Zmení sa farba očí nášho bábätka?

1medvedik1
11. máj 2022

Ahojte 😊 len tak zo zaujímavosti.. Kedy sa vášmu bábätku zmenila farba očí? Obidvaja s partnerom máme tmavo hnedé a naše bábo už takmer 8 mesačné má modré očká 😄
Tak ma len tak napadlo, že sa popýtam iných mamín, že ako to mali. A či sa bábätku môžu zmeniť aj na hnedé ešte?
Aby si to niekto nevysvetlil zle, tak nie, nevadí nám ak by ostali modré, fialové oranžové.. Len som zvedavá a zaujíma ma ako to mali ostatné 😊

lilly2303
11. máj 2022

@1medvedik1 Ahoj nášmu drobcovi začínajú tmavnut teraz. Máme 7 a pól mesiaca 😊

dori2
11. máj 2022

@1medvedik1 aj my dvaja hnedooki mame modrookeho 🙂 kazdy nam hovoril ze sa zmenia, ale o dva mesiace ma 9rokov a oci furt modre :D

andrea78
11. máj 2022

@1medvedik1 dcere sa zmenila farba pred prvym rokom ( z modrej na hnede), synovi modre zostali.

nika1971
11. máj 2022

obaja s muzom mame zeleno hnede oci...synovia modre a tmavo hnede

janka2501
11. máj 2022

mojim dceram sa nezmenili, maju modre

1angelika
11. máj 2022

tak do roka sa to bud zmení alebo nie..potom už určite nie 🙂

simsalabim
11. máj 2022

@1medvedik1 mojej dcere sa zmenili okolo roka. Ked pozeram fotky, vyzera uplne inak s modrymi ocami....

nikaeli
11. máj 2022

ja mám tmavo.hnedé, manžel zelené s takými sivými fragmentami.. drobec mal asi pol roka takú tú babätkovskú farbu, potom sa mu začali zelenať (a manžel bol happy, lebo moja línia je celá tmavohnedá, tak sa vytešoval, že slabšia farba predsa len vyhrala 😀 ) no okolo roka mu očká zhnedli a už ostali hnedé.. nemá ich také tmavé ako ja, ale po zelenej ani stopy

jaskolka
11. máj 2022

Do roka sa to môže zmeniť, potom už nie. Môj sa narodil s modrými, teraz ma sivé.Ja som hnedooka, manžel ma modré.
Ono väčšina detí sa rodí s modrými očami aj keď to nie je pravidlo, napríklad bratov deti sa narodili aj ostali hnedooke.

zuzuliennka1
11. máj 2022

@1medvedik1 ano, mozu. Do roka sa to bud zmeni na inu farbu, alebo ostane dieta modrooke 🙂 napr. nas syn tak, 4rocny modrooky blondak

carduelis
11. máj 2022

Syn ma modre a od narodenia mal tmavomodre a iba bledli, dcera ma hnede ale to bolo hned vidiet ze su ine. Ked jej ich presvetlilo slnko, tak mali taki teply nadych a postupne sa menili na hnedu. Uz v polroku bolo jasne ze su hnede

jjanulienka
11. máj 2022

My sme obaja hnedooki, maly mal asi do piatich úplne modre oci a teraz ma deväť a idu mu tak do zelena 🤷🏽‍♀️😅

ichbinich
11. máj 2022

Syn mal ako babatko modre oci, teraz su trochu viac do siva, modro-sive by som poevdala.
Dcera sa narodila s hnedymi ocami, teraz su modre 😀
Manzel ma sive oci, ja zelene 😅

sim_simonka
11. máj 2022

Môj mal hneď pri narodení ako brikety tmavo hnedé a take ma stále 😁

vroni
11. máj 2022

Dcéra sa narodila hnedooka, potom jej oči zmodreli a niekedy po roku, nepamätám sa už presne, zase zhnedli. Syn sa narodil s hnedo zelenými očami a farba mu zostala. Ja mam sivé oči, chlap jantárove. Ani jedno dieťa nezdedilo ani jednu farbu od rodičov.

selena_luna
11. máj 2022

Ak maju byt ocka hnede tak ta babatkovska modra je taka kovova...neviem to vysvetlit lepsie ale proste nie su take cire ako tie co ostanu modre.... aspon v nasej rodine vieme lahko tipnut u babatok ze ktore bude ake.

avanka
11. máj 2022

@1medvedik1 po 8 mesiaci..manžel hnedé oči,ja hnedozelene,starší syn skoro čierne od asi týždňa a mladšiemu sa cca v 8 mesiacoch očká zmenili z modrozelenych na bledohnede

simca06022011
11. máj 2022

Pred rokom a nema farbu ani po jednom z nas, z takej tmavomodrej isla na uplne tmavohnedu. Ja mam svetle modro zelene a chlap take zabacie 😁

svetlonos
12. máj 2022

@1medvedik1 ahoj, sestra s manzelom su obaja hnedooky, hnede tovne vlasy a najstarsi syn je modrooky brckavy blondak 😂 uz ma 10 tokov.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
12. máj 2022

Okolo roka jej zhnedli. Nie na tak tmavé ako mám ja ale take orieskovo hnedé. Muž má svetlo šedé oci

rhodesian
12. máj 2022

Moja mama ma hnedé, môj otec hnedé, ich rodičia hnedé tiež.
Ja mam modré 😂🤷‍♀️ možno som od suseda ? 🤔😂

simca06022011
12. máj 2022

@rhodesian mozno 🙂))

1angelika
12. máj 2022

@rhodesian my sme kedysi v škole na genetike preberali tie kombinácie, sú rôzne..ale vraj modrooký pár má vždy len modrooké deti...je tu niekto kto to má inak?? 🙂

brona235
12. máj 2022

@1medvedik1 ja som s muzom.hnedooka. synova maju hnede, a najmladsia ma titalne modre.. 😊

panizima
12. máj 2022

@1medvedik1 starší syn mal najprv modro sivé, teraz ich ma tmavohne. Mladší modro sivé teraz modre

tramtada31
12. máj 2022

Hnede oci už zvyknú byt vyfarbene do polroka, modre sa na zelene zvyknú “prefarbiť” neskôr, u nás to bolo v dvoch rokoch. Tá zelena je dominantná, hnede už podľa mna mat nebude, ešte je v hre ta Modra a zelena.

dada0902
12. máj 2022

Krsniatko malo dlhooo modré ocka hádam až do 6 rokov potom sa jej zmenili na zelenohnedo aj vlasy jej stmavli mala blondate a zmenili sa na hnedé

mircalla
12. máj 2022

@1medvedik1 podla mna uz nie

ankare
12. máj 2022

@1medvedik1
@dori2
@svetlonos
@brona235
Poštár nemá modré oči? 🤭