Sťahovanie predkožky u chlapčeka

zuzka565
31. jan 2019

Mamičky chcem sa vás opýtať či sťahujete predkožku u synčekov. Moja Dr. Mi to kázala skoro od narodenia. Išla mu pomaličky pekne dole. Len teraz máme taký problém ze kým nás neoperovali lebo nemal malý zostupny semenník tak mu išla pekne skoro do polky zalude dole a teraz posledne mu ide iba kusticek. Nechcem mu to nejak nasilu ťahať. Ale sa bojím aby mu to nestahovali nasilu potom v nemocnici. Momentálne má malý 20 mes. Ďakujem z vaše rady.

lubik87
31. jan 2019

@zuzka565 sťahuj po kúpaní prípadne natieraj krémom slezu od just .uvoľňuje a pomáha 🙂 má ešte čas môj bude mať 6 a ešte nepretiahne....v iných krajinách to riešia až v 12/13 rokoch u nás dobre že nie 2 ročným..aj môjmu chceli strhnúť nasilu alebo obrezat zatrhla som obe
.nemal ani zápal ani problém ..klop klop

zuzka565
autor
31. jan 2019

@lubik87 ďakujem pekne. Po každom kúpaní mu stiahnem koľko ide. Len to mi nejde do hlavy že pred tým mu išla viacej dole ako teraz.

terezka1947
31. jan 2019

@zuzka565 kludne po kupeli,ci sprche jemne pokracuj...postupne to pojde.

jantato
31. jan 2019

prvému som skusala az po 2 roku, potom si uz len sam... teraz druhému ktory ma 3 a pol roka, sem tam skusim,ide mu dak do polky. urcite by som nedala ani ja jak pisala @zuzka565 nasilu stiahnut . tiez klop klop

lubik87
31. jan 2019

@zuzka565 ono sa to stiahne..syn mal.taku pol CM dierku a za dva týždne pár mm potom zasa za pár dní už veľkú..ešte a nájdeš kvet slezu bylinku tak.mozes aj do toho namáčať .myslím že kvet .🤔

renatka100
31. jan 2019

@zuzka565 u nas to doktorka zakazala, taze ziadne stahovanie sa nekona, ma teraz 14 mesiacov

keithy
31. jan 2019

Nám to doktorka nakázala od narodenia a asi za tri mesiace sa nám to podarilo úplne. Má rok a všetko v poriadku, preventívne vždy keď ho kúpem, tak mu ju stiahnem ☺️

kika831
31. jan 2019

@zuzka565 mas este malickeho chlapceka. Po kupkani jemnucko stahovat, nic na silu, aby sa nevytvorili ranky. Prave som vcera sledovala relaciu kde lekar presne o tomto hovoril. Vsetko sa vekom spravi. Tak ako bolo pisane vyssie mozes pouzit slezovy krem od justu. A to ze dnes uz malicke 2-3 rocne deticky trapia pretahovanim nasilu a operaciami je total nezmysel- pokial samozrejme nie je vyslovene problem. Takze pohoda a klud. Nie je dovod na stres. Drzim palce

nikpa
31. jan 2019

@zuzka565 ja sťahujem synovi ale pod tečúcou vodou, v kupeli su baktérie ktoré nemusia robiť dobrotu keď sa mu dostanu pod predkozku a zakvasia mu tam. Tak mi kazala doktorka a je to zatial v poriadku. Ale tiez raz ide menej, raz viac 🙂

zuzka565
autor
1. feb 2019

Ďakujem za rady. Ja mu to sťahujem len koľko mi ide. Nič nasilu. Nemá chvala Bohu žiaden problém. Klop klop 😀. Len keď som bola s nim v nemocnici na tej operácii tak bol jeden chlapček ktorému sťahovali predkožku operačné a chudáčik malý ako si v trpel aj so svojou maminou 😪☹️. A to nechcem pre svojho synčeka.

hettinka
1. feb 2019

@zuzka565 ja radím nesťahovať. Predkožka sa sama uvoľní v puberte, to, že majú chlapci problémy často spôsobí práve predčasné sťahovanie predkožky. Hádam nikde vo svete sa toto nerobí, len na Slovensku, Nás tiež lekárka nútila, aby sme to malému sťahovali, tak som mu robila sedavé kúpele v slezovom maceráte a so slezovým krémom, ale to už mal asi 5 rokov, pekne sa mu to stiahlo ... Teraz si to už sám pri kúpaní, koľko mu ide a neriešim.

didi35
1. feb 2019

@zuzka565 Je ešte strašne maly. Mám dvoch chlapcov, obom sa to úplne uvoľnilo samo okolo 5-6 roku. Zbytočne lekári stresujú. Môjmu synovcovi to násilne stiahol lekár a pamätá si to doteraz... preto som nedovolila, aby mu to robila lekárka. Uzatvorenie ma nejaký význam, načo predbiehať prirodzený proces?

didi35
1. feb 2019

@zuzka565 Je ešte strašne maly. Mám dvoch chlapcov, obom sa to úplne uvoľnilo samo okolo 5-6 roku. Zbytočne lekári stresujú. Môjmu synovcovi to násilne stiahol lekár a pamätá si to doteraz... preto som nedovolila, aby mu to robila lekárka. Uzatvorenie ma nejaký význam, načo predbiehať prirodzený proces?

lienka9
2. feb 2019

@zuzka565 mne lekarka povedala ze nemame stahovat.tak iba jemne cistime.

nikiki29
2. feb 2019

Mne napr. poradili od narodenia sťahovať, ale že stačí aj 1-2mm a potom postupne viac, ideálne po kúpaní. Brat má teraz 6 rokov a mama mu sťahuje takmer celú, po kúpaní, niekedy si sťahuje aj sám, ale nikdy nie úplne celú, netreba to nasilu, vraj stačí že sa odhalí väčšia časť 🙂