Úzkosť a strach po pôrode

nini15
22. nov 2019

Ahojte som 3 tyzdne po porode a mam uzkosti a strach a neviem si stake zvyknut na to,ze som mama a ze zatiak nemam ako taky vztah k malemu:( mali ste to aj vy?pred tehotenstvom som bola liecena na uzkost a paniku a vysadili sme lieky,myslite si,ze je to poporodna depresia alebo sa mi vratili stavy, ktore som si pred tym liecila...?

kaitlin3
22. nov 2019

Ahoj, najprv som ti chcela pisat, ze to je asi aj normalne mat podobne pocity ked sa stanes mamou prvy krat a zivot sa ti od zakladov zmeni a uz nie si len ty, ale vsetko sa toci okolo dietatka ale ked si pisala, ze si sa liecila na uzkost a paniku pred tehotenstvom, tak prosim, vyhladaj lekara alebo nastiv znova svojho, nie je to sranda mat take stavy a starat sao babatko...drzim palce 🙏

evkamotka
22. nov 2019

Ja som si na maleho zvykla po tri stvrte roku. Dovtedy som sa o neho len technucky starala ako chladny cumak

nini15
autor
22. nov 2019

@kaitlin3 dnes som bola u lekara,nasadil mi liecbu no prisla som domov a povedala som to priatelovi a jasne,ze on je proti tak na mna nahucal a povedal mi nepekne veci a teraz uz vobec neviem ci si tie lieky mam dat:((

nini15
autor
22. nov 2019

@evkamotka zvykla si ale to je dolezite🙂

evkamotka
22. nov 2019

@nini15 tak je to novy clovek ako ktokolvek iny. Ani svojho manzela som nelubila po 1 rande. Casom si ludia vytvaraju k sebe vztah, ci su to babatka alebo dospeli. To je len blba blamaz po nete, ako uvidis po porode svoje dieta a hned ho milujes. Ani kamosky to tak nemali ale to sa ti moc ludia nepriznaju aby neboli za krkavcie mamy

nini15
autor
22. nov 2019

@evkamotka no presne aj ja som si to predstavovala inak...ze hned sa zamilujes a vobec to tak filmovo ci rozoravkovo nebolo...

evalin88
22. nov 2019

@nini15 ak ti ich lekar predpisal tak ich ber urcite, priatel nie je lekar a nemal by rozhodovat o takych veciach.. drzim palce.

jaja23
22. nov 2019

@nini15 priateľ je veľmi necitlivy. Lieky určite ber. Ja som mala veľmi podobné stavy, ešteze bol manžel oporou. Tie pocity sú bežné, ale po pôrodná depresia je nebezpečná. Hlavne si nič nevycitaj. Ten vzťah si vybudujete s babatkom. Drz sa.

janapeterjana
22. nov 2019

@nini15 ak by si chcela pokecať, kľudne napíš.. ja som brala lieky aj počas tehu a aj teraz, mám pocit, že bez nich by som bola stratená..

kvadrinkaaa
12. dec 2023

@evkamotka nie je to blamáž, naozaj su matky, ktoré milujú svoje dieťa hneď a su matky, ktoré maju poporodne depresie..

miriam11
12. dec 2023

@nini15 tvojho priateľa by som nakopala do r... Daj si tie lieky,lebo skončis na depresiách. Je smutné, že ti tvoj partner nie je oporou. ❤️🍀