V ktorom mesiaci ste dali dieťa do športového kočíka?

4. júl 2023

Ahojte, od kedy ste dali babatko do športového kočíka? Dcérka má 5 mesiacov

patka06
4. júl 2023

Od 6 mesiacov, keď už sedela

lenuska9999
4. júl 2023

Myslím, že keď mala dcéra cca 6 mesiacov. Ale nebola v kočíku hneď v priamom sede, ale takom polosede. Vo vanicke mi už nechcela byť, chcela vidieť všetko okolo

viestta
4. júl 2023

Ked sa nezmestil do vanicky, co bolo celkom skoro. Nas sportiak mal plny lah a otvaracie okienka, takze videl von

svokrinjazykmonika
4. júl 2023

Keď sa vo vaničke dala na kolená a chcela vyliezť. Neviem koľko mala, okolo 6m. Rada spávala na brusku tak som ju nechala v hlbokom čo najdlhšie. Sedávala na boku, taká tá opaľovacia poloha a pozerala von, potom zrazu bum na bruško a spala. Ale potom už začala sama sedieť a keď sa dala na kolená tak to už som vedela že je konečná pre vaničku.

petamich
4. júl 2023

cca. okolo pol roka, este sice nesedel ale uz sa nezmestil do vanicky - takze v sportovom v lahu alebo polo-sede

nikpa
4. júl 2023

Nie podľa mesiacov sa riad ale podľa toho či už sama bez opory sedí. Ak nie tak potom športová časť ale s úplným ľahom.

taktotedanie
4. júl 2023

Dietatko ma 8 mes a stale vo vanicke

julish
4. júl 2023

V 10. asi. Keď chcel kukať, vo vanícke vpredu dom mu dvihla striesku, mal takú sietku a na brusku kukal naokolo a posilnoval bruško. Mne sa zdajú tie drobce take Pokrčené v sportakoch

thoughtfulweirdo
4. júl 2023

Staršia v 6 mesiacoch, lebo vo vaničke sa naučila postaviť a musela byť pripútaná 😄 inak by som sa s tým neponáhľala. S mladším som si užila hlboký dlho, lebo do 8 mesiacov neakceptoval žiaden, v 8m začal konečne občas dávať 30 minútové spánky v kočíku, tak som ho do 10m vozila v hlbokom pre prípad, že by chcel zaspať 🤣 potom spánky zase skončili a zas bolo po vození. Ale keďže už v tej dobe chodil, kúpila som teda konečne športový 😅

jana_eyre_2
4. júl 2023

Všetci traja šli od 5teho mesiaca keď ich už zaujímal svet, už výlučne na prechádzke nespali.. nesedeli ani jeden, kočík som mala v ľahu, ale predsa sa inak pozeralo zo športovej časti ako v tej vanicke čo nič okolo dieťa nevidí..

zuzanaete
4. júl 2023

Ked mal 3 mesiace, lebo vo vanicke mal zly vyhlad a revaaaaal tam. V sportovom bol spokojny. Ale bol teda v lahu. Len ten vyhlad mal lepsi.

andy37
4. júl 2023

Keď mala 7 mesiacov. Už sa mi vo vanicke moc vykrucala, chcela všetko vidieť.

x_mery_x
5. júl 2023

V 8.mes., ale mohla som nechat dlhsie, druhe bude dlhsie

elviku11
5. júl 2023

fyzioterapeutka hovorila, že dieťa môžeš dať sedieť dva týždne po tom, čo si prvýkrát sadlo (samo, z polohy na štyroch). Ináč mu kazíš chrbát.
Pri všetkých troch deťoch som to dodržala - dve deti išli do športového kočíka ako 8,5 mesačné, tretie začalo štvornožkovať a samo sedieť ako 6 mesačné, preto išlo do športového skôr.
Aj keď si uvedomujem, že tu budem v menšine, ale zdravie mojich detí mi je prednejšie ako to čo hovoria anonymy na MK

elviku11
5. júl 2023

tam nejde o mesiace, ale kedy je na to dieťa pripravené. A to je vtedy, keď si už vie samé sadnúť z polohy na štyroch (nie že sa pritiahne rukami keď leží na chrbte). Niečo si o tom preštuduj, je toho plno na nete

beata_k
5. júl 2023

Od 9m a od 12m.

autor
5. júl 2023

@nikpa nemyslím že sama bude sedieť najbližší mesiac

autor
5. júl 2023

@elviku11 študujem, ale nemyslím že bude sedieť tak skoro, chcela som vedieť skúsenosti druhých kedy cca nehovorím že chcem vedieť presne deň,rok , sekundy 😀 ved niektoré babatka sedia až cca aj 7, 8 mesiac

autor
5. júl 2023

@elviku11 ďakujem za radu, a nebolo babatku v kočíku tesne ?

elviku11
5. júl 2023

to nie je "až" 7 - 8 mesiac, že sedia. To je úplne normálny vývoj. Dovtedy sa nemá dávať sedieť nikde, teda ani do športového kočíka

nikpa
5. júl 2023

A čo keď nebude sama sedieť najblizsi mesiac? To je volaky míľnik, že musí do 6 mesiacov sedieť či čo? Deti bývajú v kočíku bežne aj do roka, nemáš sa kam ponáhľať. Určite sa tam zatiaľ v pohode zmestí. Dôležitejšie je snáď aby mala v pohode chrbticu.

opi14
6. júl 2023

My sme už museli prehodiť, tiež som chcela čakať kým bude sedieť, ale vo vanicke vrestal už ako pavion, je zvedavý a chce sa pozerať. Ma 4,5 mesiaca.

autor
6. júl 2023

@nikpa samozrejme ďakujem, kým sa bude dat počkám