Spánok štvormesačnej dcérky

15. okt 2020

Kedy davate spinkat na noc babatko? Moja dcerka ma 4 mesiace a zvycajne chodi spat okolo 19,30 no je to boj, niekedy zaspi az okolo 21, 00. Zaspi bud v kociari, na rukach alebo prsniku. No problem mame ten, ze neviem co je lepsie. Mala sa totiz zobudi po poslednom poobednom spanku cca o 17,00. A kupat chceme zvycajne pred 19,00, napapa sa a ide spat cca 19,30. Chcem sa vas spytat ci nahodou nebude lepsie ju dat spat skor, po 1,5 hodine najviac, co je hore, pretoze zbytočne natahovat jej cas aby vydrzala presne do urcitej hodiny na kupanie je asi blud ze? Mam preto pocit ze z toho je nervozna ze pred nocou je dlho hore a uz nevie ako zaspat, a preto mame neustaly boj s vecernym zaspavanim. Dakujem za vase skusenoti.

lucindav
15. okt 2020

Ahoj, veru ja som tie časy prisposobovala podľa toho ako dlho bol maly hore.. až možno okolo 8meho mesiaca sa chytil na nejaký rovnaký večerný čas zaspávania. Niekedy šiel spat už o 18:30, niekedy o 20:00. Ale mal rôzne obdobia, okolo tohto veku 4 mesiace sa večer chcel len kojiť, resp byt na prsníku..presne aj do 21:00, aj 2 hodiny, pre neho bolo najlepšie keď som si s ním išla ľahnúť (hoci ja som mala z toho nervy) 🤷🏻‍♀️ Tvoje babo je ešte malinké, je to v tomto veku stále take osemetne

andreatytler
16. okt 2020

Podla mna je prave ze prospesne mat pevnu vecierku. My sme s tym zacali ked mal 6 mesiacov lebo trvalo aj 2 hodiny kym zaspal... odkedy sme zaviedli pevnu vecierku, tak bolo vecerne zaspavanie bez problemov.
Skuste dat spat skor alebo aj neskor a uvidite co bude fungovat.
Nam sa osvedcilo ze pred vecierkou musi byt hore najdlhsie z celeho dna.

mamanadruhuu
16. okt 2020

Ja som mala to stastie, že mne obe baby spáli dobre .. pri prvej to bolo tak, ráno sa zobudila o 8-9 potom išla spať keď 8 a skôr sem tam tak o 10 a keď tak o 11 to bola taká hodinka polhodinka spánku, no a poobede išla spať o 1 to spala do 3 a vedela si ešte okolo tej 5 do 6 tiež hodinka no a večer až o 10 a spala celú noc ... A posúvala som to pekne ranný spánok som zrušila a už mala len obedny o 12 aj do druhej trval a potom ešte hodinku si vedela zdriemnuť takto to bolo asi do roka .. a potom už len raz za deň a to poobede mali sme viac aktivít cez deň, a poobede vedela spať čaj 3-4 hodiny ... Keď som otehotnela s druhou dcérou tak som bola rada ako tehotná že si tiež môžem pospať ale zasa plnili večer problémy ja unavená som padala do postele a ona sa chcela hrať.. takže cez deň som nechávala spávať 2 hodinky... Teraz niekedy ani nespava poobede... Ale keď si vie tak tú hodinku az hod a pol nechám .. no a samozrejmé že aj čas zaspávania som posúvala postupné nech si zvyká .. teraz chodí spávať o 7 niekedy o pol 8 pol 9 a niekedy aj o pol 7 zaspí na gauči. Ale zase ráno už o 5 - 6 -7 hore dlhšie ani za svet ..

No pri druhej som to inak spravila.. bohužiaľ dávam obe teraz spávať na raz okolo tej 7 prvá ide druhá dcera, niekedy zaspí skôr niekedy neskôr ...ráno už o 6 hore tak ide spať okolo tej 9 do tej10 tam sa nadediatuje a ideme von potom ide spať okolo tej 1 hodiny a to záleží ako dlho spí .. niekedy to je 20 minút niekedy 2,5 hodky ... No keď to je tých 20 minút tak ju viem ešte raz dať ale len na hodinu lebo vie byť mrzutá ... No s ňou a s denným spánkom to je horšie ale tak dávame to .. ale čo veď postupne sa to zmení 🙂

lucylliana
16. okt 2020

Ja mám 4mesacneho syna a pred večerným spaním ho áni nedávam spinkať od 15 do 18 je hore hráme sa zabávame potom ho idem buď poutierať alebo okúpať a ide sa papať zväčša zaspinka na prsníku a aj keď zaspí ho 10min nosím na ramene aby si odgrgol a potom ho dám do postieľky lebo keď spinkal pred večerom bol to veľký boj aby zaspal a boli sme radi keď zaspal po 21

lenka3008
16. okt 2020

Ahoj,ja mam taký istý problém ale nejak tomu nevenujem pozornosť.Tiež ho dávam spinkat tak o 20.00h.ale nie vždy nám to vyjde.Niekedy je už o 19.00 strašne unavený takže ho jednoducho dám spinkať.Ak by som to naťahovala potom by už bol veľmi mrzutý a mal by problem zaspať.Taketo bábo by nemalo byť hore dlhšie ako 2 hodiny.