Spánok 7-mesačného bábätka

atka1989
11. aug 2022

Ahojte mamičky mám otázku ako nastaviť režim bábätku? Kedy dávať spinkať ako dlho je hore po koľkých hodinách ukladate na spánok? Akým spôsobom? A ako často papa ?
Ja sa riadim tým že každé 3 hodiny dávam papať. A do hodiny ukladám na spánok zvykne byť hore 1hod a Potom buď na rukách alebo kočíku ale je to večný boj a niekedy vôbec nezaspi. Večer chodí dosť neskoro spať okolo 22hod. Spánok má stále všelijako 20 minútový alebo pol hodinový.cez deň. Už som stoho zúfalá.

nika23t
11. aug 2022

@atka1989 myslím, že je to dosť individuálne, niektoré deti sú spavé viac, iné menej... Moja vstáva okolo 5 ráno na mlieko, potom zvykne po vypití ešte zaspať a spi tak do 8mej. Okolo 9. 30 jej dám desiatu-ovocie s niečím, a o 11tej ide spinkať. Spi približne hodinu, hodinu a pol. Vstane, okolo jednej ma obed a okolo tretej ďalší spánok. Tiež väčšinou hodinu. Potom vypije mlieko, o 18tej večera, nejaká ryžová alebo zeleninová kaša a večer po kúpaní o 20tej 150/180 ml mlieka. A ukladám spat. Tiež je k večeru už mrzuta, ale to už ju zabávam všelijako a vaňa ju upokojí pred spanim. Takýto mame rezim 😊 A mala bude mať 21.8.- 8 mesiacov.

atka1989
autor
11. aug 2022

@nika23t to máte skoro podobné ako my. Moja vstáva okolo 7 ráno vypije mlieko potom ide ešte spať o 8 a o 9h je hore okolo 11h jej dám obed prikrm. Potom ukladám spať. Niekdy nespi lebo nechce potom zase po 3hod.dam mlieko.hodinu počkám a ukadlam spať keď spi len málo 20,30minut niekedy 40min. A tak to do okola zase počkám 3hod.zase mlieko až tak do večera. 20hod kúpem o 21hod ma mlieko a ukladám na spánok.

cali2016
11. aug 2022

@atka1989 moja ma 6 a pol mesiaca.Rano vstava okolo 5-6 na mlieko,potom este zaspi do 7.30-8.O 9 mlieko, o 10 prvy spanok.Obed o 12-12.30,spanok o 1-.1.30. po zobudeni mlieko.Treti spanok okolo 4-5. Mlieko pred spanim okolo 6.30-7 a najneskor o 8 spi.Vydrzi mi byt hore max.2 hodiny.mozno sa snazis uspat prilis skoro,po hodine.Mozno ma uz dlhsie bdele okno.

anavixy
11. aug 2022

Takze kolkokrat cez den este spi? 7mesacne dieta by malo mat 3 spanky za den (dokopy 2-3hodiny), bdele okna 2-3 hodiny.. podla mna tvoje dieta doobeda este nie je dost unavene na spanok a poobede je uz preunavene. Riadit sa 3h rezimom papania je za mna v tomto veku blbost… podla toho co pises, chapem spravne ze dieta sa zobudi, o tri hodiny dostane papat a az hodinu na to ho zasa ukladas? Takze BO 4 hodiny? Alebo teda hypoteticky: napapa sa o 11tej, spat ide o 12tej, spi do jednej. Jest dostane kedy? O druhej?
A este dalsia otazka, preco po papani cakas hodinu po jedle na spanok ci to nie je pravidlo? Sorry ak som to zle pochopila, len sa snazim zorientovat 🙂

lienka.7
11. aug 2022

@atka1989 ja vobec neriesim nejaké časy. Vypyta si ked je hladna (poznam uz ton a intenzitu placu), smadna, ked je pocikana tiez inak place. Taktiež ked si pospi, pospi si. Neobmedzujem ju.
Teraz v týchto horkach co boli/su to bol aj tak horor. Vecer ide spinkať okolo 20.00, max.sa zobudi okolo pol noci potom na mliecko, spi potom zvyčajne do 6-6.30. Podrieme si potom okolo 9.00 na 20 min., potom spinka na obed a do večera si zdriemne aspon 2x.

nika23t
11. aug 2022

@atka1989 no moja keď nechcela spat, tak som jej predĺžila časový interval. Ale netlac veľmi na svoje, ak vidíš, že je hrave, nedávaj ho spinkat. A ak napr ide spať 2 hodiny po obede, tak mu daj trochu mlieka v postieľke, a nechaj drobca už tam, nech oddychuje. Moja sa pri mlieku vie tak naladiť na spánok. A keď nechce, tak nechce. Nasilu ju neuspim. A možno jej staci tých 30 minút... Ale 3 hodiny je hore, až potom ju ukladám. Do 5 minút spi.

atka1989
autor
11. aug 2022

@anavixy lebo keď sa zobudí niekedy to vyjde že akurát prešli 3hod od kŕmenia dám jej mlieko vypije napríklad o 13hod a o druhej ju idem dať spať. Niekdy zaspí ale sa skoro aj zobudi niekdy nezaspi . Alebo keď stane skôr ako ma papať tak je hore pokiaľ neprejdu 3hodiny od kŕmenia dám jej zase mliečko presné keď prešli 3hod . Keď vypije ešte je hore hodinu potom už ju dávam do kočíka spať. Neviem preto si pýtam radu ako kedy mam kŕmiť a uspavat prvé dieťa mám.

