Zaspávanie dieťaťa po odstavení?

zvonkohra
6. okt 2011

Ako ste naucili dieta zaspavat po oduceni zaspavania na prsniku???
O par dni idem dcerku oducit od kojenia...uz uplne,,,mam takeho maleho zavislaka 😝 a vzdy som ju uspavala na prsniku ak mate niektora maminka s tym skusenost ako ste zacali potom dieta uspavat???vdaka za kazdu radu

hori
6. okt 2011

Moja mala 5 mesiacov, ked sme dokojili, vtedy som ju len tak skusila nechat v postielke a odisla som... a fungovalo to... asi tak do roka. Ale pri starsom dietati to asi fungovat nebude... takze teraz sedavam pri postielke, drzim malu za nozku (aby sa ukludnila a nekopala) a cakam, dokial nezaspi. Niekedy je to 10 minut, niekedy aj hodina.

kaselka
6. okt 2011

Prečítaj si túto knižku je super. Tuším aj tu na koníkovi je o nej diskusia http://www.mamadar.sk/mareli/8-Na-stiahnutie Fakt to funguje, ale chce to trpezlivosť 😉

smatulka
6. okt 2011

ja som maleho odstavila od kojenia, ked mal 17 mesiacov, dovtedy tiez zaspaval na prsniku, potom som ho uspavala rovnakym sposobom ako pri kojeni akurat som mu nedala prsnik, len sme pri sebe lezali a bolo to v pohode, maly citil moju blizkost a to mu stacilo 🙂
osobne som proti pouzitiu akychkolvek navodov, myslim si, ze kazde dieta je ine a neda sa na ne pouzit jeden navod a kazda mamicka vie, co plati na jej dieta a podla toho sa zachova 🙂 drzim palce

inffinity
6. okt 2011

ahojky já malou nekojím teprve mesíc, a řekla jsem ji že už je velká a že velké děti můžou pít mlíko z krabičky, tak usínáme tak že má flašku s mlíkem a já sedím u postele - má svou postel 1,7metru a rekla jsem ji ze tam já ležet nemuzu. No jak vypije mliko(nekdy u toho usne) odevzda mi flasku a chvili si zpiva a pak usne a když to trva dlouho tak ji reknu ze jdu na zachod. jdu pryc treba do obyvaku a ona mezitim usne, malokdy me vola..a ted je nemocna tak ji mliko nedavam, tak se asi hned i od toho oducime 🙂 Vyzkousej nejake finty, nebo ctete pohadku.. drzime palce 😉

gaby21
6. okt 2011

Presne ako napisala smatulka, budes pri nom lezat, tak isto ako pri kojeni, len mu budes pri tom spievat, alebo nieco pekne rozpravat. Ja som s kojenim skoncila, ked mal maly rok aj dva mesiace a tiez som si nevedela predstavit ako to bude vyzerat ked dokojim, ale vsetko bolo v pohode, maly sa krasne prisposobil 🙂 A odvtedy spi sam vo svojej izbe, vo velkej posteli 😅