Vekový rozdiel medzi súrodencami

iivkaa1
7. feb 2012

Ahojte maminy, mam 26mesacneho syna, v marci som mala mat druhe ale som potratila...Tesila som sa ,ze medzi detmi bude maly rozdiel ale teraz mam pocit,ze uz bude velky vekovy rozdiel... Mala som mat jedno za druhym asi by to bolo lepsie... Ake mate skusenosti vy? vdaka

danilienka
7. feb 2012

Rozdiel veku nehra rolu /bud si budu rozumiet, alebo nie ..treba ich k tomu viac viest a nerobit medzi nimi ziadne rozdieli / daj sa do kopy po potrate vykuriruj sa a ak sa podari dalsie, tak to bude super. 🙂

anicka1981
7. feb 2012

@iivkaa1 presne to iste riesime aj my, muz by chcel hned dalsie, maly ma 8 mesiacov,, neviem, ja som spokojna s jednym, neviem ako by som rozdelila lasku mazi viacej deti,, ale zase, je super mat surodenca, tak mozno neskor,,, ale takletky som nikdz nebrala, a ani neberie, tak ked sa podari, tak bude chcene babo, aj ked neviem ako to budem zvladat, lebo nas maly je dost narocne babo, ,,, nestiham nic okrem neho,,,, je mi luto tvojho babetka 😒

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@danilienka dakujem...ja chcem dalsie cim skor 🙂 snad mas pravdu,ale medzi mnou a mojou sestrou je 5rokov rozdiel a to uz bolo vela....teraz si rozumieme super,len v detstve to bolo horsie ak chapes ako to myslim 🙂

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@anicka1981 no v tom case ako si ty,som ani ja hned nechcela dalsie....mala som dost co s malym,ale teraz ma to aj trochu mrzi....uz sa mohli spolu hrat a podobne...lebo vidim,ze malemu chyba niekto s kym by sa hral...a ja som sa nejako uz s tym zmierila ved mam anjelika v nebi 🙂 aj ked ma obcas prepadne smutok....ale tak to malo byt... verim ze dalsie pride 🙂

danilienka
7. feb 2012

@iivkaa1 chapem medzi mnou a mojou sestrou je skoro taky isty rozdiel 4,5 roka a mam pocit, ze sme si rozumeli len par- krat, cize skoro vobec nikdy, ona ma uplne odlisnu povahu a ciele v zivote a mala som vzdy pocit, ze nasi jej viac dovolili ako mne... medzi mojimi babami je 2 rocny rozdiel, zatial su zlate ako ju starsia Emka /bude mat v aprili 3/ taha vo vsetkom mensia Danielka sa na nu diva ako na boha /vsetko chce po nej opakovat ako 6,5 mes. zacala stvornozkovat a teraz ked ma 7. sa uz postavila na nohy a chcela sa za nou rozbehnut, leb sa este neda/.....ale ked pohladkam jednu, tak hned aj druhu , aby si nezavideli...este neviem ako to budem riesit z hrackami, lebo Emka jej chce poziciavat iba niektore a niekt. ani za b.h. nie...

zaneta123
7. feb 2012

Môžem len vlastnú skúsenosť, medzi deťmi mám rozdiel skoro presne dva roky, mladší bude mať desať mesiacov, starší o dva mesiace tri. Tiež som chcela jedno za druhým a našťastie vyšlo. len som nevedela do čoho idem. je to neustály kolotoč, nakoľko starší syn nie je natoľko samostatný, aby zvládol samoobsluhu, a dokonca po narodení mladšieho aj to čo už vedel tak nechce robiť, lebo to nemusí robiť mladší-proste kovbojka. Hrať sa spolu nehrajú nakoľko mladší tomu staršiemu všetko búra a ten ho za to bije a ja som nad nimi ako taký policajt.. Nadôvažok, si mladšieho nemôžem vychutnať tak ako by som si to priala a ako to bolo so starším.Takže môj názor z vlastnej skúsenosti je ten, že radšej troška väčší rozdiel ako sa podaril nám.Určite by som si mladšieho vychutnala viac keby starší už chodil do škôlky. A čo Ti poradiť? Niektoré veci sa nedajú naplánovať,. Asi to tak malo byť. Teš sa zo synčeka a ver a dúfaj, že časom k synčekovi pribudne brat či sestra.

anicka1981
7. feb 2012

@iivkaa1 ja mam dvoch bratov, jeden je o 14mesiacov maladsi a druhy o 6 rokov, a pravda je, ze viac zazitkov mam s tym starsim z nich,,, k najmladsiemu mam skor matersky vztah 😀 , vies ako myslim, aj ked vychadyame dobre vsetci,,, ale ako pisala ono zalezi na tebe ako ich vedies,, aj ked niekdy aj povaha zohra rolu,,, Ja som potratila na svadobnej ceste, este dobre, ze sme nikomu nevraveli ze som tehotna, lebo sme mali 4dni pred svadbou, a potom hned na svadobnu cestu,,,, a tam som potratila, asi bolo toho vela na mna, aj cesta a stres zo svadby,,, ale zase som hned otehotnela, sice som sa bala, starasne, ye ako to dopadne, ale vseko ok,,, teray mam30 rokov, tak mozno to dalsie babo nie je najhorsi napad,lebo neskor to uz moze byt tazsie,,, uvidime, ked sa podari bude 😉

