Uspávanie staršieho dieťaťa pri mladšom

lydiasabolova
25. sep 2020

Dobrý deň, zaujímalo by ma, ako ste uspávali svojich drobcov, keď bolo treba uspať staršieho a mladšie bolo akurát hore.
Totižto.. mám 2ročného a 8 mesačného syna.. mladšieho pri staršom uspať nie je až taký problém-mám na mysli prvý a tretí spánok, na obed chodia spať naraz a starší si poleží, kým uspím mladšieho, no zachvíľu ma čaká situácia, keď budem musieť uspávať staršieho pri mladšom.. na mladšom už vidím známky prepínania sa z 3 denných spánkov na 2, čiže bude spať okolo 9-11 doobeda a potom okolo 2-4 poobede.. spánky sa im teda nepretnú.. starší chodí spať na obed cca medzi pol12-12 a krásne mi spinká, aj 2 hodiny, ale som si istá, že v aktívnej prítomnosti mladšieho nezaspí. Teraz mi ležká, kým uspím mladšieho a potom prídem k nemu, vyloží si na mňa nohy a zväčša do 5-10min je tuhý.
Tak si teraz nad tým prosto lámem hlavu, že ako to urobím 🙂 kto má akurát cca 9mesačné bábo, tak si vie predstaviť, že ono 10 minút asi nebude pokojne sedieť :D na rozprávku je skoro, v kresielku by asi nevydržalo a bez mamy ani nehovorím :D ešte mu idú aj zuby! :D
Poraďte! :D

lianka123
25. sep 2020

Posunut 2rocneho na pol druhu, zosuladit im to. Tak som ja spravila aby som mala aspon hodku pre seba

lydiasabolova
autor
25. sep 2020

@lianka123 tiež mi to napadlo, ale mám nastavený režim, že vstávame ráno medzi pol 7-7 a cca do 9 večer mi už spia a nechcem si to pokaziť, lebo by som sa asi zbláznila, keby mi starší chodil spať neskoro :D lebo on je po tých 5 hodinách od rána unavený, neviem, či by vydržal až do pol druhej.. síce.. vydržal by, ale keby vstal potom okolo 3-4, tak by mohlo byť reálne, aby do 9 spal? :D to asi by som mu musela posunúť ranno-večerný režim a to veľmi nechcem :-/

makova333
25. sep 2020

@lydiasabolova ak posunies onedny spanok, posunies aj vecerny. Najdi nieco, co mladsie zabavi, kym das spat starsieho.

lydiasabolova
autor
25. sep 2020

@makova333 to bude trochu problém, lebo mladší je náročnejší na pozornosť plus je momentálne v období sep.úzkosti.. keď od neho odbehneme, už mrční :D vie sa zabaviť aj sám, ale neviem si nič také predstaviť, čo by ho zaujalo na 10 minút :-/ a starší je zasa zvyknutý, že mladší chodí spať spolu s ním :D :D asi by ho hľadal a pozeral, čo robí :D a teda aj zaspávanie by mu trvalo dlhšie :D ách jaj, to sú dilemy.. a to k tomu čakáme tretie, to tiež bude ,,sranda" o pol roka :D

martuska413
25. sep 2020

Ja som staršieho (rozdiel mam presne 2r) od začiatku uspavala pri mladšom. Keď bol ešte bábätko, tak bud položiť na posteľ kam starší nedociahol, alebo aby neplakal dat na prsník. Keď boli trosku väčší, zatvorila som dvere na izbe nech mi mladší neujde (nech ho mam na očiach) a bud som staršiemu dohovorila ze spinkať potrebuje (unavený býval, hoci so spánkom bojuje odjakživa) alebo, ak sa mladší niečím zabavil, na 10 min. Som si k staršiemu ľahla a spal. Iné mu neostávalo, musel si zvyknúť.

danica2711
25. sep 2020

@lydiasabolova neporadím, medzi mojimi je rozdiel 5 rokov, ale pamätám sa, ako si moja švagriná (2-ročný rozdiel) vypracovala perfektný harmonogram, ako na to - a po veľmi krátkom čase z neho bola čistá improvizácia... nejako zvládneš, neboj...

777januska777
25. sep 2020

Mladšieho do postieľky a staršieho uspi. Z postieľky ti neujde a ani si tam neublíži a ty môžeš v kľude uspať staršieho.

vilma7
25. sep 2020

Mám rozdiel 2.5 roka a na obed spali spolu ináč sa žiaľ nedalo. Takže som musela.posuvat a naťahovať obom ako sa len dalo a spali sme vlastne všetci 3 , ja v strede v posteli a oni po stranách.

20erika07
25. sep 2020

Mladsiemu o hodku podat doobednajsi spanok a starsieho uspat na obed ked este bude mladsi spat.

lydiasabolova
autor
27. sep 2020

Ďakujem za rady 🙂 teraz cez týždeň sa chystám mladšiemu trochu ,,pomôcť" k prepnutiu, lebo manžel má poobednú zmenu, tak mi aspoň na začiatok s tým pomôže a potom, keď na to budem sama, tak som naozaj zvedavá no 🙂
ja viem síce, že toľké zvládli, a že bude dobre, len mám u nich dvoch takú kombináciu, že mladší sám a v pokoji veľmi neobsedí a starší je naňho zasa zvyknutý, že chodia spolu spať.. kebyže nechám mladšieho v tej postieľke, tak sa starší bude obzerať, čo robí, keď mladší trebárs bude búchať alebo hoc aj potichšie s niečím búchať, tak ho to bude rušiť.. lebo zažila som.. jednu dobu sa im tiež nepretínali spánky, tak som ho skúšala uspávať pri mladšom, ale nešlo to :-/ len vtedy som mala to šťastie, že mladší sa vtedy dal lepšie prispôsobiť a za pár dní som ich zladila.. teraz ak nebudem chcieť zmeniť večerno-ranný režim, tak sa mi budú úplne rozchádzať spánkovo :-/ takže asi sa uberieme touto cestou, i keď nerada :-/