti po dvore...

marianarem
11. apr 2021

@dominika0126 Nas vydrzal takto kratko hore este aj ked mal 4-5 mesiacov, takze mne to pripada byt v poriadku.

adelaida33
11. apr 2021

Podľa mňa je to v poriadku. Aj moje obe deti v tom veku toľko spinkali a aj max. toľko vydržali byť hore.

zuvelyn
11. apr 2021

Aj moj tak spal, och koľko času som mala na seba vtedy, teraz bude mať rok a stale dobre spi v noci od 19 do 7 zobudí sa len na mlieko raz - niekdy dvakrát a hned spi ďalej, a cez den od 11 do 14-15. Buď rada za nenáročné dieťa 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra2010
11. apr 2021

@dominika0126 Ahoj. Donosene dieta ktore ma ca 3 mesiace papa cez den asi kazda 3,5-4 hodiny. Vydrzi byt max jednu hodinu po jedeni, potom spinka. Ked vecer napr. o 19 papa, tak v noci este dvakrat je hore na jelo. Po 4.mesiaci sa to bude menit, viac hore a dlhsie case medzi jedlom, v noci jedno papanie. To je skusenost po svojich dcer, obidve rovnako a dalo sa ich dobre nastavit 🙂
Uzivaj si.

danielahamar
11. apr 2021

mám 3,5 mesačného a áno, vydrží hodku, najviac dve cez deň, ale potom nasleduje 15-30minútový šlofík a pokračujeme dalej, takto je to až do večera a o cca 18 máme nočný spánok, cca do 3 prvé budenie a potom o 6 druhé budenie a pokračujeme dalším dňom aj dnes, za celý deň hodil 3x15min. spánok😨

dominika0126
autor
11. apr 2021

@alexandra2010 Maly nemal ani 3kg, keď sa narodil a teraz budeme mat len 3 mesiace a už má vyše 6kg. Ešte som sa tým ukludnovala, že asi rýchlejšie rastie, tak možno preto potrebuje toľko spinkať. V mojom okoli čo sú mamičky, tak ich deti sú pomerne dosť dlho hore. Preto som chcela vedieť aj názor druhých. 🙂

alexandra2010
11. apr 2021

@dominika0126 ano. moze byt tak. moja mala po prepusteni 2800 g a spala do konca 4.mes vela. mala aj zltacku. vtedy bolo dolezite ju budit kazde tri h na papanie.hlavne sa neporovnavat s inymi detmi. casto ide o chybanie rezimu a deti su vytuningovane , prekrmene...a spia do 20 minut cez den a potom su nervozne, potom sa uz nevie ci su hladne, ci maju krce z vela mlieka alebo ci su len unavene. Postupovala som podla knihy Tracy Hogg, nastavila som moje baby a fungovalo super, aj ked rozne deti mam.
My mamy mame byt nad vecou a naozaj snazit si to nastavit. deti sa nenarodia s prirodzenou schopnostou denneho a nocneho rezimu. Potrebuju nasu pomoc.

sruma
12. apr 2021

@dominika0126 myslim ze je to v pohode 😊

lucylliana
12. apr 2021

Náš maly bol hrozný spáč v 3mesiacich bol tak hoďku pol hoďku bdelý a potom zasa ďalej spal a deti sa menia priprav sa že to čo platí teraz o mesiac už nemusí

mravenek
AMBASÁDORKA
12. apr 2021

Aj my sme to tak mali...teraz ma mala 9 mesiacov a už je to úplne iné. Takže fakt užívaj 😉

lenka2710
12. apr 2021

@dominika0126 aj môj tak spával zhruba do 4mesiaca, joj to boli časy, som nevedela čo s voľným časom 😂😂 teraz ma 10 mesiacov a vydrží byť hore tie 3-4 hodiny, o 10 prvý spánok o 15 druhý spánok, o 20 nočný spánok, jedno krmenie, o 7 budíček 😊 ale od 5.mesiaca spáva zatiaľ rovnako, čakám kedy prejdeme na jeden! Staršia od 11 mesiaca mala len jeden a od dvoch rokov ziaden, to boli nervy, celodenny kolotoč, takže si užívaj a hlavne neporovnavat 😉

leicicka
20. nov 2023

@dominika0126 dobry den,
Prosim vas ako sa vam to potom upravilo? Dieta je v poriadku? Vsetko ok? Moj treti syn tiez hrooozne malo vydrz hore…nic nerobim len uspavam mam pocit.. v za 4 dni ma 3,5 mesiaca.vdaka za vasu odpoved

leonie35
20. nov 2023

Ahoj, co by som ja za to bola dala, keby moje dieta spinkalo 🙂 do 1 roka spal hodinu doobeda a 1,5 h poobede v kociku. Doma v postielke 30 minutove "spanky" doobeda a poobede, ale ozaj ani o minutu viac, nehovoriac o tom, ze predtym som ho 30 min. uspavala 🙂 Od roka poobedny spanok 50-55 min a od 2,5 roka ziadny 💆‍♀️🙃 Takze si to uzivaj

dominika0126
autor
4. dec 2023

@leicicka Dobrý deň. Malý bude mať teraz v januári 3 roky. Čo by dala za to, aby spal ešte 3x denne 😂😂 popravde si to už ani nepamätám veľmi. 🙂

dominika0126
autor
4. dec 2023

@leonie35 Čas prešiel ako voda a je mi strašne smutno, keď teraz čítam tento príspevok. Bude mať 3 roky teraz v januari. Nechápem. Už mame druhé bábätko a ten bude mať 9 mesiacov. Mám z tejto rýchlosti času úzkosť.
A síce bude mať 3 roky, ale spí ešte na obed tie dve hodinky aj s mladším bratom, tak si to ešte užívam. 😊😊😊