anavixy
11. aug 2022

@atka1989 ja davam malej mlieko tesne pred spanim, tak to aj vychadza… ja teda tabulky nesledujem, hoci ich poznam, ani nie sme moc rezimove, ale prirodzene nam to sedi na tabulku… skus sa viac drzat tych bdelych okien, nech je unavena tak akurat, skus minimalne 2-2,5 hodiny ju nechat hore a az potom uspavat. Moja mala tiez nikdy nespala dve hodiny v kuse ako niektore deti zvyknu, nehrozi.
A to papanie, no ak nie je hladna skor tak kludne to tak dodrzuj, ale podla mna tesne po mliecku by lepsie zaspala 🙂 držím palce

atka1989
autor
11. aug 2022

@anavixy 3 krát cez deň, ráno keď zobudi o 7rano ma mlieko je hore tak 40minut a ide spať do 9h. Zobudi sa ak9 kedy za pol hodinu alebo za hodinu a niekedy spi aj do 11hod.zase jej dám papať prikm a okolo jednej alebo druhej ju dávam spať pospi 20minut alebo pol hodinu .keď sa zobudí. Ešte ide spať o 18hod spi hodinu . O siedmej kupem alebo o ôsmej o 21hod. Má mlieko dávam ju spať. Buď na rukách uspavam alebo v kočíku ale dlho uspavam hodinu ..každé 3 hodiny papa keď sa napapa hodinu je hore a ide spať. Neviem či stoho budeš mať asi guláš.

atka1989
autor
11. aug 2022

@anavixy dobré vyskúšam ďakujem pekné za radu .

anavixy
11. aug 2022

@atka1989 este mi napadla alternativa posunut jej poobedny spanok, tym padom vynechat ten o 18tej a ulozit ju na nocny spanok okolo osmej alebo kusok skor. Tym sa mozno spanky aj predlzia a aj ukladanie na noc bude skor, aspon u nas to tak teraz je. Ale pozor, my sme prvykrat takto boli nahodou, proste ten posledny spanok sme vynechali lebo sme neboli doma a teda zaspala okolo pol osmej podla mna na noc.. lenze podla nej to bol len treti spanok a o deviatej bola hore cela svieza🥲 takze spat sla v konecnom dosledku asi o polnoci 🙈 ale potom uz len par dni mala tri spanky a dalej uz len dva, mala vtedy 8 mesiacov

andreatytler
12. aug 2022

@atka1989
Hlavne sa riad dietatom. Ono same si nastavi rezim. Ty ho len sleduj a ukladaj na spanok hned ako zacnu znaky unavy (cerveny nos a oci bol prvy znak u nas). Vacsinou rano deti vydrzia byt hore kratko a k veceru sa to predlzuje, ale bdele okno by nemalo byt viac ako 3 hodiny. Cize ak ma denne spanky velmi kratke (0.5 - 1 hodinu), musite mat 3 spanky. Ak su spanky dlhsie (1.5hod-2 hodny) stihnete iba 2 spanky.
Urci si presne cas vecierky, najlepsie okolo 19:00 lebo spanok pred polnocou je najzdravsi. Denne spanky sa snaz usmernovat tak aby ti vysla ta vecierka vzdy v to istom case.
Nerataj cas medzi jedlom. Uz nie je novorodenec aby bola krmena v presnych intervaloch.
Davaj jedlo pred spankom, alebo jednoducho ked je hore a je hlana a ako to akurat pride. Necakaj hodinu medzi jedlom a spankom. Mozno pockaj 15 minut, nech ma zaludok trochu skludneny.

3 denne spanky:
7:00 budicek
9:00-10:00 prvy spanok
12:30 - 13:00 druhy spanok
15:30 - 16:30 treti spanok
19:30 vecierka

2 spanky:
7:00 budicek
9:00 - 11:00 prvy spanok
13:30 - 15:30 druhy spanok
18:30 vecierka
Zase zalezi aj toho o kolkej sa rano zobudi. Ak za sobudi o 5:30 stihnete tam vtesnat aj dalsi spanok.

Ked sa cez den zobudi po 20 minutach, skusas douspat na rukach alebo v kociku? Ja som sa vzdy snazila douspat a spaval 2 hodiny cez den.

ls56
12. aug 2022

Moja ma 7 mesiacov a tyzden. Rano sa budi medzi 5:30-6:30. Pohrame sa a zbruba o 8.00 ide spinkat a to ju nakojim pred spanim.Niekedy spi hodku a niekedy len polhodku.Ked vstane tak cca o hodinku a pol jej dam ovocie. Okolo 11.00-11.30 ide spat znova a to sa znova koji. Vacsinou hodinku pospi. Ked vstane tak znova za taku hodku a pol jej davam obed. O 15.00 ide spinkat a spi uz len polhodku a koji sa. O 18.00 kupeme a niekedy jej davam este aj kasu pred kupanim na noc. A pred spanim sa znova koji. No je to take hala-bala,ale nema fixne ze kolko spinka a kedy chodi,tak den prisposobujem za pochodu.

andreatytler
12. aug 2022

@ls56 Presne aj ja som davala mliecko pred kadym spankom a prikrmy pomedzi to ako bolo dieta hladne.

ls56
12. aug 2022

@anavixy anoooo to sa stalo aj nam😂😂 rano sa zobudila neskor a pospala spanky aj dlhsie cez den a vysli nam len dva. Vecer uspana.Super.Cas s muzom pre seba a o hodinku sprrrska.A zaspala tiez az po polnoci lebo podla nej to bol len treti spanok🙈🙈🙈🙈😂

ls56
12. aug 2022

@andreatytler ono vzdy bude cca ten den iny ako bol vcera. Dnes mi napriklad vstala 5.30 a uz po hodinke bola unavena,lebo mala zlu noc a nedalo sa jej spinkat.Takze pravdepodobne nam dnes vyjdu 4 spanky ale co uz. Treba byt flexibilny a neni kazdy den ukazkovy.

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz