Úspešnosť Billingsovej metódy v praxi

jeanine1983
10. dec 2021

Ahojte,na túto tému už tu sú nejaké príspevky,ale v podstate sa tam pripájajú ženy,ktoré do tejto témy neprinášajú osobnú skúsenosť,či počali deti vďaka tejto metóde,respektíve do toho miešajú ďalšie pozorovania,ako meranie bazálnej teploty a pod. Bolo by zaujímavé vedieť,ako funguje v praxi čo sa týka plánovania rodičovstva,nie ako antikoncepcia. Ďakujem za všetky osobné skúsenosti. 🙂

luciador
10. dec 2021

@jeanine1983 Fuuu...tak to je ťažké... V praxi mojej kamarátky to vyzeralo tak, že spoľahlivosťou na túto metódu má 6 detí 🙃

evica17
10. dec 2021

@luciador ja poznam jednych, co robia aj skolenia ohladom toho, na farach ako o prirodzenej antikoncepcii a maju 12 deti...ci.to bol zamer alebo nehoda neviem

jeanine1983
autor
10. dec 2021

@luciador ciže predpokladám,že ona ju používala ako antikoncepciu. 🙂 mňa ale zaujíma jej koncepčný prínos. Pri prvej dcérke som triafala naslepo a hlavne sme s manželom spolu skoro neboli,napriek tomu sa podarilo na piaty krát. Teraz je to s frekvenciou žiaľ podobné a už by som to rada asi plánovala,kedy je pravdepodobnosť ovulácie.

jeanine1983
autor
10. dec 2021

@evica17 :D predpokladám,že asi zámer pretože 12 detí je obrovský úspech. V časoch,keď žijeme v tak znečistenom prostredí sa organizmus opotrebuje oveľa skôr ako napr naši starí rodičia.

evica17
10. dec 2021

Ja som sa o.to.zaujimala zo zaciatku, ale na to aby si to vedela vyuzivat musis mat dobre nastudovane. Mali sme deti naplanovane inak, teda v inom case sme ich chceli a akosi nevyslo -po skonceni skoly a odpracovani nejakeho casu a potom dalsie po 2 rokoch od prveho...ani jedno.nevyslo tak ako sme chceli, cize za mna ak nemas dobre skusenosti a nezucastnos sa nejakeho skolenia ohladom toho, moc to nefunguje a spoliehat sa na to uz nebudem

luciador
10. dec 2021

@jeanine1983 Áno,pouzivala ju ako antikoncepciu s tým, že 6 detí ani náhodou neplánovala 🙃 Človek mieni, Pán Boh mení 😁

evica17
10. dec 2021

@jeanine1983 ktovie...niekto by povedal ze mat 12 deti je na hlavu. Iny by to zas bral.ako obrovske pozehnanie. Hlavne je ze rodicia ich vedia uzivit a venovat sa im, a ostatny nech si myslia co chcu.
A nechces si kupit tie ovulacne testy a zistis kedy je ovulacia a ak mas pravidelny cyklus bude to cca rovnako v kazdy cyklus ? Ja by som to.takto riesila

jaskolka
10. dec 2021

Hej, poznám ženy, ktoré ju používali, aj ako antikoncepciu - 4 deti, a všetky boli podľa toho v neplodné dni) čiže úplne zlyhanie.
A jedna kamoška to skúsila ako opačne, že plánovali tehotenstvo podľa nej, tiež 0 bodov, dokonca zámerne keď jej vychádzal plodný hlien, šla na gynekológiu, kde jej doktorka povedala, že absolútne nevidno žeby praskol folikul, že teda vôbec nemala ovulaciu. (ani neotehotnela). Potom sa na to vykašlali, proste raz dali "sex" absolútne v dní keď nijake príznaky nemala (teda podľa tej metódy) a bum, o par týždňov // na teste. Paradoxne vtedy mali jediný styk v mesiaci, lebo muž šiel na nejaký pracovný pobyt.
Takže toľko o spoľahlivosti tej metódy. Nevravím, že nefunguje, ale skutočne je veľmi nepresna nedá sa na nu spoliehať, ani ako antikoncepciu, ani opačne

vevesh
10. dec 2021

@jeanine1983 spolu s bazalnou metodou fungujeme s muzom uz dobrych 15 rokov na tomto a vsetky tehotenstva boli planovane. Ale cisto na cervikalny hlien je tazko sa spoliehat, kedze musis naozaj poznat svoje telo a svoj hlien, ktory sa aj hormonmi meni...

