Vodenie 14 mesačného dieťaťa za ruky

freeja
8. júl 2020

Chcela by som vas poprosit o radu, nasu 14mes dceru naucili stary rodicia chodit vodenim za ruku. Aktualne uz si to sama vyzaduje, inak mrnci. Presla si vsetkymi fazami cez plazenie, stvornozkovanie po obchadzanie nabytku. Mali ste to niekto podobne? Ako dlho trvalo kym sa pustilo dieta chodit same? Resp. mam si radsej pretrpiet par dni revu a skusit ju to este oducit?

smejko25
8. júl 2020

@freeja urcite oducit 🙂 je to totalne zle pre vyvoj dietatka ..a reci tipu niekedy sa tak robilo a bolo dobre ani nepocuvaj lebo toto sa moze kludne prejavit o 10-20-30 rokov

veronikaszabova
8. júl 2020

@freeja jasne, ze oducit. Vobec to nie je pre dieta dobre

mogaa
8. júl 2020

@freeja ak už má 14 mesiacov-nedávaj ruku ale prst...ono záleží ako dlho už dieťa chodí popri nábytku a aj ako chodí....naša sa napr.stavala sama a chodila okolo nábytku dobré 3mesiace a nie a nie sa sama pustiť do priestoru a to už mala 16mesiacov.....sama doktorka povedala že čím neskôr začnú deti s chodením, tým sa viac boja pustiť do priestoru samé, lebo sú už "opatrné", uvedomujú si že môžu spadnúť.....naša nechcela napríklad chodiť ani keď mse jej dali prst ako oporu, chytila sa ale krok neurobila....pomohlo aj také to chodítko čo ho dieťa tlačí pred sebou - s tým sa rozchodila.....

nikusiak9
8. júl 2020

nedavat ruku, mozes jej znicit velmi jemnu kost v ruke

lenuliatko84
8. júl 2020

Jasne ze bez ruky a nech si mrnci kolko chce.uz ma daleko vek na to

simca06022011
8. júl 2020

Ja som malej dala stolicky od seba tak na moj krok - dva aby sa pustila a chodila od stolicky ku stolicke a vlastne takto sa naucila pustit a ist... v 15m :D inak potom aj tak chodila so mnou na ulici za ruku bezne.. cize neviem aky strasny vplyv to moze mat na dieta. Urcite ak je nechodec, nestoji.. tak deti vlacit za ruky, aby sa rychlejsie naucili nie je dobry napad. Ale ked uz raz stoji a chodi, tak na tom nic hrozne nevidim. Ak ti vobec nebude chciet skus tie stolicky, ju postav alebo nech sa postavi k jednej a ty si napr. sadni na druhu alebo jej nieco poloz na dalsiu, nech si prejde... Ja som mojej musela stat za chrbtom, proste sa bala pustit...

patka06
8. júl 2020

14 mesiacov je už vek keď viac menej chodí sama ...takže ruka jej dáva iba pocit bezpečia
Dajte je do ruky niečo čo môže držať....my sme dali také akoby hrubšie paličky a išla sama v 12 mesiacoch, za ruky od 10tich.

freeja
autor
8. júl 2020

Dakujem vsetkym za postrehy 👍 citim, ze je stabilna, aj ked ano, niekedy sa zamota a strati rovnovahu. Podla mna by presla aj sama, ale vidno ze je ta ruka uz pre nu akasi poistka.

laura164
10. júl 2020

Skúste kúpiť chodítko na tlačenie. Moja s tým chodila aj vonku a za 2 týždne už behala sama

vinetuu
10. júl 2020

Zas stari rodicia v dobrom umysle zasiahli avsak s negativnym dopadom. .... Urcite dieta nevodit za ruku aj ked uz place a si to vymaha. Je to zle pre jej dalsi rozvoj. Musi sa vediet spoliehat sama na seba a doverovat svojmu vlastnemu telu, nie ruke starych rodicov. Nehovoriac o negativnom dopade na vyvoj chrbtice a noh, ako aj castych urazov, kedze nebude vediet vlastne telo este sama ovladat. Za ruky dieta nema chodit, kazde sa postavi same, vek 14 mesiacov je uplne normalny, 15 az 16 mesacne deti, ak sa nechaju, aby sa prirodzene vyvijali zacinaju vstavat a nasledne potom chodit. Prirodzene sa naucit chodit sa neda ani s choditkom, tam dieta nemoze ovladat ani jeho rychlost, ani ho nemoze zastavit. Staci pouzit stolicku malu nech ju posuva, alebo chodi pri gauci, nieco, co vznikne prirodzene. Super je aj Piklerova preliezka, tam si precvici svaly aj rovnovahu a rozbehne sa same ... vela trpezlivosti prajem 🙂