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@danilienka ano chapem....vravim si ze tak to malo byt... a ked bude mat prist dalsie, tak pride 🙂 dakujem

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@zaneta123 dakujem za radu a asi mas pravdu 🙂

slniecko2
7. feb 2012

@iivkaa1 ahoj ja mam dvoch synov a je medzi nimi rok aj 5 mesiacov a teraz ked sa narodi tretie tak bude rok aj 8 mesiacov. V prvom rade uprimnu sustrast nad stratou. Ale treba ist dalej. Z vlastnej skusenosti viem ze napr. 5 rokov medzi surodencami je vela-ked su mali tak si nerozumeju-ale to je prirodzene-ono sa to zlepsi casom. zase taky maly rozdiel ako su moji synovia je fajn,ale je to dost zataz na matku. ja by som povedala ze idealne je mat rozdiel 3 roky,ale tiez zavisi od povahy deti a to ci su rovnakeho pohlavia alebo nie. Ale zase bat sa mat velky vekovy rozdiel medzi detmi nemusis- ak ich budes vychovavat spravne: aby sa lubili, chranili a mysleli na seba tak nebude problem: ak bude dalsie babo chlapcek-tak ho starsi syn bude brat ako brata na loptosenie a bude ho vselico ucit a ochranovat,ak to bude dievka-tak bude jej velky brat a bude ju ochranovat. Vsetko je vec vychovy. Vela stastia a Pan Boh ta aj celu rodinku opatruj.

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@anicka1981 no tak aj ty si to prezila :( co ma mrzi.... no myslim,ze nieje to zly napad🙂

danilienka
7. feb 2012

@iivkaa1 inac aj ja mam kolotoc, ale mam pocit, ze mam niekedy viac volna, lebo mladsia pekne spinka a nie je taka urevana ako ta starsia /ked bola malicka/...ale mensi rozdiel je podla mna lepsi, budu rovesnicky...a zase moc velke rozdieli/co ja viem cca 10rokov/ su o tom, ze ako keby si mala dvoch jedinacikov /kazdy bude mat uplne ine potreby, zaujmy atd/....nechaj to na prirodu, ked sa podari bude ok a ked nie, tak niekedy sa uz len zadari... 😀

anicka1981
7. feb 2012

@iivkaa1 uvidime, nic neplanujem, uvidime,, 😉 aj sa stahujeme teraz a mam kopu roboty s malym, neboj, urcite sa vam podari dalsie 😉 , nech su zdrave a vsetko bude dobre

iivkaa1
autor
7. feb 2012

@slniecko2 Dakujem za pekne slova...a asi mate pravdu ,ak ich budem dobre a s laskou vychovavat nezalezi na tom,aky bude rozdiel...len nechcem aby maly ostal jedinacik a po tej skusenosti mam aj strach,ci sa to nestane opat :( ale na to nechcem ani mysliet....

slniecko2
7. feb 2012

@iivkaa1 nad takymi vecami netreba rozmyslat-ak je vsetko u maminy v poriadku a dodrziava zena zdravu vyzivu atd. uz je to Bozia vola.... treba len verit ze vsetko dobre dopadne a pomaha aj modlenie 🙂

aishel
10. sep 2012

Baby,slečna má vo februári 11 rokov 🙂 A mamina je teraz v 24.tt 🙂 Vekovy rozdiel sice velky ale o babatko sme sa isty dlhsi cas snazili tak sme radi,ze je to takto 😉

woman04
10. okt 2012

...súhlasím ,že rozdiel veku je nepodstatný..ak si sadnú povahou,je jedno ,aký rozdiel bude..my sme tri sestry ,jedna je o 3 roky mladšia a druhá o 9..sme úplne odlišné povahy a ako deti sme nemali spoločných kamarátov,ani rovnaké záujmy...jasné,že teraz v dospelosti je to iné...moje deti neviem ako si budú rozumieť,pretože je medzi nimi 22 rokov rozdiel..zatiaľ im to funguje 😀 😀 😀

stojdulka
13. jan 2013

my sme sa to snažili nejak "vyvážiť" staršie dievčatá majú 13 a10 a ešte máme 2 ročnú slečnu ktorej pribudne v apríli braček, tak sme to chceli aby mali každy vekovo blizkeho súrodenca

mirus5
24. dec 2013

ja mam 14 a budem mat surodenca moja mamina je velmi stastna a ja tiez pretoze uz konecne nebudem jedinacik. bude tam vekovy rozdiel 14 a pol roka ale aspon ma bude mat kto jedovat

sandrika1986
7. feb 2014

Ja mám napr. súrodenca, ktorý je odo mňa o 9 rokov mladší...ja mám 27r a brat má 18 rokov . Tam je už vidieť vekový rozdiel. Medzi mojimi deťmi je vekový rozdiel 4 roky. Myslím si , že lepší je vekový rozdiel medzi deťmi tri až štyri roky. 🙂

martulina34
9. feb 2014

ja mám medzi deťmi 6 ročný vekový rozdiel a je to super, vôbec to nie je velký rozdiel a ani malý je to akurát a som spokojná že sa vedia aj sami pekne zahrať,občas musím zakročiť aby sa nedolámali ale o hračky sa menej vadia ako ked boli menší,už sú zohratá dvojka,a mne to vyhovuje že mi to tak príroda zariadila a že tento vek.rozdiel mám,i ked som sa nebránila mať druhé aj skor....

