Uspávanie dvoch deti

fifina75
10. feb 2023

Ahojte, prosím.vas viete mi poradiť, prípadne má.niekto reálnu skúsenost...
Mám 2 deti (2,5 roka a 8 mesiacov). Mladšie dieťa prechádza pomaly na 2 spánky (ktoré by logicky mali byť doobeda a poobede) problém je v tom že staršie dieťa spí na obed (t.j. od 12:15-13:30), musím ležať pri nej, sama nezaspí.
Moja otázka znie, ako rozumne nastaviť režim, aby spali obed deti? Neviem si totižto predstaviť ako uspať staršiu, keď mladšia bude hore... Mladšiu popri staršej uspavam v pohode, ta má teraz tri spánky 1) 8:30-9:00hod. 2) 11:20-12:45
3) 16:00-16:30hod.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadazdi
10. feb 2023

Začať ju učiť zaspávať samu v tvojej prítomnosti.. ja som ju dala na gauč a varila s mladšou na rukách napriklad alebo sme boli na terase a ona vnútri hneď za oknom 😅 stále som sa vzďaľovala a krátila ten čas pred spanim, veď je to len obedny spánok, taká rychlovka, večer sa potulkate 😅

fifina75
autor
10. feb 2023

@neanonymna večer chodia spávať naraz (o 19:00). Keď na obed nespí aspoň 30min. večer je nervna, prislis skoro unavená (okolo 18:00hod.) a to by zase ráno vstávala pred 6

mimolimit
10. feb 2023

@fifina75 Mladsiu nastav na 2 spanky a posun jej ich tak, aby sa 1 kryl so spankom starsej. Uspavala som svoje deti tak, ze som lezala s nimi v posteli - starsieho som hladkala a mladsia mi zaspala pri kojeni, potom som ja zaspala😄
Aby som ich spanky zosuladila, tak som mladsiu budila alebo jej nedovolila zaspat. Bolo to zo zaciatku logisticky narocne, ale ten spolocny spanok stal za to🙂

siska25
10. feb 2023

@fifina75 ja mam 5 rocneho a rocneho. Obaja spavaju na obed. Mensi spi este 2 x. Rano vstava zvycajne 6:30. Prvy spanok ma v kociku, cca 9.30 - 10.30. Druhykrat idu spat obidvaja naraz cca 13.00, obcas aj 13.30. Uspavam ich naraz a zvyknem si s nimi pospat aj ja. Hovorim.o vikendoch a ked su chori. Inak je starsi v skolke. Ja by som im ten obedny spanok nastavila tak, aby isli spat naraz. Robila som tak pri vsetkych 4 detoch.

biibiana
10. feb 2023

Nuz je to narocne obdobie a mozes sice dostat rady ako sme to robili my, ale podla mna si aj tak najdete svoj system. Kazde dieta je ine. Ja mam medzi detmi rozdiel 1,5roka takze sme to mali podobne, starsia bola vzdorovita, negovala spanky..
Mladsie dieta som si dala do nosica a stepovala v izbe hore dole a popritom tom spievala uspavanku starsej aby zaspala / sama v postielke/ ale bola som v izbe kym nezaspala. Trvalo to niekdy aj hodinu, chrbat mi isiel odpadnut a mladsie dieta popritom driemalo.. Niekedy som to mladsie dieta natiahla az k obednemu spanku starsej a dala ich spat naraz v mojej posteli.
Niekdy pomahal kociar. Doobeda spalo mladsie v kociku vonku. Cez obed preckalo v nosici kym zaspievam starsej. A poobede zase von do kocika .
Drzim palce, niekedy to nepojde bez toho aby sa starsie dieta naucilo zaspat v pritomnosti mamky, ale same v posteli..

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fifina75
autor
10. feb 2023

@mimolimit to som skúšala dnes, lenže vstáva o 6:30 a dala som ju spat o 11 bol to boj lebo už bola preunavena (bdenie 4,5-5hod.) spala do 13 hod. a druhý spánok o 16:20 tiež s veľkým revom (má regresiu)spí max. 30min. Keď ju dám skôr spať na druhý spánok zase má dlhé bdenie do nocneho spánku.

mucuinka
10. feb 2023

@fifina75 u nas to bolo asi najtazsie obdobie pre mna. Deti to zvladli super. O cca 10 siel rano spat maly, spal v koviku, sli sme von. O cca pol 12 si dala dcera obed, o 12 sa maly zobudil. Kym ona zaspavala, sedela som s nou v posteli a dojcila. Nasledne ked sa dcera zobudila, akurat som mala cas ist uspavat maleho, takze som dala olovrant a sla uspavat. Nemala som sekundu bez dietata. Ale decka boli stastne, lebo ked ten druhy spal, mali mamu vyhradne pre seba

fifina75
autor
10. feb 2023

@mucuinka Takto nejako to vidím aj ja najbližších xy mesiacov, chcela by som aspoň 10min. aby bolo doma úplne ticho a môžem si v kľude sadnúť 😄 ale asi som moc náročná 😄

thoughtfulweirdo
10. feb 2023

Ja som po narodení mladšieho staršiu večer (cez deň nespala) uspávala tak, že som si k nej ľahla a mladšieho poležiačky kojila. Niekedy tak dokonca zaspal aj on a mohla som ísť sama na záchod 🤭 keď tak mladší nevydržal, skákala som s ním na fitlopte pri posteli a rozprávala staršej rozprávku.

