Koľko ste pribrali počas tehotenstva?

17. aug 2022

Ženy, koľko ste pribrali počas tehotenstva? Ja som pribrala dosť… 25kg. Schudla som relatívne rychlo, kamosky tvrdia, zevraj kvôli kojeniu, aj keď ja si myslim, ze kvôli stresom a nestíhania sa najesť 😁 Teraz som druhý krat, sama som zvedavá, čo má čaká 😊 zaujíma má, či máte odsledovane, ze sa naozaj chudne z kojenia alebo je to blud. Ja to neviem porovnať, mala som naozaj veľa stresu na začiatku, sama na bábätko, mamka ďaleko, zdravotne nemobilna a svokra nezajem. Muž sa snazil, ale aj do prace trebalo chodiť. Tak ja nemôžem tvrdit, ze kojenie mi to urýchlilo. Skôr ten stres.

dzulli1980
17. aug 2022

Ja som pribrala 30 kg, som bola ako taký malý tuleň ... v období, keď som rodila mi otec umieral na rakovinu ... nikto mi s malou nepomohol, svokra ignorovala, mama sa starala o otca ... bola som na dcéru sama, muž chodil na 12-tky ... váha išla dole ani neviem ako ... ja som celkovo v tom období nebola v dobrom psychickom stave ... takže u mňa to bolo z toho ... nekojila som vôbec, dcéra bola na UM.

deti95060810
17. aug 2022

16, 11, 13 a 10kg
ja som sa vždy vrátila na pôvodnú váhu ako som mala pred tehu... myslím si, že kojením. kojila som všetky deti a nestíhala som vôbec jesť...

denden77
17. aug 2022

16kg.. dieta kojene 6 tyzdnov, do pol roka -7kg oproti vahe pred tehotenstvom 🤷‍♀️😊

jaond19
17. aug 2022

Pri prvych dvoch tehotenstvach 20kg, za rok som to dala dolu. Teraz pri tretom 30kg, zacala som cca v 12tt brat lieky na stitnu zlazu a chudnutie ide uz velmi pomaly (skoro vobec), no co uz...

lucinka1988
17. aug 2022

ja som ani pri jednom dieťati pri kojení neschudla ani gram, mohla som robiť, čo som chcela..Vswtko išlo dole, až keď som prestala kojiť

abbey1
17. aug 2022

3 tehotenstva, vždy Max 6 kg, nikdy som sa nedostala ani na 60 kg To až pár rokov po poslednom tehotenstva, čiže už to nemám na čo zhodiť. 🙂

cariad
17. aug 2022

Prvé tehotenstvo 10,5kg, druhé 11kg, tretie 10kg. Väčšinu som nechala v nemocnici, každé dieťa som kojila dva roky a neschádza som pod váhu z kojenia, takže si nemyslím že korením sa určite chudne. Je to o výdaji a príjme. Veľa šťastia.

majka879742
17. aug 2022

Pribrala som cca 7-8 kg ale zas ja som neni chuda... Kojenim mi zišlo ešte naviac ako som mala ale ako mi odišlo mlieko tak mi prisli kila naspäť 🤷 ... Tak som tam kde som aj bola 🤦😂

optame
17. aug 2022

Prve tehotenstvo +25kg, po dvoch tyzdnoch som schudla este menej ako povodna vaha a drzalo sa to vyse roka, potom zas povodna vaha a pri druhom +13kg, na povodnu vahu som sa dostala tiez rychlo.
Zavisi to z casti aj od typu postavy (ci mas sklon k priberaniu...), Pohyb,zivotosprava...

zenulkaaa
18. aug 2022

Ja ccaś 13kil. Prvych 7 odislo s porodom a zvysnych 6 postupne do roka nejak samo.

nevenka
18. aug 2022

Ja som pribrala v prvom 8 kg, schudla som 9 mesiacov po porode do mojej dievcenskej vahy, takze som mala o 10 kg menej ako pred tehotenstvom. Slo to same, ale stresov bolo tiez dost, sla som s malym domov z nemocnice po 11 dnoch, a boli aj dalsie problemy. Ale potom uz od jeho 3-4 mesiacov fajn. Nasledne, ked mal maly 12 mesiacov, som otehotnela znova a zacala hned priberat, nebolo mi ani zle, to som pribrala 25 kg a pri tretom asi tak isto, no vzdy som schudla na predtehotensku vahu, teda na cca 60 kg pri vyske 152 cm, takze mala som nadvahu, ano. Ale po druhom porode sa mi to skomplikovalo s autoimunitnou tyreotoxikozou, ze som zacala rapidne chudnut, plus dalsie priznaky, nasledne liecba a po nej zase spadnutie do hypotyreozy, takze zase priberanie, zadrziavanie vody a tak. Po tretom znova to iste. Cakam stvrte, som cca v 20 tt., mam asi 3 kg navyse, no uvidime. Uz aj vek, teda 🤭.

jaskolka
18. aug 2022

Pri oboch som pribrala do 10 kíl, po pôrode bolo prakticky hneď všetko dolu, už z pôrodnice som šla s predoslou váhou.
Pri dojčení skôr je to o tom, že keď jedavas normálne a dojcis, tak váha pôjde dolu, lebo máš veľký energeticky výdaj tým dojčenim. Preto motes byť aj hladnejsia.

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz