Uspávanie bábätka vo vajíčku

15. nov 2022

Ahojte, uspavali ste niektora babatko vo vajci? Inde sa jej vobec nepaci a v nom mi do 10 min zaspi kedze sa to da hupat...potom ju prelozim....Bojim sa ze si na to zvykne a nebude uz vediet inac zaspat..mali ste niektora rovnaky problem?

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela181
15. nov 2022

Síce toto som nerobila, ale nebála by som sa toho že si “zvykne” proste keď vam to teraz tak vyhovuje, tak uspavaj tak 😊 možno o mesiac už vo vajíčku nebude chcieť spat ani za svet 🤷🏻‍♀️ ja som sa tiež bála toho, že si zvykne na nejaký štýl uspávania, ale to sa fakt mení…ja som napríklad dlho uspavala na denne spanky doma v jedálenskej stoličke na kolieskach, dala som skoro do lahu a chodila s ňou hore dole kým maly nezaspal a preložila som…potom sam začal odmietať uspavanie v nej, bolo čoraz náročnejšie ho tam uspať..keď sme prešli na dva denne spanky, zaspaval iba vonku v kočíku a 3 mesiace každý jeden deň som s ním chodila na spánok von…tiež to začal sam odmietať a odvtedy spi len v postieľke, v kočíku by iz nezaspal ani keby čo bolo 🤷🏻‍♀️ takisto aj na nočný spánok sa vystriedalo veľa druhov uspávania…proste uspavala som tak ako to malému vyhovovalo a keď som cítila, že už to nie je ako bývalo tak som skúsila inak uspať 😊 teraz už má rok a pol, ale tiež som sa strašne stresovala kvôli tomuto aby si “nezvykol”

babovka2321
15. nov 2022

Kasli na strasenie typu "zvykne si a uz neodnaucis".. dieta sa ani nekoji do smrti, ani cumel nema do smrti, ani ho na rukach do smrti nosit nebudes, ani uspavat ziadnym sposobom. Moj od narodenia mal rozne obdobia rozneho uspavania a nic mu neostalo donekonecna. Uspavaj tak, ako zaspi najrychlejsie a ako je pohodlne pre vas dvoch. Ci chces babatko naucit od narodenia, ze ma ist same spat, lebo to je cielom do buducna? Nestresuj a uzivaj si, ze vies dieta rychlo uspat 🙂 a nepocuvaj reci typu "naucis si..."

autor
15. nov 2022

@babovka2321 tak prave prve 3 mesiace spala tak kde som ju polozila a to bolo najlepsie, tak mi to vyhovovalo 😃

zorkahorka
15. nov 2022

Ano, isty cas to zaberalo,potom sme hladali iny spôsob. Takze nie, nemusi si zvyknut.dieta sa v tomto veku velmi rychlo meni

beata_k
15. nov 2022

@izabela181
@babovka2321 Ma 7 mesiacov a stale dufam, ze pride iny styl zaspavania nez v nosici. A on stale nechodi 🙈

kiki234
15. nov 2022

Som opacneho nazoru a staci si precitat 100vky tldiskusii o tom ako si dieta zvykne. Ci rozpravame o vajci, o kociku, o rukach. Moje deti zaspia tak kde su len musim dodrzat rezim. Je jedno ci kocary gaucy postely ruky. Mala by si sa vratit do starych kolaji kedy ako pises ti to vyhovovalo.

autor
15. nov 2022

@kiki234 no to sa jednoducho vravi ale tazsie robi...vtedy som nemusela robit nic a fungovalo to...aky rezim dodrziavas ze ti zaspia hockde?? mbe akurat tak reve nech robim co chcem...pripadne mi porad cez spravu ak mas nejake zazracne rady na spanok😃

autor
15. nov 2022

@kiki234 ja si tiez myslim ze si dieta zvykne ze ho niekto uspava a neni schopne zaspat same...napriklad vecer zaspi v pohode staci ju nakrmit a zaspi cca po 15 -30min. bez placu, ale cez den toto neviem docielit ani za nic.

thoughtfulweirdo
15. nov 2022

Ja som to nerobila, lebo mi tam deti nezaspavali. Ale ako matka dvoch extrémnych nespacov hovorím, že radšej neidealne uspávanie, ale aspoň nejaký spánok, než robiť všetko "ukážkovo", ale byť na hranici psychického zrútenia 🤭

zuzanka.zuzu
15. nov 2022

@autorka nuž tak keď si to tak myslíš, tak to tak bude a nikto ťa tu nepresvedčí o opaku 😀 načo potom táto téma? ja si zase nemyslím že si zvykne... ani na rektálnu rúrku, ani na vajce. a áno, prvé týždne syn tak zaspával, jedného dňa sa mrvil a nie a nie zaspať, tak som ho dala "vystrieť sa" a zaspal 🙂 a keď som o niečom presvedčená tak nebudem zakladať tému 😀 lebo už si presvedčená.

kiki234
15. nov 2022

Mam doma 1 rocneho a 2 rocnu.. A uspavala som jedine prve tyzdne. Dodrziavat rezim. Teda poobede idu spat o 12 30 a spia do 15 30. Vecer spia od 20 30 do 8 00.obaja idu narazy obaja naraz vstanu. Cez izby jeden dozubu druheho vi vacsine mladsi starsiu ked tak pocuvam babyfon. Poobede 11 30 obed to nam trva vsetkym 3om tak do 12, potom hned prebalit ritky, mlieko a 2 rozpravky alebo pesnicky.. V 50% maly zahodi flasu a zaspi, inak ho beriem na ruky a mala ide s nami hore do izby. Polozim, dam plsykaka, zazelam dobru noc dam pusu a zavriem dvere. Do druhej izby druhe dieta to iste. Do 5 minut ibaja tvrdy. Vecer vecera, clup, mlieko, 2 rozpravky a znova spat. Bolo to narocne tak do pol roka kedy mal maly 3 spanky a dcera 1 spanok.. Ale v pol roku mi presiel na 1 dlhy spanok. Nijako som ho netlacila jedneho dna mi jednoducho doobeda nezaspaly bolo leto spaval v kociku a necgcel. Hovorim ok tak nic no. Spal v tedy 4 hodiny so starsou. A od vtedy spava 1x. Neviem co je tulo uspavat deti hodiny a nepoznam ani nocne budenie. Sem tam zapocujem mama idem kuknut a len duda padla na zem. V tomto odporucam dat 3 dudle do postele a naucit ze su v rohu postielky. Malokedy sa stane ze vsetky padnu. Dodrzuavam den a noc. Teda od mala som ucila aby vedeli kedy je co. Cez den spat pri hluku, na uliciypri vysavaci, ide pracka a za svetla. V noci ticho a tma ziadne lapmpicky a podobne veci. Kazdy je iny jeden ma 1 rok a druha 2 roky a spavaju rovnako 14,5 hod dokopy. Samozrejme dieta musi aj behat a oni sa aj poriadne unavia. Ked dieta nenaucime spavat na rukach, tak nevie spat na rukach. Ked dieta nenaucime uspavat v kociku nebude to vediet a nebude to vyzadovat. Nemyslim si ze sa uz dieta narodi s tym ze cgce zaspavat len vo vajciy jednoducho sa mu tam zapacilo. Sama si pisala ze dieta zaspalo hocikde, to znamena ze to ide a netreba si to kazit a nechat sa zblaznit. Ano budes to mat urcute teraz tazsie ale to prejde. Ak vecer zaspi pekne tak je to super, skor by som odsledovala tie denne spanky. Moj mladsi napriklad ked mal pol roka spaval menrj ako terazy co nema logiku ale bolo to tak. Cgcem tym len povedat ze mozno viac pokujat ci ho nedavas uz neskorsie spat kedy tazko zaspava, alebo prilis skoro. Skus jedno alebo druhe. A ano dieta si velmi rychlo zvykne na vsetko. Kolko ja poznam mamiciek co musia za kazdeho pocadia ist kocikovat a aj vecer v spalni kocikovat lebo dieta inak nezaspi, alebo jedna znama musrla vzdy poobede startovat auto ist sa previest a potom prekladala dieta z auta do postielky. Drzim. Palce 🙂

dominikamacakova
15. nov 2022

Áno uspávala a koľko krát z neho aj pozerala rozprávky 🤷😆

kacena4
15. nov 2022

sesternica takto naucila syna a uspavala ho hojdaju. aj v 10m kedy uz vazil 10kg a jej odchádzala ruka a chrbat potom si obuchavala hlavu ze ho to naucila

autor
15. nov 2022

@zuzanka.zuzu to akoze ked si niekto nieco mysli tak nema pravo zmenit nazor :D ? to teda musis mat zaujimave ak to u teba tak funguje, ze nieco si myslis a s nikym o tom nediskutujes, lebo kedze si to myslis tak ta nik nepresvedci o inom nazore 😂