Svokra a odplienkovanie

31. júl 2023

Dcera je na prazdninach u svokry. Ma 3 roky a nosi plienku na spanie, pretoze sa este pocikava. Nie kazdu noc, ale povedzme 1 noc nepocika, 3 ano a takto sa to strieda. Svokra si ale zmyslela, ze ju odnauci od plienok na noc a nebude jej ich davat, lebo tak sa predsa deti od plienok oducia. Aj napriek tomu, ze som ju poziadala, aby dcere plienku na noc nechala, odplienkovanie poriesime, ked bude na to zrela. Nerespektuje to. Co robit? Nad viacerymi vecami, kt. svokra robi aj napriek tomu, ze sa mi nepacia, som mavla rukou - su u nej na prazdninach, tak kaslat na to. Ale toto ma hneva. Najma ak sa mala v noci pocika a bude spat v mokrom, pretoze ju urcite svokra nebude kazdu hodinu kontrolovat ci je sucha..

beata_k
1. aug 2023

@amelia89 Tak dnes som sa naucila nieco nove. Idem si poznacit do dennicka 😆

amelia89
1. aug 2023

@beata_k Na MK je vzdy niečo nove čo sa mozeme naučiť 😀😂

beata_k
1. aug 2023

@amelia89 Za pudotvorbu mas 100 bodov 😃😃😃 Ak mozem, tak si to slovo privlastnim 🤭

alickapusinka
1. aug 2023

Tvoja 3 ročná dcéra nie je zrela na odplienkovanie. Ak nie teraz tak kedy bude zrela na 5 rokov. Je leto teraz treba odúčať a nie v zime. Teraz ak má vek 3 roky a pôjde do škôlky tam jej plienku na spanie dajú asi nie ak pôjdu po obede spať. Takže vek 3 roky najvyšší čas nemať plienku.

autor
1. aug 2023

@alickapusinka Dcera nema plienku na den a ani na denny spanok, pisala som o nocnom pocikavani. Odporucam precitat prispevky vyssie + u mna nebola otazka kedy odplienkovat, a ani aky je najvyssi cas na to nemat plienku. Cely prispevok je o nerespektovani rodicovskych poziadaviek svokrou.

evelyn246246
1. aug 2023

.. svokra by sa miesat nemala ale zase .. kedy podla teba bude zrela ? v 10tch ? ...ved ma 3 roky, predsa je najvyss cas nejako zacat ..nic proti ale to mi pripomina kojace matky 5 rocnych deti omg ...

amelia89
1. aug 2023

@evelyn246246 a ako sa zacina nocne odplienkovanie?

janulik2008
1. aug 2023

Neter mala skoro do 5 rokov. Jednoducho mohli sme okolo nej aj tancovať, aj posadiť na wc alebo nočník, aj nedať piť nezobudila sa ... Až jedného dňa bola suchá

notebook
7. aug 2023

@amelia89 áno isté aj na noc. Ak je normálne zdravé tak v troch rokoch o plienkach ani chýru.

amelia89
7. aug 2023

@notebook samozrejme. Takze deti ktore maju v 3 rokoch a mesiaci plienku su chore ano?

annm81
7. aug 2023

@notebook Lekári by s tebou nesúhlasili. Trojročné dieťa, ktoré má nehodu niekoľkokrát do týždňa nepovažujú za choré a teda sa ho žiadny lekár nebude snažiť liečiť. Ešte aj v 4. rokoch sa každé tretie dieťa pomočuje dva a viac krát týždenne. Tak to bolo aj v minulosti, len sa tým nikto nechválil, keďže neexistovali anonymné internetové fóra, kde človek pre takúto "diagnózu" neutrpí osobnú hanbu.

amelia89
7. aug 2023

@annm81 Mne velmi vadi ze v poslednej dobe mam pocit ue tu na fore akakolvek “osobna skusenost” je vlasne ta určujuca co je spravne/nespravne chore/zdrave atd. Lebo “ja nepoznam ziadne 3 rocne dieta ktore” alebo “moje deti v 1.5 roku uz robili to a ono”. Proste nicim nepodlozene fakty,len pocity. A dokazu tu zeny a deti dourazat. Ja preto aj niekedy reagujem ostro lebo vazne mi to bytostne vadi. To ked si niekto nevidi pod nos,neprecita si ziadny odborny post,nic nove sa nenauci ale bude sa bit do hrude ako to je lebo jeho deti pred 30 rokmi robili to a ono.
Inak uplne odveci to pisem tebe ja viem ale potrebovala som to uz asi niekde napisat 😀

annm81
7. aug 2023

@amelia89 Vieš, ani tá osobná skúsenosť nemusí byť na figu, ale rozhodne väčšinou nemá takú váhu ako štatistika na veľkej vzorke. A tiež by človek mal zvážiť, či má dosť informácií. S koľkými ľuďmi z okolia sa asi tak človek bavi o tom, že práve jeho dieťa sa pocikáva? Vzhľadom na názory, aké vidíš tu, to väčšina rodičov priliš nerozmazáva. Moja osobná skúsenosť je taká, že áno, z rozhovorov s inými rodičmi fakt neviem, ktoré dieťa má tento "problém ". Za to v škôlke, keď zájdem na toalety, vidím koľko detí má plienku na spanie - síce mi to nepovedali rodičia, ale sú tam rozložené boxy s menovkami, kde sú uložené plienky, vlhčené obrúsky a krémy na zadok - a veru u tých 2,5-3 ročných to bude viac ako polovica s plienkou na spanie (a to sa bavíme o krátkom, dennom spánku).

amelia89
16. aug 2023

Inak len tak pre zaujimavost. Ked sme zacali tuto diskusiu moj cerstvo 3- rocny syn mal na noc normalne plienku. Bez natlaku,nocneho posadzovania a hystercenia ju mal zrazu kazdu noc suchu. Uz ju nemá. Niekedy stacia 2-3 tyzdne a vsetko sa mení, ale podla niektorych ludi v tejo diskusii uz mal vazny problem a bol neviem aky lebo v 3 rokoch mal
na noc plienku. v 3 rokoch a 1 mesiaci uz nie… netreba niekedy tlacit so vsetkym na pilu