celasapremenim
17. mar 2014

mate tu niekto cojaviem osem rocny odstup medzi dvojicami deti, ktore maju odstup akurat k sebe, ze ake to bolo pre to tretie?

babychriss
13. apr 2014

U nas je vekovy rozdil neco cez 4roky a podľa mna je to akurat 😉
Maly uz ako tak chape, ako zaobchadzat s mladsou dcerkou, vie ju aj zabavit, aj pomojkat 🙂 🙂 🙂

lienkafoj
13. apr 2014

my mame rozdiel presne 3 roky medzi chlapcami a je to super -spolu sa zahraju a pre mna to uz nebola az taka zataz ako keby mali byt po roku 🙂

babulka6783
3. máj 2014

hojte bývam krátky čas vo Vranove nad Toplu a rada by som si tu našla kamarádky budeme mat o čom určie komunikovat tieš mam za sebu neuspešnu IVF

jankaba1
3. máj 2014

Ahoj, ono je super mat rozdiel cca 3r, ale po praktickej stranke obdivujem zenu, co vydrzi byt doma 6r.
Ked sa mi narodila dcera syn mal 11r. a nelutujem ten rozdiel, teraz ma 13 a dcera 2r., mozem ich nechat samych doma a ist kludne do obchodu. Vie dat pozor na malu.

stana52
13. máj 2014

@iivkaa1 ja ked som otehotnela druhykrat,tak syn uz mal vyse 14 rokov 😲 a rozmyslala som ako mu mam oznamit,ze bude mat surodenca 😒 lebo bol nauceny,ze je sam-jedinacik ☹ no a manzelovi ked som oznamila,ze som tehotna tak to dieta nechcel 😠 a tak som bola na to vsetko sama ☹ synovi ked som to povedala,najprv zagulal ocami a ked sme sa spolu rozpravali,co by radsej chcel ci brata alebo sestricku,tak mi povedal,ze sestricku...no a ked mi povedali na genetike,ze to bude dievcatko tak sa nevedel dockat 🙂 manzelovi som povedala,ze si to dietatko necham ci sa mu to paci alebo nie....A ako to dopadlo? Ked sa mala narodila,tak manzelovi stale plakala (ja sa jej ani necudujem)a bolo vidno na nom,ze sa ho to dotklo a ked si ju zobral syn na ruky,tak stichla a bola spokojna 😀 teraz ma mala 15 mesiacov,syn 15r. a 6mesiacov a ti dvaja sa tak velmi lubia,ze mi je az do placu,lebo som sa bala ako to dopadne,pomaha mi s nou,kupuje jej hracky z vreckoveho,dokonca mi ju aj prebali(ked nie je pokakana 😀 ),urobi mliecko,postrazi mi ju ked idem do obchodu alebo do mesta nieco vybavit 🙂 no a manzel?ten chodi na tyzdnovky,moc si ju neuziva,vidim na nom,ze ju ma rad...ale ked pridu spolu so synom domov,tak mala sa rozbehne za bratom a nie za otcom 😢 ...tak vidim aj na nej,ze aj ona ho ma velmi rada,ved je to jej VELKY brat... je uplne jedno aky vekovy rozdiel je medzi detmi,vsetko zalezi na rodicoch ako to dieta pripravia na toho druheho surodenca 😎

filienka
3. jún 2014

@stana52 Ja dufam, ze u nas to dopadne tiez tak pekne. Syn ma 13 a ked sa dozvedel, ze bude mat surodenca, strasne sa rozculoval. Teraz je s tym uz zmiereny, ale stale mam pocit, ze sa to este moze zvrtnut, ked zisti, ze ako jedinacikovi mu bolo lepsie. Je bohuzial malo samostatny... No a manzel sa sice na babo tesi, ale ma pocit, ze sa pre neho nic nemeni.

lilike26
26. jún 2014

Prežila som niečo take ako ty tak chapem že je ti to luto. Ja mam 2 deti a vekovy roydiel 6,5 roka. Mladšia (8mes) ma bračeka strasne rada a je to aj naopak.Podla mna vekovy roydiel zavisi od toho ako na to strašieho surodenca pripraviš. 🙂

adka7755
30. okt 2014

fuuha babenky, akoby som miestami čítala o sebe.. mám pomaly 14-ročného syna a štvorročného syna..a stojím pred dosť závažnou debatou..ako im povedať, že im pribudne súrodenec..obávam sa reakcií oboch, lebo ten starší je už viac menej samostatná jednotka ( a drobec ho väčšinu času ,,obťažuje,,) a menší je zase neskutočný žiarlivec..veeeľmi zlá kombinácia 😖