Spí aj vaše dieťa tak veľa?

anniera
5. dec 2010

Možno ma vysmejete, ale musím sa spýtať. Mám čoskoro 6 mesačného mládenca. Spí nasledovne:
ráno vstane o 9:00, 10:00 zaspí, dokáže spať do 15:00, potom je hore nejakú hodinku a spí do večera do tej 19:00-20:00, potom je hore nejakú hodinku-dve a spí do rána do 9:00.
Zdá sa mi že spí nejako veľa. Má niekto skúsenosť s dieťaťom čo veľa spí??? Neviem to porovnať, lebo prvý syn nespával nič, takže naozaj neviem čo je norma. Nemá odchýlky vo vývoji, len je trošku väčší na svoj vek - aj dĺžkou aj váhou. Je tu nejaká mamička čo mala tiež pocit, že dieťa stále len spalo???

mia258
5. dec 2010

Moja má síce len tri mesiace, ale s ňou je to rovnako. Zaspáva mi večer o deviatej a do rána do siedmej spí. Zobudí sa v noci maximálne raz, niekedy prespí noc celú.

pink_lady
5. dec 2010

moj drobec bol od narodenia spavy, v 6 tyzdnoch prespal celu noc..uzivaj si to ze spi ako spi, ono sa to bude postupne redukovat, 😉 ...podotykam, boli sme na flasi (najskor som z flase davala MM neskor nutrilon...) lebo aj to moze rozhodovat kolko dieta spi, UM je sytejsie

kaja73
5. dec 2010

Ak dobre ratam tak nespi len3- 4 h do dna?Ciže spi 20-21h? To sa mi zda v takmer 6m fakt dost.Ja by som sa poradila na tvojom mieste s pediatrom.Jasne,že je každe babo ine , ale toto je asi vela čo spi.Ved takto spava novorodenec-tych 20 h.A mnohi aj menej.Ale možno je to OK.No aj tak by som dala vyšetrit napr či nie je anemicky-take deti možu byt viac spave.

maggie2
5. dec 2010

netreba sa radiť hneď s pediatrom ako Ti tu ktorási píše - božemôj. Veď každé dieťa je iné. Moja dcéra tiež spávala toľko v tom veku. Nenechaj sa zbytočne strašiť. Keby bolo dieťa choré, tak sa prejavuje ako choré aj inými príznakmi nielen spavosťou

katecameron
5. dec 2010

anniera prestan mu varit ten makovy odvar 😀 a k tej anemii moj syn bol anemicky a vooobec nebol spave dieta proste to bude spachtos v tom lepsom pripade

kralicica
5. dec 2010

ty kokso :D aj ja chceeem !!! tolko spal moj syn dokopy odkedy sa narodil 😀 uzivaj si to, raz to asi skonci...

alami
5. dec 2010

možno je to v poriadku - a teda asi aj je, neľakala by som sa dopredu, ale rozhodne by som to pediatričke spomenula 😉

traktor
5. dec 2010

ja mam spave dieta..este aj teraz v tomto veku spinka 2 x za den +prespi celu noc...niekedy zaspi uz o 6tej a spinka do rana....mame to tak od narodenia,aj na kojenie sa budil nie kazde tri ale kazdych 6 hodin, velmi skoro zacal spavat celu noc, cez den bol malo hore, ... doktorka povedala, ze skratka niektore deti su take...mam byt rada.. 😉 ...a nedaj sa zastrasit , ze je chore...ved by si to na nom zbadala, ze nieco nie je v poriadku...