fifina75
autor
10. feb 2023

@neanonymna to som chcela skúsiť dnes len to dlhé bdenie mladšej. Asi skúsim dať spať mladšiu a staršiu dať spať skôr o takých 10min, kým zaspí akurát sa zobudí mladšia

fifina75
autor
10. feb 2023

@biibiana Nič iné mi neostáva len si nájsť nový systém (aj keď tento súčasný mi Max. vyhovuje) ale ten nosič vyskúšam, ďakujem za tip 👍 tiež obom musím spievať (sa čudujem ze mi ešte hlasivky neodišli predsa len 4x za deň 😂)

fifina75
autor
10. feb 2023

@siska25 keď obaja idú spať o 13hod. kedy potom vstávajú? Nemá ročny syn potom problém vydržať do večera?

chrumka333
10. feb 2023

@fifina75 ja mám 3 ročného a 1,5 r. Vstávame medzí 6,30-7,00. Mladší ide spať okolo 10 na cca hodinku.dame si polievku, nastavíme stroje- robotický vysávač, práčku, sušičku a ideme vonku. Okolo 14 sa podáva druhý chod a ukladám staršieho do svojej izby, hneď na to mladšieho vonku na terasu do kociara. Od 15 do cca 16 mám čas pre seba 🙂 ,potom sa budí starši a o 17 sa budí mladší.chodia spať o 20,30. Držím palce, určite sa zosuladite

guiseppinka
10. feb 2023

U nas bola starsia v jasliach doobeda, takze som to mala lahsie v tom, ze som bola doobeda len s 1. Mladsia spala doobeda, potom sme sli na obed po starsiu, dosla domov, sla spat, mladsia sa zatial hrala a ked vstala starsia, tak mladsia sla spat, to sme sli von. Potom, ked presla na 1 spanok (asi okolo roka, mne spali skoro 1 spanok), tak sme dosli z jasli, mladsia z vajca rovno do kociara na terasu spat, starsia zatial pockala a potom sla ona spat... Akoze celkom o hubu to bolo, ale zvladli sme to...

fifina75
autor
10. feb 2023

@thoughtfulweirdo u nás večer staršiu uspava manžel (cez deň je v práci).

fifina75
autor
10. feb 2023

@guiseppinka no u nás kým prejde mladšia na 1 spánok tak staršia už nebude spať (teraz je to už také LTT čo zaspí) alebo bude v škôlke 😄

siska25
10. feb 2023

@fifina75 tak ano obcas je vecer uz upistany, ale nejako to vydrzi. My mame este dvoch skolakov, tak ti ho zabavia. Nas teraz spava doobedu tak 30-40 minut. Do 10.30 je vyspaty. Potom idu na obed okolo 13.00 , 13.30. Vstanu ako kedy. Niekedy potiahnu aj do 15.30. Inokedy su 14.30 hore. Vecer potom maly aspon rychlo zaspi. Horsie ten starsi, ten je vecer sviezi. Ja mam skor problem, ze ked maly spi, treba mi ist do skolky pre starsieho. Vtedy mi ho tych 15 minut strazi najstarsia dcera. Ono je to narocne zladit. Kazdemu ine vyhovuje. Ja som vzdy robila vsetko pre to, aby mi cez obed spali naraz. Potrebovala som tu chvilu casu aj ja vypnut.

ayanamirei
11. feb 2023

mam 2r a 1r, pred par mesiacmi nez preslo mladsie na 1spanok som tiez riesila uspavanie na obed starsieho
.. Najlepsie mi vyslo dat mladsie do postielky, oblozit hrackami a chrumkami a uspavat starsie 😉 obcas som hracky podavala, obcas spievala, ale fungovalo to dobre.

nwnw
11. feb 2023

@fifina75 kamoska surodenecky kocik a vonku vozila. Spali tam..

fifina75
autor
11. feb 2023

@nwnw staršia a spánok v kocari to je ako leto a zima 😀 preto som mladšiu od narodenia učila spať v kocari ale ďakujem za tip 👍

fifina75
autor
11. feb 2023

@ayanamirei možno vyskúšam keď bude mladšia prechádzať na 1 spánok, teraz aj kvôli hluku spia každá v inej izbe

sakaca
13. feb 2023

@fifina75 neznášala som toto obdobie, riešila som to nosičom a teda ked bolo mladšie treba uspať a zároveň riešiť staršie, mladšie si pospalo v Rischino nosiči a všetci boli spokojní.