Vplyv mesiaca na spánok dieťaťa

nifadita
7. dec 2012

Vnimate, ze mesiac vplyva na spanok vasho dietata? Predpokladam, ze moja dvojrocna dcerka niekedy v noci nespi vzhladom na urcite rusi prvky ako su napr. spln mesiace atd. poprosila by som mamicky o napisanie skusenosti.

lujza123
7. dec 2012

@nifadita myslim ze horsi spanok ci problem zaspat ma tak 70 % ludi je jedno ci stary, mlady, deti...skus zastriet zaluzie, rolety, zavesy cojaviem aby jej mesacne svetlo nesvietilo
Inac ja som tiez hyperaktivna pocas splnu a dni okolo..vecer ani naznak po unave

kristiii
7. dec 2012

@nifadita moj malý tiež velmi zle spí keď je spln, alebo teda skor nespí, ale ja takisto už odmalička takže mi to až tak nevadí 🙂

nifadita
autor
7. dec 2012

Moja mala spala od 3 mesiacov pocas celej noci bez prerusenia 🙂 posledne mesiace sa vsak budi vynimocne okolo 3-4 prip. 5 v noci a nechce spat. Neplace a je pokojna, len nevie spat, hoci viem, ze vyspata este nie je. Vsimla som si, ze je to v dni splnu ale aj mimo takychto dni, tak by som bola rada, keby som nasla pricinu (mozno aj astrologicku 🙂)
@lujza123
@kristiii

lujza123
7. dec 2012

@nifadita ake mas stare dietatko? Do toho roka je spankovy cyklus vseliaky, niektore par mesacne deti ho vedia mat aj uplne otoceny, cez den ospale a v noci chcu zit, mne to dcerka tiez robila chvilu ze sa zobudila prebrata tak nadranom a nechcelo sa jej spat..tak som s nou bola hodinu hore, potom si cucla mlieka a spali sme spolu do 10 tej..to moze byt strasne vela faktorov preco nespi...pokial ma 4 + mesiacov mozu to byt kludne aj rastuce zuby

ingrid16
7. dec 2012

ja viem presne podla syna, kedy je spln. je presny ako kalendar. mesiac na nho neskutocne vplyva.

abbie
7. dec 2012

moj maly od narodenia reaguje na spln, viem presne podla neho kedy je 😀

zuzikkaa
7. dec 2012

@nifadita moj mladsi tiez reaguje na spln zlym spankom...na to proste nezaberie nic,,treba to vydrzat

lleniak
7. dec 2012

hlasim sa do klubu, mladsi siel minule pri splne spat o polnoci (spln+choroba+zuby, skratka katastrofa 😀 )

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex137
7. dec 2012

spln na nas pôsobí, u nas sa to začina uź dva dni pred, pokojný spanok nehrozí

kuriatko84
7. dec 2012

ja sa obavam, ze nasa mala bude byvat namesacna. Od babatka pocas splnu nespava, stale sa budi. Isty cas spinka uz na velkej valende a kym nebol spln spavala krasne celu noc, pri prvom splne som ju nasla spat v noci v izbicke na zemi schulenu pri dverach, od kedy skoncil spln zasa spava kludne a ani raz som ju nenasla na zemi 😀
tak som zvedava ako to bude pri dalsom splne...

nifadita
autor
7. dec 2012

@lujza123 Moj drobec ma dva roky, ale takto vselijak spava len par mesiacov, myslim si, ze reaguje na mesiac, prip. aj na ine veci medzi nebom a zemou, deticky maju prirodzene instinkty rovnako ako zvierata, ktore citia napr. zmenu pocasia a pod. , len casom ich stratia. Myslim si, ze jej sucasna porucha spanku ma objektivnu nie subjektivnu pricinu....
@ingrid16
@zuzikkaa
@lleniak
@alex137 a tiez si myslim, ze taketo deticku su aj citlivejsie vo vseobecnosti o nieco viac

@kuriatko84 to je trocku zvlasne co pises, hadam sa to uz nebude opakovat.....drzim palce

mamutka
7. dec 2012

no, na maleho to zatial neplati, ale ja pocas splnu spim velmi zle. ale aj to je super oproti tomu, kedy som okolo splnu rovnych 5 noci nemohla spat..... to bolo o drzku. snad sa vam to upravi a bude pokoj

bronia13
7. dec 2012

chodim do jednej temy (ale je uzamknuta) a tam tiez pisali o tomto ze maminy prisli nejak na to ze ked je spln mesiaca ze deti nespia,budia sa im atd.. neviem musim to aj ja mozno zacat sledovat, moje deti hroooozne nerady chodia spavat ale potom ked zaspia uz je to celkom OK, ale vetsinou aj tak pricestu v noci ku nam - ale asi namesacny nie su 😀 😎 ked to robia skoro kazdy den 😅 😝

masinka
8. dec 2012

u deti som to zatial nejako nesledovala, proste obcas spia lepsie, obcas horsie... ked sa ja rano zobudim s tym, ze som celu noc mala divoke sny (niekto ma nahanal a podobne), tak potom vacsinou zistim, ze bol spln....

vevericka31
4. jan 2018

Dnes bol spln a moj 10mesačny syn sa o 1:30 v postielke zobudil s placom, točil sa v nej, hlavou naražal do mreži, plakal mi v naruči, na kolene, zjedol 2 flašky mlieka, flašku čaju, flašku ovocnej predsnidavky, medzitym plakal - slzy jak hrachy a to vsetko do 3:30 cize za 2 hodiny v noci. Uspala ho az decka piesen z youtube. Toto bol jeho zatial najhorsi vystup z doterajsich splnov. Reaguje nanho od 5 mesiaca. 😱😰😩 Moj maly vlkolak.