njonja
5. dec 2010

Boze, ako ti zavidim! My spime uz takmer od narodenia tak, ze sa mi takmer kazdy den budi KAZDU HODINU, niekedy vynimocne kazde dve, v noci a cez den prespi tak od 20 min do jednej hodiny, ak mam stastie....
Mozno to nic nie je, ale aj ja by som pri najblizsej navsteve to asi spomenula lekarke, ale nestresuj sa, uzivaj si tento skvely stav🙂 nebude trvat vecne.-)

benne
5. dec 2010

môj brat nemal problém zobudiť sa po poobednajšom spánku večer o piatej a o šiestej išiel spať na noc... kolko mal vtedy, to ani netuším ... ale je teraz úplne normálny 😉 No a suseda má syna, ktorý v 2,5rokoch bol na jarmoku, tam bola trampolína, na ktorej hodinu skákal, o tretej ľahol spať a vstával ráno o siedmej 😀 😀 a to sme medzitým robili dieru do vonkajšieho, 60cm múra 😀

aduskatt
5. dec 2010

moj syn sa ulozil o jednej na poobednajsi spanok, tahal do piatej a od osmej spal do rana do siestej,najedol sa a do deviatej tahal zasa.ako tu pisu maminy, kazde dieta je ine🙂

olifcek
5. dec 2010

zajdi k pediatrovi, zrejme je dost chudokrvny Tvoj drobec, neliecena anemia je nebezpecna.

kvetinacik
21. jan 2011

Aj ja rozmyslam, ze zavolam doktorke. Nasa babika ma 2,5 mesiaca a uz ud prveho mesiaca prespala celu noc ( cca 7 hodin) Najnovsie uz vyse tyzdna spi v noci 9 hodin!!!! Bala som sa, ze zacne chudnut, ale ona pribera uplne normalne. Je iba kojena. Inak je zlatunka, spokojna a usmievava. Ako okrem spavosti by sa anemia mohla prejavovat?????

bianca
21. jan 2011

nie toto nieje normalne.Neposudzujem podla seba lebo moje dieta prestalo spat poriadne v 3 tyzdnoch a od vtedy bojujeme.Urcite zajdi za dr minimalne na krvne odbery a neverim ze neskoncis na neurologii a na CT.

sunea
21. jan 2011

Zajdi k doktorovi, to nie je normalne, 6 mesacne dieta je uz omnoho aktivnejsie. Mne v tej dobe tiez spaval syn 4x denne, ale neprespal 20 hodin zo dna.

alias313
21. jan 2011

každe dieta je iné.....môj malý ako sme prišli z pôrodnice spal celú noc keď mal nejaký mesiac. A keď bol väčší spal mi cez deň v pohode aj 3x 😉 Teraz mi cez deň spí 2-3 hodinky a prespí celú noc ide spať o desiatej a vstáva okolo 9. Ale ak sa Ti niečo nezdá tak to povedz svojej doktorke. Inak ja keď som bola malá som tiež veľmi veľa spala a mama som mňou utekala k doktorke, že stále len spím 😀 a tá sa smiala, že koľko má mamičiek čo sa sťažujú že im deti vôbec nespia...

dzio2
21. jan 2011

Pre tvoj klud zajdi k dok na krvne testy ,nestresuj , 😉 kazde dieta je ine bud rada , ze tak hajuska , uzi si to,zachvilenku to skonci , nahle ako sa mu budu tlacit zuzbadla 😉 moj nazor

majulienka27
21. jan 2011

podľa mňa je to strašne veľa koľko naspí, kedy sa stíha učiť nové veci, ktoré by vo svojom veku už mal vedieť, lebo ak celý deň prespí tak mu toho času veľa neostáva

ja by som radšej zašla k lekárke, je lepšie trikrát prísť zbytočne ako neprísť vôbec a potom si to vyčítať

dahra
22. jan 2011

No ja mam teraz maleho v takom veku, v akom bo tvoj, ked si pisala:
spime v rezime : noc 19.30 -8.00 (2 zobudenia na papanie na 10-15 min), doobedu spanok od 10.00 (rozne, ale min. hodku, ale uz sme mali 4 hodky vkuse). Potom este podla prveho zobudenia spanok od 14.00 do 17.00 a okolo 18.00 take polhodinove zdriemnutie. Cez den vydrzi byt hore max. 2 hodky a pyta sa spat. Ratala som minule, ze spi cca 16-19 hodin denne.