kiki68
10. dec 2021

Mne to gyn odporucal, ale otehotnela som den po menstruacii, takze motyka vystrelila. Otehotnenie bolo zelane, len akoze nas to prekvapilo. Cyklus spravil nejaku vybimku svojim sposobom a bolo. Vynimka tu lofi na gauci 🙈😂

janetinka27
10. dec 2021

@jeanine1983 ja som na creighton modeli, to je pozorovanie na zaklade hlienu, ale zatial som len asi 3 mesiace na tom. takze sama neviem, ci to bude mat vysledky - otehotnenie, my sa snazime 4 roky a mam aj urcite gyn a metabolicke aj endokrinologicke problemy. ale pri creightone a dokladnom pozorovani hlienu nsa hned ukazali nejake problemy, takze pri problemoch s pocatim urcite maju tieto metody prinos, lebo odhalia vykyvy. mne co odpozorovali touto metodou sa potvrdilo aj z vysledkov krvi a aj na sone. takze urcite to ma vela do seba 🙂

jaskolka
10. dec 2021

@evica17 aj tie ovulačné testy nie sú úplne top spoľahlive. Ja som napríklad 3x tehotná a ovulačny test som nikdy pozitívny nemala, vždy len slabulinka čiarka,hoci som v 2 predošlých tehotenstvach skutočne poctivo testovala snáď od prvého dňa cyklu 😁😁. A predsa ovulácia bola, evidentne.
Teraz som otehotnela aj počas dojčenia, testy som už nijake nerobila, len tehotensky ☺️

carduelis
10. dec 2021

@jeanine1983 skus si pozriet Creightonsky model, je to system sledovania hlienu zalozeny na medicinskych poznatkoch a nadvazuje nanho gynekologicka specializacia- NaproTechnology (plodar.sk), v priade snahy pocat je to u parov s normalnou plodnostou 98% uspesnost v priebehu polroka a u parov s neplodnostou s pouzivanim systemu 20-40% pocas roka a aj s Napro liecbou 80%, ako vidis, efektivnejsie ako IVF 🙂

lilke
10. dec 2021

@jeanine1983 u nás billingsovka 100% úspešnosť, obe deti na 1.x, obe plánované, ako "antikoncepcia" tiež. Sestra rovnako, 5 tehotenstiev plánovaných (o 2 deti prišla). Ale podmienkou je pravidelný cyklus.

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@evica17 ja som nikdy pozitivny ovulacny test nemala. Vzdy bola ta testovacia ciarka slabsia ako kontrolna. A v letaciku sa pise,ze musia byt rovnako silne. Jedno dieta uz mam,cize ovulaciu som urcite mat musela. :D ale testy mi vychadzali negativne,tak neviem.

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@lilke na nejakej stranke tusim liga par paru pisali zase,ze to nie je podmienene pravidelnostou cyklu. Tak ja uz neviem. Prave preto,ze som si nie ista ci to budem vediet spravne,som sa chcela poradit.

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@lilke tak to je parada 🙂

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@carduelis dakujem pekne za info,pozriem sa na to 🙂

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@jaskolka ved toto,ja som tiez nikdy pozitivny test nemala. A preto som si bola ista,ze nemozem byt tehotna. Neverila som,kym mi to nepotvrdil lekar. A ine baby pisu,ze sa krasne orientuju len na zaklade ovulacneho testu. A popravde,rada by som vedela aspon priblizne kedy,lebo tiez na to nemam kolko razy cas ani chut a aj ked mam,manzel zase v robote. :D takze nejake voditko by bolo super. A mate nejake vysvetlenie ako je mozne,ze ste nikdy nemali pozitivny ovulacny?

jeanine1983
autor
11. dec 2021

@janetinka27 ja si musim zaklepat,ziadne problemy som nemala,malinku som cakala 5 mesiacov od zaciatku vysadenia ochrany. Ide o to,ze nie som ten clovek,co triafa naslepo,rok dva. Lebo aj tie chvile s muzom mame velmi osekane,manzel pracuje velmi dlho a tak chcem tu dobu snahy skratit na minimum.

aileen_mt
11. dec 2021

@jeanine1983 liga par paru neuci Billingsovu, ale symptotermalnu metodu... Jednoducho povedane, Billings - sledujes hlien, STM - hlien, teplota, krcok... Takze za mna spolahlivejsie, lebo sledujes viac znakov plodnosti 🙂

jaskolka
11. dec 2021

@jeanine1983 neviem, možno som práve ten vrchol nezachytila, napríklad som testovala predpoludním a vrchol bol niekedy večer. Každopádne za mňa ovulačné testy boli vyhodené peniaze. A teraz pri 3 tehotenstve sme to vôbec neriešili, keďže som stále dojcila, ani sa nedalo. Jednoducho po pôrode menzes prišiel raz a potom už nie.
Musím však povedať, že ani pri jednom tehotenstve nebol dlhý čas, kym som otehotnela.

zacharovi
16. júl 2022

@jeanine1983 My sme podla tejto metody počali obe babatka kazde hneď do mesiaca ako sme zatuzili (aj sme sa vela modlili, tak berieme to aj ako darcek od Boha a viac Jeho zasluhu ako nasu 🙏) ja som si sledovala len ten hlien, ale je to lahke ak chces počať ♥️ Ovulacia jednoducho je vyrazna- klzky natahujuci hlien a vyrazny pocit mokra, najlepšie sa milovat prave v ten den 😁 Ale ak niektory par ma nejake zdravotne tazkosti, urcite je to tahsie..ale netreba to vzdávat 🥰

zacharovi
16. júl 2022

@jeanine1983 Ja som to vobec nemala nastudovane, len som vedela aky hlien ma ovulacia...a to bolo ako pisem velmi vyrazne. Urcite opačne by to trebalo velmi naštudovať, ak by to malo byt ako antikoncepcia...