pastelka28
19. mar 2013

zdravim mamicky.. 🙂 ja mam tiez ,,problem,,moj 2 a 8 mesacny syn Samko v poslednom case stale spinka...cez den aj dva krat za den po dvoch hodinach a potom vecer a spi aj 12 hodin v kuse...a stale by len polihoval v postielke len tak ani hrat sa nechce...chory nie je lebo bol neavno...tak sa o neho bijim aby nemal neaku skrytu chorobu...alebo nieco.. ☹ neviete mi poradit s tymto problemom?dakujem

suz2
19. mar 2013

wow, tak toto keby môj malý dokázal aspon 2x do mesiaca takto krásne spať, tak som šťastnáááááááá :o)

simsalabim
19. mar 2013

Na 6 mesacneho drobca sa mi to zda privela.... ja by som to urcite spomenula lekarke, hadam nejake vysetrenia by mohla urobit. Znama mala 2 rocnu dcerku, ktora zacala byt takto spava a ked to povedala lekarke, tak vysetreniami zistili detsku cukrovku...

ivinka77
22. mar 2013

ja mam 4mesacnu ''sipkovu ruzenku'' a tiez spi cez den od 9-13, potom 15-19 a potom vecer od 21 do rana do 7.30 a uplne ta chapem, lebo tiez si niekedy pripadam akoby som mala doma mimozemstana 🙂 dokonca niektore ''kamosky'' ma zacali strasit, ze deti, co maju problemy so stitnou zlazou, tak su takto velmi spave...ale pediatricka ma ukludnila, nech to neriesim, pokial prospieva a je spokojna, usmievava, tak je vsetkjo oki....proste je len spachtoska 🙂 a ma tuhy pokojny spanok zrejme....lebo vela deti nespi nie preto, ze by sa im nechcelo, ale preto, ze ich nieco zo spanku vyrusi... :(

whiterosses
22. mar 2013

každé dieťatko je iné, napr. ja som prespala celé detstvo :D a to doslova, mňa museli budiť ked som bola miminko jedla som len 3krát denne .. a vidíte narástla som a je zomňa žena :D moja dcérka, cez deň spí ako sa jej chce.. či na hodku či na pol hodku či 20min .. aj dlhšie .. a v noci spí ( aj 10- 12hodín ) sice máme 16týždňov, nedá sa to moc porovnať ale každé dieťa je iné .. opýtajte sa dr, konzultujte s ním

tea333
22. mar 2013

moj drobcul vie spat 2x denne 1,5hod. v moci ale max9hodin, a kazdu chvilu na prse

slavinka9
22. mar 2013

podla mna je to normalne 🙂 ak strasne chces zabehni k lekarke nech spravi krvny obraz, aby si bola kludna.... 🙂 moja mala tiez takto spavala....ked bola mimino vydrzala hore tak 20min. len sa napapala 20 minut sa divala alebo som ju ponosila porozpravala sa s nou a zalomila 😀 . na jedenie som ju nebudila vypytala si sama niekedy 1x za noc niekedy aj 5x. pryzkrat sa pretocila z chrbatika na brucho ked mala skoro 8 mesiacov 😝 . potom ako sa to blizilo k jednemu roku zacala byt aktivnejsia...ale teda nie moc extra.proste lenivec lenivy. ked mala 1roka 2 mesiace zacala chodit. podla mna jej nic nechyba a podla lekarky je v poriadku. teraz ma tolko energie ze za nou nevladzem behat.. noc ale prespi celu....a ked ju nezobudim spi aj do 10,00rana. ked ju zobudim o siedmej tak o pol 12 sa uz pyta spinkat a spi aj 4-5 hodin. bude mat 3 roky..takze moja rada ..naozaj si to uzivaj 🙂

bambulka026
26. mar 2013

Ja by som bola stastna keby mi tak deti spali, aspon toto druhe... 😀

danjelca
26. mar 2013

podla mna to nie je ok na 6 mes. dieta ved spí takmer v kuse??

simca06022011
26. mar 2013

Mne mala spala tiez skoro stale takto.. a sme v pohode.. aj teraz ma svoje dni.. spi mi cez obed 4 hodiny... + od 19tej do 7mej rano...

manchester1987
26. mar 2013

my mame tiez 5 mesiacov a tiez dost spime...teda kazde 3 hodiny mame taky ritual ze sa zobudime papame hrame sa spinkame a to kazde 3 hodiny presne